Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 91

Temat: Motor control system failure JTD

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że należy zacząc od oczyszczenia EGRu ?

  2. #52
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał bologt Zobacz post
    Czyli rozumiem, że należy zacząc od oczyszczenia EGRu ?
    To należałoby zrobić na wstępie

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał bologt Zobacz post
    Witam, u mnie również wyskoczył ten błąd wczoraj. W alfie zeszłej zimy wymieniłem akumulator, dosłownie miesiąc wcześniej wszytskie świece żarowe. Samochód normlanie odpalił, normalnie jechal, po ok 10-15 min wyświetił się bład. Po podpięciu pod kompa wyskoczyło -> http://pokazywarka.pl/ne1y9v/ . Błąd został skasowany. Dzisiaj jednak była powtórka z rozrywki. Czy jest ktoś w stanie napisać o co chodzi ? Ze względu na panującą temp. czy jest możliwość, że to przez wytrącająca sie parafine i czy pomoże jakis dodatek ? Czy moge tak jezdzić ? Z góry dzieki za pomoc !
    miałem ten sam błąd w GT. winowajca- EGR. czyszczenie albo wymiana. U mnie po wyczyszczeniu EGR nic się nie zmieniło błąd nadal sie pokazywał, okazało sie, że EGR sie zawiesza i wywala błąd wtedy ratuje cię albo regeneracja albo wymiana na nowy. ja wymieniłem na nowy + częściowa zaślepka z kwasiaka i wszystko było już ok. Niestety mój meches najpierw polecił wymianę przepływki tak też zrobiłem i teraz mam starą dobrą przepływkę w szafie może ktoś to kupi bo mi sie już nie przyda
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  4. #54
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    że EGR sie zawiesza i wywala błąd wtedy ratuje cię albo regeneracja albo wymiana na nowy
    Zdecydowanie lepszym posunięciem jest pozbycie się tego dziadostwa. Inaczej za jakiś czas znów cię przywita niespodzianka albo tego typu albo prędzej coś z P04xx
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Rozebralem EGR, okazalo sie ze trzepień był zablokowany w pozycji zamknietej. Z tego powodu dopiero po zagrzaniu sie silnika wyskakiwal blad. Całość wyczyściłem, założyłem, samochód nie odpalił. Stało się tak dlatego, ponieważ wciąż przesunięcie trzpienia wymaga zbyt dużej siły i sprężyna nie jest w stanie tego zrobic. Atkulanie dalej staram sie czyścić trzpień, jak to nie pomoże spróbuje dostać się do środka cewki i wyczyścić elementy. W ostateczności czeka mnie wymiana na nowy.

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Po rozebraniu cewki w takim stanie były jej składowe elementy : Zdjęcia
    Zaznaczona kolorem tuleja była zanieczyszczona w stopniu uniemożliwiającym jej swobodny ruch w cewce. Po oczyszczeniu jej i wnętrza cewki z zanieczyszczeń, złożyłem elektromagnes w całość. Trzpień pracował już bez żadnych oporów w całym zakresie Zamontowałem wszytsko do samochodu i jest ok - różnica w pracy silnika po oczyszczeniu EGRu i założeniu zaślepki jest naprawdę zdumiewająca

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    gt
    Postów
    25

    Domyślnie

    Od czasu zakupu mojej GT mialem problem z tym błędem, uszkodzony był elektrozawór sterujący turbiną, co powodowalo przeładowanie, ale wtedy samochód rwał się do jazdy, wciskał w siedzenie od razu po wciśnieciu pedału gazu. Dziś dopiero wziąłem się za naprawę zaworu, ponieważ był klejony i była nieszczelność. Teraz błąd się nie pojawia, ale samochód jest nieporównywalnie mniej zrywny, wręcz zamulony dopóki nie uruchomi się turbina (okolo 2,5 tys obrotów), czy to normalna zachowanie i tak wyglada jazda GT 1.9 jtd ? Nie jezdzilem inna i nie mam odniesienia jak powinna wygladac nia jazda

  8. #58
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Nie, to nie jest normalne.
    Najczęstszy problem oprócz sterowania turbiną, to EGR. Tyle, że wtedy powinien przydymiać.
    O ile to nie jest problem z zastanymi kierownicami turbo jeśli jeździłeś długo ze złym sterowaniem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    gt
    Postów
    25

    Domyślnie

    EGR był czyszczony, tylko elektrozawór był troche modyfikowany przeze mnie i byc moze nie dziala tak jak powinnien. Przy jakis obrotach powinna uruchamiac sie turbina ? Lub to tylko moje wrazenie ze auto jest zamulone, bo przy zlym sterowaniu turbina uruchamiala sie od razu.


    pewnie bede musiał kupic nowy elektrozawór i wtedy zobaczyc róznice. Pytanie czy od fiata lub od alfy z innym silnikime elektrozawór bedzie taki sam? Wyglada tak samo ale czy tam samo bedzie dzialal ?
    Ostatnio edytowane przez kail12 ; 17-02-2014 o 21:56

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał kail12 Zobacz post
    EGR był czyszczony, tylko elektrozawór był troche modyfikowany przeze mnie i byc moze nie dziala tak jak powinnien. Przy jakis obrotach powinna uruchamiac sie turbina ? Lub to tylko moje wrazenie ze auto jest zamulone, bo przy zlym sterowaniu turbina uruchamiala sie od razu.


    pewnie bede musiał kupic nowy elektrozawór i wtedy zobaczyc róznice. Pytanie czy od fiata lub od alfy z innym silnikime elektrozawór bedzie taki sam? Wyglada tak samo ale czy tam samo bedzie dzialal ?
    Kup nowy elektrozawór, ja też próbowałem regenerować stary i mi nie wyszło - skończyło się na nowym. Wymień też przewody idące do i z overboosta, bo tam mogą być nieszczelności, które dają dziwne objawy. Turbo wstaje od ok. 1800 obrotów/min. Jeśli jest ten sam kod części to będzie działał tak samo.

Podobne wątki

  1. Control Motor System Failure
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 08:05
  2. Motor Control System Failure 1.6 TS
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 16:02
  3. [156]Motor Control System Failure
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 09:00
  4. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory