Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Montaz radia CB

  1. #11
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    najbilizej wtorek/sroda.
    Bo narazie jestem w domku a dopiero poniedzialek wieczorem wracam. Takze jak znajde czas to postaram sie

  2. #12
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    ktoś mógłby podpowiedzieć w jaki sposób wpiąć się do zasilania z radyjkiem CB nie marnując gniazda zapalniczki? co rozebrać itp.

  3. #13
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    Sciagnac panel od radyjka i podpiac sie do przewodow od kostki z radyjka, (nie pamietam ktory) nastepnie puscic kabel tak zeby wychodzil wychodzil pod nogami pasazera i zadnego kabelka ani nic nie widac. Tylko wowczas montujesz CB na "stale" nie mozesz go wyciagac z samochodu bo masz podpiete pod panel radyjka.

  4. #14
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Tak myślałem tylko kompletnie sie na znam na tych kostkach jest jakiś schemat pod która można to podłączyć ? Tak, żeby nic nie popalić, porozwalac...

  5. #15
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Tylko wowczas montujesz CB na "stale" nie mozesz go wyciagac z samochodu .
    Hmm przeciez wystarczy jakąś złączkę dać na kablu zasilajacym i mozna spokojnie radio wyciągać ja mam tak zrobione, radio mocowane jak u kolegow pod podlokietnikiem, mogę zrobić i podesłać fotki jesli jest ktoś zainteresowany
    Ostatnio edytowane przez holdek ; 01-09-2011 o 14:26 Powód: ogonki:)
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

  6. #16
    csharp
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdek Zobacz post
    Hmm przeciez wystarczy jakąś złączkę dać na kablu zasilajacym i mozna spokojnie radio wyciągać ja mam tak zrobione, radio mocowane jak u kolegow pod podlokietnikiem, mogę zrobić i podesłać fotki jesli jest ktoś zainteresowany
    to ja poproszę fotki i wszystkie info co i jak ) jak dla zielonego

  7. #17
    Mandus
    Gość

    Domyślnie

    Hej - a ja używam CB tak:
    ponieważ w sumie jeżdzę 3 samochodami, nie chciałem inwestoiwać w 3 zestawy i zdecydowałem się na model ALAN 42 Multi (tzw ręczniak). Poczytałem trochę na jego temat u powiem, że żadnych minusów nie widzę a plusów dużo. A plusem ogromnym jest to, że nie montuję go na stałe i nie zabiera żadnego miejsca np. pod podłokietnikiem, tylko mam samą gruszkę i tyle...
    Zainwestowałem w 3 anteny do każdego samochodu na stałe (tzn. jak nie używam, to w GT chowam w bagażniku w bocznym schowku) a używam w GT krótkiego Presidenta na magnes (nie pamiętam modelu) ale ma około 40cm. Nie wymaga extra strojenia, a o dziwo zasięg ma większy niż sprzedawca sugerował. Warto zainwestować w Presidenta.

    Wnioski: mam CB tylko wtedy, kiedy chcę (zazwyczaj na dłuższych trasach odpalam to ustrojstwo) i nie mam kabli itp rzeczy w samochodzie. W każdej chwili mogę go przenieść do innego samochodu. Dodatkowo działa też na bateriach i z anteną a'la krótkofalówka - sprawdziło się nawet na kempingu w Chorwacji.

    Szczególnie do GT takie rozwiązanie polecam - przede wszystkim tym osobą, co nie jeżdżą zawodowo swoją Alfą i nie za każdym odpaleniem samochodu potrzebują radyjka. A fakt: radio jest specyficzne ale pełnowartościowe.

  8. #18
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie

    Witam

    Załączam obiecane fotki, jakość nie najlepsza ale robione w garażu telefonem

    Zasilanie podpiete pod konsolą, masa podpięta do stelarza środkowej konsoli, do środka się dostałem przez schowek po stronie kierowcy (po demontażu jest pełno miejsca - uwaga na światło żeby nie uszkodzić)

    Kabel zakończony złączką (mam też przejściówke którą zasilam lodówke)

    Kabel anteny pociągniety po ziemi i pod tylną kanapą (mocowana na magnes z gumową podkładką)
    Radio nieużywane spoczywa za fotelem kierowcy pod dywanikiem

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CB_GT_Holdek_01.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	53.2 KB
ID:	34420 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CB_GT_Holdek_02.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	34421 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CB_GT_Holdek_03.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	37.2 KB
ID:	34422 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CB_GT_Holdek_04.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	45.9 KB
ID:	34423
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

Podobne wątki

  1. Montaz hid w 156 fl
    Utworzone przez kosik17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 06:54
  2. Montaz i ramka do niefabrycznego radia
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 21:48
  3. Montaz radia
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 13:20
  4. Montaz niefabrycznego radia
    Utworzone przez Vincento0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 17:56
  5. montaz radia
    Utworzone przez daniello22 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2010, 11:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory