Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pilot centralnego zamka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Biskupiec
    Auto
    Alfa Romeo GT 04" 1.9 JTD wersja PROGRESSION
    Postów
    6

    Domyślnie Pilot centralnego zamka

    Witam, po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie . Ale krótko o osobie , jestem posiadaczem Alfy od 3 miesięcy i doświadczyłem już jej typowych problemów mianowicie związanych z szybami i czujnikami parkowania ale jestem jestem skłonny je zaakceptować . Także wracając do mojego problemu , gdy kupywałem moją belle zostałem poinformowany o nie działającym pilocie centralnego zamka , nie przeszkadza mi to ponieważ samochód normalnie otwieram od strony kierowcy i samochód również odpala bez problemu , lecz dziś omyłkowo wcisnąłem przycisk na pilocie a wtedy zaświeciło się podświetlenie tablicy rejestracyjnej po ok. 5 sekundach samo gasło , działo się tak nie ważne jaki przycisk klikałem na pilocie . Poczytałem na forum o mikrostykach i rozebrałem pilot i sprawdziłem o to wyniki
    Także sądzę że to raczej nie one , wymieniłem baterię na nową ( warto spróbować ) i efekt wciąż jest taki sam że klikając przyciski ,podświetla się tablica rejestracyjna i żadnych innych oznak .Nie posiadam Kodu i nie wiem co może być nie tak . Proszę o pomoc , pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201229_220449.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	131.7 KB
ID:	275018   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201229_220512.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	121.6 KB
ID:	275019  
    Ostatnio edytowane przez Adrian JKK ; 29-12-2020 o 23:23

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Zacznij od zdobycia kodu i spróbuj zaprogramowac kluczyc MES'em.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Biskupiec
    Auto
    Alfa Romeo GT 04" 1.9 JTD wersja PROGRESSION
    Postów
    6

    Domyślnie

    Gdzie taki kod mógłbym dostać/znaleźć ? w książce serwisowej i reszcie dokumentów nie widziałem żadnego Kodu do kluczyka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    kartę z kodem, a w sumie sam kod (electronic code) mozesz uzyskać w kazdym salonie Fiata/Alfy/Jeep'a. Musisz pojawić się osobiście i pokazać dokumenty potwierdzające, że pojazd jest Twoja własnością. Kod powinni Ci udostepnic (nie od reki - trwa to 2-3 dni) Za darmo, tak to jest wazne, za darmo, obecnie odzykanie kody nie jest usługa płatną.

    https://www.forum.alfaholicy.org/147...kac_kody_.html

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Biskupiec
    Auto
    Alfa Romeo GT 04" 1.9 JTD wersja PROGRESSION
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, jeszcze jedna sprawa . MES idzie dostać za darmo pobierając go nie ważne z kąd : ) . tyko tu rodzi sie pytanie jaką wersje mam pobierać i jaki kabel wybrać by działał , jeśli potrafił/a mnie nakierować byłbym bardzo wdzięczny

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Musisz mieć kabel elm327 (bo konieczne jest połączenie CAN) kup najlepiej zmodyfikowany kabel pod Fiata i Alfę. Na Alledrogo znajdziesz.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Biskupiec
    Auto
    Alfa Romeo GT 04" 1.9 JTD wersja PROGRESSION
    Postów
    6

    Domyślnie

    allegro.pl/oferta/elm-327-adaptery-fiat-alfa-lancia-multiecuscan-5946769979
    znalazłem coś takiego , sądząc po opiniach będzie śmigać . Gdyby programowanie nie pomogło napisze do ciebie na PW i oczywiście jeśli pomoże to wielkie dzięki i również dam ci znać . spokojnej nocy życzę

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ten kabelek powinen zadziałać bez problemów.
    Jakbyś miał problemy - dawaj znać.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Biskupiec
    Auto
    Alfa Romeo GT 04" 1.9 JTD wersja PROGRESSION
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jednak nie wszędzie taki kod jest jeszcze darmowy ;( . Byłem u siebie w ASO w Olsztynie , gdzie Pan zaśpiewał mi 344 zł po zwróceniu mu uwagi powiedział że nic nie ma za darmo , kazałem iść mu sie spytać kierownika czy aby na pewno . Przyszedł, nic się nie odezwał , znów poprosił dowód rejestracyjny , coś tam wpisywał w komputer , ostatecznie powiedział że nie może znaleźć mojego nr VIN , zapytał czy auto było sprowadzane , odpowiedziałem że tak z Włoch , powiedział że właśnie dlatego i odesłał do innego ASO w Gdańsku bądź w Warszawie . przedzwoniłem więc do Gdańska z moim problemem gdzie Pan powiedział z początku 150 zł ale gdy powiedziałem że ten kod powinien być darmowy ,kazał mi czekać po chwili mówiąc że wygenerowanie Kodu i kodowanie to koszt 240 zł . Następnie dzwoniłem do ASO Warszawa gdzie nikt nie odbierał . Następny telefon wykonałem do Szczecina , gdzie Pan powiedział również kwote 344.50 zł ale na Kod należy czekać 2 tygodnie i nie wie czy jest on płatny dodatkowo czy nie , odesłał mnie znów do Warszawy podając nr tel , dodzwoniłem się do Citroena gdzie miła Pani pokierowała mnie do centrum Fiata w Bielsko białej , dodzwoniłem się do serwisu opowiedziałem mój problem ,Pan poprosił mnie o nr Vin , podyktowałem go i ku zaskoczeniu oczywiście wszedł bez ani jednego problemu , zdziwiony kwotami za kod który jest za darmo i postawą obsługi w Olsztynie która jak sam to nazwał albo nie potrafi wpisać kodu albo ten Pan próbował pokazać że jednak by coś dostać trzeba płacić , niestety nie mógł on wygenerować kodu dlatego odesłał do kogoś z magazynu i kazał dzwonić jutro tzn czyli dziś . Skontaktowałem się z tą osobą znów opowiedziałem mój problem wraz z opisem tego co wam teraz pisze ,skomentował to ,, Jak to prywaciarz ,chcą sobie do kieszeni napchać " stąd takie rozstrzały cenowe za coś co powinno być za darmo ,dodał że coś poradzimy z tym kodem więc czekam na rozwój sytuacji

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dość dawno w zeszłym roku też dowiedziałem się z forum o darmowych kodach . Pojechałem do ASO w Poznaniu i bez problemu dostałem kod za darmo .

    - - - Updated - - -

    Skąd można ściągnąć MES może ktoś podać .

Podobne wątki

  1. Pilot zamka centralnego
    Utworzone przez Zielak94 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 15:32
  2. Pilot centralnego zamka nie reaguje
    Utworzone przez WNS w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 20:44
  3. Pilot do centralnego zamka.
    Utworzone przez adibe w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 20:46
  4. Czujnik od centralnego zamka (pilot)
    Utworzone przez piotr1127p w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 18:59
  5. [145] pilot centralnego zamka
    Utworzone przez czarek145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory