Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Macie pomysł co cieknie? Wspomaganie??

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie Macie pomysł co cieknie? Wspomaganie??

    Cześć,
    Mam nadzieję, że czytające to kobiety nie będą miały mi za złe uogólnień ale.... Heh.... Kobiety...
    Moją GT jeździ moja żona. Ja jak się okazuje niesety jeżdżę nią za rzadko. Jak wychodzę do pracy to Alfa stoi pod domem, jak wracam to też stoi. Dzisiaj jednak zamieniliśmy się autami i okazało się, że Alfa wyje... Tzn jak ruszam kierownicą to wydaje "skowyt". Okazało się, że w zbiorniczku wspomagania jest płynu na samym dnie. I teraz 3 pytania.
    1. Jaki płyn dolac? Czy dolac czy wymienić?
    2. Ile dolac? Zbiorniczek jest czarny i nie wiem ile zalać, zeby nie przelać
    3. Jak ruszyłem Alfę to okazało się, że jest pod nią trochę plam na kostce (sprytna zawsze stawała tak, że nie było widać ) załączam zdjęcie, może na jego podstawie macie jakiś pomysł co może cieknąć??
    Alfa 1,9. 150KM, prawa strona.
    Będę wdzięczny za pomoc
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210511_221426.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	99.6 KB
ID:	278290  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okolice Kielc
    Auto
    Alfa 147 2.0ts 2002r. I alfa 156sw 2.0ts 2000r. Alfa GT 2.0 jts 2004r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    Jak cieknie to nie ma sensu wymieniac tylko dolac.. jak odkrecasz korek to wystaje w srodku taki plastik.. na nim jest miarka.. zobacz czy pod ta oslona gumowa jest olej, jesli tak to maglownica do regeneracji lub wymiany.. chociaz po zdjeciu wyglada jakby z gory kapalo na wahacz i ta oslone... a olej jaki dolac zamocz cos i zobacz jakiego koloru jest olej..

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki, czerwony olej dolany, jest dobrze, na bagnecie było sucho teraz jeździć, obserwować poziom normalnego oleju w normie, a wydaje mi się, że to co na wahaczu było to miało kolor ubrudzonego tego co w zbiorniczku. Swoją drogą ten kolor w zbiorniczku to już był taki baaaardzo mało czerwony. Czy on pod wpływem pracy może zmieniać kolor? Muszę ogarnąć gdzieś kanał, ogarnąć temat
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekC ; 13-05-2021 o 14:07

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Sam w sobie płyn nie powinien zmieniać koloru, jednak ciągłe tarcie listwy zębatej maglownicy i ciągła praca pompy wspomagania powoduje zmianę jego koloru poprzez wszystkie opiłki, które dostają się właśnie do oleju. Co do wycieku. Tak jak kolega pisze zobacz czy pod tymi osłonami nie ma płynu. Dodatkowo z prawej strony do kołyski jest kręcone mocowanie przewodów od wspomagania, być może właśnie tam się wytarły.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    W końcu miałem chwilę czasu, zdjąłem koło, powycierałem wszystko, odpaliłem silnik, trochę poruszałem kierownicą i patrzyłem...patrzylem i wypatrzyłem krople w okolicach miejsca na zdjęciu. Nie znam się, olej z tego wyciekający jest czerwony więc na bank wspomaganie. Co to jest? Do zrobienia samemu czy nie obejdzie się bez serwisu?

    Edit... Czy to jest mocowanie / połączenie chłodnicy / chłodniczki wspomagania? Czy wystarczy to jakoś uszczelnić czy wymienić?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210522_170054.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	278540  
    Ostatnio edytowane przez GrzesiekC ; 23-05-2021 o 20:40

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Wygląda na mocowanie przewodów od chlodniczki wspomagania. Zdejmij zderzak, kiedyś miałem w swojej gt taki przypadek, że kierownica powietrza (czarny plastik nakierowujacy powietrze na chłodnice oleju) przetarł przewód od chłodnicy wspomagania. Z racji, że nie ma tam już dużego ciśnienia naprawiłem to najpierw za pomocą gumowego przewodu. Później kupiłem używana chłodnice za jakieś tam grosze i wymieniłem. Od razu poprawiłem mocowanie owej kierownicy powietrza i w razie gdyby założyłem gumowe przewody na te przewody od chłodnicy wspomy.

Podobne wątki

  1. Wspomaganie cieknie
    Utworzone przez macminik w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 17:39
  2. Pomysł kupna
    Utworzone przez Adam3b w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 09:19
  3. Szukam subtelnych listw bocznych na drzwi, macie pomysł?
    Utworzone przez Robertsite w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 11:10
  4. [33] Cieknie wspomaganie
    Utworzone przez Alfista92 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 07:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory