Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: problem z panelem sterowania szybami i lusterkami i brak chłodnicy oleju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stichu
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v
    Postów
    5

    Domyślnie problem z panelem sterowania szybami i lusterkami i brak chłodnicy oleju

    Cześć, tak jak w temacie mam problem z panelem sterowania, stary wysiadł kupiłem jakiś za 550 zl z innej GT i tu zaczęły się schody, wszystko elegancko działa poza lewą szybą, byłem u elektromechanika i powiedział, że jest on z poliftowej wersji i przez to mi nie działa w mojej z 2006 roku, jest tak serio czy trafił mi się dupnięty panel? myślalem żeby dzownić do aso alfy czy istnieje opcja zeby oni mi z tym coś zrobili ale też pewien tego nie jestem. druga kwestia to fakt iż z chłodnicy oleju kapało mi już paskudnie, wężyk jak i aluminium to było w takim stanie, że pożal się boże, na allegro nowa chłodnica 600 zl i przewody 500 zl więc majster wymyślił żeby wywalić chłodnice zrobił tak w swojej rajdówce i powiedział, że u mnie nic złego nie powinno się stać nawet w lato, więc teraz pytanie, czy ktoś z Was jeździ bez chłodnicy oleju czy jest to czyste samobójstwo i na wiosne montować nową?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    1. Panel przed i po FL działa tak samo. Ty masz z czymś innym problem. Co się stało ze starym?
    2. Jak Ci zrobi remont silnika przez brak chłodniczki oleju i skrócony obieg na swój koszt to nie wstawiaj nowej

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stichu
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    1. Panel przed i po FL działa tak samo. Ty masz z czymś innym problem. Co się stało ze starym?
    2. Jak Ci zrobi remont silnika przez brak chłodniczki oleju i skrócony obieg na swój koszt to nie wstawiaj nowej
    takiej gwarancji mi nie dał powiedział, że nie ma prawa nic się stać i mu tak 50/50 ufam. teoretycznie mój ociec ma lagune 3 w coupe w 2.0 dieslu na 200 km i tez nie ma chlodnicy oleju z tym, ze oryginalnie. a co do panelu sterowania, stary padl, przy zakupie belli dzialaly tylko szyby, nie mialem grzanych lusterek i sterowania nimi, w koncu padlo podnoszenie prawej szyby i lewa szyba calkowicie przestala reagowac, kupilem nowy, dziala prawa szyba, grzanie lusterek i ich sterowanie i tylko lewa szyba nie łapie, elektromechanik z tego co pamietam mowil ze nie moze wgrac kodu w sterownik zeby ruszyło, co najlepsze pokazywalo mu ze element jest z 2013 co jest juz dziwne, skalibrowal mi z kompem w aucie zeby nie mrugał mi przebieg i więcej nie był w stanie zrobić, probował też stary naprawic ale jak sam stwierdzil, po prostu padł. dlatego zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić czy dalej musze wydawać 500 zl i szukac działającego :/

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To, że laguna nie ma chłodnicy nie ma nic do tego. Takie argumenty, są jak z kosmosu.
    Jak chcesz to odkupię od Ciebie ten stary panel, który prawdopodobnie ma tylko ścieżki pobrudzone albo styki zaśniedziałe. Nowszy też pewnie tak ma... Naprawiłem ich w życiu kilkanaście a nie jestem mechatronikiem ani elektronikiem. Panu, co chce "wgrywać kod w sterownik" już podziękujemy... Miga Ci przebieg po zmianie panelu szyb?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stichu
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To, że laguna nie ma chłodnicy nie ma nic do tego. Takie argumenty, są jak z kosmosu.
    Jak chcesz to odkupię od Ciebie ten stary panel, który prawdopodobnie ma tylko ścieżki pobrudzone albo styki zaśniedziałe. Nowszy też pewnie tak ma... Naprawiłem ich w życiu kilkanaście a nie jestem mechatronikiem ani elektronikiem. Panu, co chce "wgrywać kod w sterownik" już podziękujemy... Miga Ci przebieg po zmianie panelu szyb?
    Migał, ale to akurat zrobił i jest git poza lewa szyba, masz jakieś sugestie jak mogę to przeczyścić domowym sposobem? Na pewno kwestia panela, na krótkim podpięciu działa git. Co do sprzedaży to musze go poszukać, jak coś jest w częściach :p a co do chlodnicy, myślałem wstawić jakas z innej firmy, trochę boli płacić 600 za nową kiedy zamienniki mogą pasować

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stichu Zobacz post
    Migał, ale to akurat zrobił i jest git poza lewa szyba, masz jakieś sugestie jak mogę to przeczyścić domowym sposobem? Na pewno kwestia panela, na krótkim podpięciu działa git. Co do sprzedaży to musze go poszukać, jak coś jest w częściach :p a co do chlodnicy, myślałem wstawić jakas z innej firmy, trochę boli płacić 600 za nową kiedy zamienniki mogą pasować
    Rozbierasz panel i czyścisz alkoholem ścieżki oraz styki. A chłodnica używana jest na allegro za 230- 300 zł. Nawet wklejałem dziś link w innym temacie.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Stichu
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Nowa Ruda
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16v
    Postów
    5

    Domyślnie

    chłodnicę będę najpewniej oddawał do naprawy i wyczyszczenia bo wygląda to tak: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	138692989_167462078063623_4048566078869731920_n.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	119.5 KB
ID:	275324

    jeśli nie uda mi się naprawić mimo wszystko panelu to mogę ci zaproponować wysłanie starego i nowego, za starego nic nie będę wtedy chciał tylko żeby naprawić nowy dzięki wielkie za pomoc, dam znać potem jakie efekty naprawy panelu

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    AR GT 1.9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Hej mam podobny problem z panelem po zakupie nowego. Czy rozwiązał się jakoś twój problem?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 09:26
  2. [159] Panel sterowania szybami i lusterkami
    Utworzone przez czaja197 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2016, 18:11
  3. Panel sterowania szybami/lusterkami
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 16:45
  4. Brak sterowania nawiewem, lusterkami ICS-em itp.
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 07:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory