Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z ukladem kierowniczym - ściąga na prawo i lewo

  1. #1
    popaj
    Gość

    Domyślnie Problem z ukladem kierowniczym - ściąga na prawo i lewo

    Witam wszystkich.
    mam taka malą prośbe-ma ktoś może schemat ukladu kierowniczego? mam problem z utrzymaniem mojej belli na wertepach w prostym kierunku jazdy i zastanawiam sie co za to odpowiada wyglada to w ten sposób ze na kierownicy odczuwam każdą dziure w ktorą wpadnie kolo, a na koleinach kierownicą mi szarpie to na prawo, to na lewo i musze sie z nia silowac zeby nie wypasc z toru jazdy. takze przy hamowaniu na koleinach kierownica sciaga to na prawo, to na lewo, tak jakby to kola kierowaly kierownica, a nie na odwrót.
    na gladkiej jezdni, wszystko jest oki, felgi mam 17stki, dunlop 9000 sport. jak ktos zna rozwiazanie- dajcie jakąś rade? z gory dzieki.
    ps.nie chce mi sie rozbierac na razie ukladu, bez schematu,a w serwisie jeszcze nie bylem, bo wole sam dojsc co jest grane.
    pozdro alfaholicy

    ---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

    dobra-znalazlem schemat na eper i zaczynam glowkować

    http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...=6&WINDOW_ID=1
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-05-2011 o 16:22

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    ale to kolego chyba normalne, że na opisanych wertepach bedzie Ci ściagało w zależności od tego które koło wpadnie pierwsze tak czy siak musisz trzymac fajere. ja bym zaczął najpierw od wymiany płynu od wspomagania może nie trzyma swoich parametrów
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  3. #3
    popaj
    Gość

    Domyślnie

    cos czuje ze zakonczy sie na wymianie plynu, zmienie przy okazji amorki, ale zastanawiam sie czy to nie wina dolnych wahaczy, zamotowalem przed zima fasty-potem mialem zimowki, i nie odczuwalem wiekszych niedogodnosci-dopiero po wymianie na letnie 17stki zaczelo mnie nosic po drodze, mozliwe ze jak wymienie gumy wahaczy na orginalne to wszystko powroci do normy albo jestem juz przewrazliwiony -no coz -chce aby ma bella byla perfecto

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    akurat wahacze nie mają IMHO nic do prowadzania po drodze one są zużyte jak zaczynają stukać. IMHO to może być wina zużytych amorków no i do tego masz na pewno szerszą oponę jak na zimówce, a szersza opona zawsze w koleinach będzie się gorzej prowadziła także to nic dziwnego. Moja porada. jak Ci nic nie stuka to możesz dla samego siebie pokusić się o wymianę wszystkich 4 amorków. Może to coś da ale nie sądzę. szersza opona zawsze będzie prowadzała po nierównej drodze, jakie by to auto nie było.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  2. Ściąga w lewo podczas hamowania
    Utworzone przez CeZaR85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 00:38
  3. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  4. [145] problemy z ukladem kierowniczym
    Utworzone przez mlody00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 18:32
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory