Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa GT 1.9 JTDM... Problemy po kupnie.

  1. #1
    tdi86
    Gość

    Domyślnie Alfa GT 1.9 JTDM... Problemy po kupnie.

    Witam,
    Mam kilka pytań co do świeżo zakupionego przez kolege samochodu,
    Auto ma 135 tys km z książką serwisową.

    1. Ciężko wchodząca 1ka i ze zgrzytem 3ka i wsteczny. Czy to kwestia wymiany cięgien, oleju czy czegoś innego?

    2. Pali się non stop ikona żarówki z napisem NUMBER PLATE LIGHT FAILURE, a wszystkie działają, nawet te oświetlające rejestracje.

    3. Zapaliła się ikona silnika z napisem MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE, ale samochód chodził do dziś ok, palił normalnie i wogole.

    4. I najgorsze, dziś popadał deszcz i elektryka padła, zaczęło się od próby odpalenia auta i nagle zgasło wszystko. następnie co jakis czas elektryka załaczała się ale nie odpalił, nawet nie zakręcił rozrusznikiem. Próbowałem popsikać bezpieczniki i przekaźniki WD40 i sprawdzic czy nie są przepalone, częsci wogole nieda się wyjąć, a siłą wolałem nie wyrywać ich czy to może być ich wina? Co istotne, jak samochód zamiera to wystarczy troche popukać w skrzynke z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską i elektryka zaczyna trybić (ale bez odpalenia, każda próba odpalenia kończy się jakby hm.. śmiercią kliniczną alfy )



    Za wszystkie odp z góry dzieki

  2. #2
    mor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    Witam,


    4. I najgorsze, dziś popadał deszcz i elektryka padła, zaczęło się od próby odpalenia auta i nagle zgasło wszystko. następnie co jakis czas elektryka załaczała się ale nie odpalił, nawet nie zakręcił rozrusznikiem. Próbowałem popsikać bezpieczniki i przekaźniki WD40 i sprawdzic czy nie są przepalone, częsci wogole nieda się wyjąć, a siłą wolałem nie wyrywać ich czy to może być ich wina? Co istotne, jak samochód zamiera to wystarczy troche popukać w skrzynke z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską i elektryka zaczyna trybić (ale bez odpalenia, każda próba odpalenia kończy się jakby hm.. śmiercią kliniczną alfy )
    Przeczytaj sobie temat kolegi danloo23 tam Ci się wszystko rozjaśni jeśli Cię dobrze zrozumiałem. Również miałem taki przypadek i to odrazu po kupnie jak wymieniłem akumulator. Samochod odpal ale jak sie nim chwile przejechalem i poźniej probowalem odpalic to juz nic tylko cykniecie, nawet radia nie moglem odpalic z tego co pamietam. Przerazilem sie niemilosiernie . Co sie okazalo jak zakladalem osprzet na akulator to popsikalem kleme jakims smarem do akumulatorow i minus (tam gdzie jest ta czarna puszka) ciagle sie obsował. Więc myslae ze jak dobrze dokrecisz kleme to bedzie po problemie

  3. #3
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie jak mówisz jest cyknięcie i nic, nawet centralny zamek nie działa. No cóż zobacze dziś tą jego Alfę i może ten problem będzie rozwiązany

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Auto
    wspomnienia po AR GT
    Postów
    582

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    1. Ciężko wchodząca 1ka i ze zgrzytem 3ka i wsteczny.
    Czy to kwestia wymiany cięgien, oleju czy czegoś innego?
    najprawdopodobniej masz sprzęgło do wymiany, koszt sprawdzenia działania
    sprzęgła w ASO 40zł, sprzegło fabryczne kpl. 900zł, koszt wymiany sprzęgła
    500zł servis Fiata

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    2. Pali się non stop ikona żarówki z napisem NUMBER PLATE LIGHT FAILURE,
    a wszystkie działają, nawet te oświetlające rejestracje.
    kontrola instalacji elektrycznej-oswietlenie rejestracji, bezpiecznik,
    miejsce instalacji żarówki W5W, w przypakdu dalszego pojawiania sie komunikatu
    NUMBER PLATE LIGHT FAILURE konieczna diagnoza NQS (Węzeł Zestawu Wskaźników)
    odpowiedzialnego za wyświetlanie parametrów działania samochodu i informowanie
    użytkowania o możliwych awariach elektronicznych układów samochodu.Gniazdko
    diagnostyczne znajduje się w EOBD, linią połączenia jest linia B-CAN.

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    3. Zapaliła się ikona silnika z napisem MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE,
    ale samochód chodził do dziś ok, palił normalnie i wogole.
    MOTOR CONTROL SYSTEM FAILURE /Awaria Systemu Kontroli Silnika EOBD/ sygnalizuje
    uszkodzenie zasilania/zapłonu, które może spowodować zwiększenie emisji zanieczyszczeń,
    spadek mocy silnika i wysokie zużycie paliwa, trzeba zobaczyć błędy wskazane przez
    centralkę-Examiner lub UniDiagKWP2000_0_4_0_3 Def dla Alfa Romeo 1,9 _16V, 2,4_ 20V /EDC16C8/,
    przyczyną włączania się trybu awaryjnego może być np: nieszczelny dolot, zapchany filtr powietrza,
    niesprawny zawór VGT, niesprawny zawór Egr, przepływomierz, siłownik turbo /zapieczone kierownice
    zmiennej geometri turbiny/. Jakie masz max obr. silnika?-przy włączonym trybie awaryjnym max 3500

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    4. I najgorsze, dziś popadał deszcz i elektryka padła, zaczęło się od próby odpalenia
    auta i nagle zgasło wszystko. następnie co jakis czas elektryka załaczała się ale nie odpalił,
    nawet nie zakręcił rozrusznikiem. Próbowałem popsikać bezpieczniki i przekaźniki WD40 i
    sprawdzic czy nie są przepalone, częsci wogole nieda się wyjąć, a siłą wolałem nie wyrywać ich
    czy to może być ich wina? Co istotne, jak samochód zamiera to wystarczy troche popukać w
    skrzynke z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską i elektryka zaczyna trybić (ale bez odpalenia,
    każda próba odpalenia kończy się jakby hm.. śmiercią kliniczną alfy
    zalecana kontrola parametrów akumulatora, oczyszczenie klem, zaśniedziałych przewodów /przewód elektryczny łączący
    centralkę akumulatora (CBA) i centralkę komory silnika (CVM), klemy posmarować wazeliną techniczna lub innym odpowiednim
    do tego środkiem, kontrola: Centralki w komorze silnika (CVM)-zabezpieczenia układu Maxifuse i Centralki
    akumulatora (CBA).Bezpieczniki typu maxi fuse usytuowane zarówno w centralce akumulatora (CBA) jak i w centralce komory
    silnika (CVM), podłączone do dodatniego bieguna akumulatora, zabezpieczają podstawowe linie zasilania.
    Nie zaszkodzi przejrzeć WĘZEŁ BODY COMPUTER E04 (NBC)- komponent w obrębie, którego realizowane
    jest sterowanie wieloma funkcjami za pomocą mikroukładu elektronicznego, jest podłączony do centralki
    elektromechanicznej panelu sterowania (CPL); są one umieszczone w strefie pod panelem sterowania po
    lewej stronie kierownicy i stanowią jednolity zespół nazywany węzłem panelu sterowania (NPL).
    Ostatnio edytowane przez agentzo ; 29-09-2009 o 10:11

  5. #5
    Lesiu
    Gość

    Domyślnie

    Witam juz moge sam pisac posty wczesniej napisal brat
    Sprawdzilem klemy okazalo sie ze jedna byla zupelnie nie dokrecona.
    Po dokreceniu problem przepadl
    Pojawil sie nowy problem ;o
    Wczesniej normalnie dzialalo otwieranie okien, gdy przytrzymalo sie dluzej przycisk i puscilo to okno na maxa juz schodzilo do gory lub w dol.
    Teraz juz "auto" nie dziala, trzeba ciagle trzymac przycisk.
    Dodatkowo okno za mocno sie opuszcza po otwarciu drzwi zamiast o 2cm to gdzies okolo 5-7 cm co jest znaczna roznica.
    Czwartek 8 bede w Fiat Mozga na komputer i sprawdzenie reszty rzeczy.

  6. #6
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    Nie no trybu awaryjnego niema, można go kręcić, ma przyspieszenie nawet przy 160 kmh, kopci odrobinke, ale mam wrażenie, że to normalne kopcenie dieslowskie. Spalanie na trasie od 80 do 120 to 4,7 litra na 100 km, myśle ze podłączenie do kompa.

    A żarówka tablicy rejestracyjnej hm.. Trzeba bedzie chyba rozkręcić i dojśc do niej, poszukam schematów bezpieczników i zobacze który jest od żarówek.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdi86 Zobacz post
    ...Spalanie na trasie od 80 do 120 to 4,7 litra na 100 km...
    wyrazy szacunku za taki rezultat - choć komputerowi wierzyć do końca nie można - u mnie zawyża 0,5 l w porównaniu do ordynarnego liczenia bak do pełna/przebieg;
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  8. #8
    tdi86
    Gość

    Domyślnie

    Matka, no jasne ze kompowi nie powinno sie ruszać, ale z bydgoszczy do szczecina spaliło auto naprawde nie tak wiele możliwe, że te 5,2 nawet, ale mysle ze to bardzo w normie, na trybie awaryjnym napewno byłoby większe oszczędniejszy od mojej 159 1.9 JTDM (spalanie 5,9 ta sama trasa)

  9. #9
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesiu Zobacz post
    Pojawil sie nowy problem ;o
    Wczesniej normalnie dzialalo otwieranie okien, gdy przytrzymalo sie dluzej przycisk i puscilo to okno na maxa juz schodzilo do gory lub w dol.

    Gdy u mnie się tak dzieje robię tak: otwieram szybę trzymając przycisk, gdy szyba dochodzi do samego dołu trzymam przycisk przez 5 sekund, następnie w ten sam sposób zamykam szybę i znowu nie puszczam guzika po zamknięciu, tylko nadal przytrzymuję go przez 5 sekund. I tyle Potem wszystko wraca do normy. Spróbuj.

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    witam.

    z biegami miałem identyczny problem z tym, że na pedale sprzęgła był jeszcze luz 2-3 cm pomógł bardzo prosty i tępy sposób

    jak masz pojemnik płynu hamulcowego i sprzęgła hydraulicznego dolej płyny do max weź jakąś rurkę tak żeby naszła na górę pojemnika dna osoba dmucha, a druga wciska i puszcza sprzęgło non-stop u mnie minuta dmuchania i pomogło, problem już nie powrócił dodam tylko, że samochód był nieużywany przez 2 lata

    sposób prosty ale może pomóc

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2,4 jtdm nie odpala, wcześniej problemy ze spadkiem mocy
    Utworzone przez zborski2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 20:47
  2. Mechanik w Kielcach , 2.0 JTDM Alfa 159, problemy z ASO
    Utworzone przez kedzior303 w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 08:43
  3. [159] problemy ze spalaniem alda 159 automat 1.9 jtdm 150 km
    Utworzone przez Irontruck w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 09:37
  4. alfa 147 pomoc w kupnie opon
    Utworzone przez wafloss w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 09:02
  5. Problemy po kupnie auta
    Utworzone przez A_s_m_O w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory