Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wyciągnięcie akumulatora AR GT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    2

    Domyślnie Wyciągnięcie akumulatora AR GT

    Witam,

    Mam problem, ponieważ przez ostatni miesiąc nie używałem swojej Alfy, do tego spadły temperatury. Chciałem odpalić auto od innego, ale załączył się immobilizer, co zmusza mnie do wyciągnięcia i podładowania akumulatora na prostowniku. Pytanie moje czy jest to bezpieczne i nie będzie miało żadnych konsekwencji? Czy też muszę załatwić sobie drugi akumulator, z takimi samymi parametrami, aby go podłączyć na czas ładowania oryginalnego?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    A jakich konsekwencji się spodziewasz? Jak odłączysz klemy to jedynie rozkoduja Ci się szyby, może się radio zakodować, ale jeśli to radio jest z tego auta to nic się nie stanie i dodatkowo komputer pokładowy straci swoje dotychczasowe wyliczenia co do spalania itp.
    P. S ja zawsze do ładowania aku nie wyciągałem go z samochodu, nawet klem nie odpinałem. No chyba że mieszkasz w bloku i musisz wziąść aku do domu.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wszystko na temat akumulatora opisuje instrukcja obsługi pojazdu!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    2

    Domyślnie

    Właśnie mieszkam w bloku i stąd ten problem. Obawy mam co do immobilizera, bo pierwszy raz się spotkałem z sytuacją, aby blokował możliwość odpalenia auta od podpiętego akumulatora z innego auta. Natomiast co do instrukcji to mam ją w języku niemieckim, którym się nie posługuję, dlatego wolałem usłyszeć co powiedzą mi osoby z doświadczeniem . Dziękuję za dotychczasową pomoc!

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Jeśli miałes bardzo, bardzo rozładowany swój akumulator, a w dodatku podpięte "słabe" kable rozruchowe to próba uruchomienia silnika mogła spowodować tak duży spadek napięcia, że moduł immo nie był w stanie się skomunikowac z ECU i wyrzucił błąd. Fakt, że z taką sytuacją się jeszcze nigdy nie spotkałam, ale widziałam już całą masę głupot które potrafią zrobić sterowniki przy spadku napięcia. Ja bym się tym nie martwiła.
    Wyjmij akumulator, naładuj go poprawnie i odpal auto - no big deal. Na 100% immo sie nie rozprogramuje, nic złego się nie stanie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dokładnie wyciągaj akumulator nic się nie stanie . Ja tak robię jedynie co to mam akumulator zapasowy i podmieniam na czas ładowania . Jedyne co to wiadomo rzeba ustawić datę i czas.

Podobne wątki

  1. 156 - wyciągnięcie fabrycznego radia
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 17:09
  2. Wyciągnięcie skrzyni Jak ???? 2,4 JTD
    Utworzone przez GrzesiuSiedlce w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 21:39
  3. Wyciągnięcie czujnika ABS
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 18:51
  4. Remont , wyciągnięcie silnika.
    Utworzone przez kabanow w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 09:35
  5. Wyciągnięcie akumulatora
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory