Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 91

Temat: Motor control system failure JTD

  1. #71
    Użytkownik Embrion Avatar mike87
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    GT
    Postów
    21

    Domyślnie

    No i właśnie pytanie czemu jest z tym problem ? Może coś nie tak z aparatem zapłonowym jest? Czy też może wszystkie jtd-ki ciężko palą jak jest zimno?

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike87 Zobacz post
    Może coś nie tak z aparatem zapłonowym jest?
    Nie ma czegoś takiego jak aparat zapłonowy

    Centralka grzania świec jw napisali koledzy.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #73
    Użytkownik Embrion Avatar mike87
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    GT
    Postów
    21

    Domyślnie

    wie ktoś gdzie ta centralka grzania świec jest usytuowana na silniku? Może da się to jakoś przeczyścić czy coś?

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maciej.jurewicz
    Dołączył
    10 2014
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam. Doświadczenia z alfą mam mało, ale z grzebaniem w autach już trochę większe. Mi kontrolka motor system failure też nie dawała spać i oil pressure low. Poradziłem coś wspólnie z poradami forumowiczów i całym forum. Problem z motor system failure rozwiązałem przerabiając EGR (czyszcząc go i przerabiając prowizorycznie zrobioną zaślepkę) przed , po . Kontrolka motor system failure umilkła.

    Następnie zająłem się engine oil pressure low. Przeczyszczenie silnika dodatkiem do oleju, Nowy olej, filtr oleju i przeczyszczenie pompy podciśnienia . Problem cisnienia oleju zamilkł. Wymiana Aku na nowy EXIDE 77Ah (ze starego 62Ah, nie wiem jak poprzedni wlasciciel sobie radzil na tym aku.. ale dla diesla to duzo za malo..). 2 dni mi zajęło wszystko. Jeżeli ktoś ma odrobinę pasji w grzebaniu w aucie to wypadałoby samemu pogrzebać.

    Ps.: (EGR NIE JEST TYLKO WYCZYSZCZONY Z ZEWNĄTRZ ). Rozebrany na części pierwsze i dokładnie przeczyszczony
    Ostatnio edytowane przez maciej.jurewicz ; 12-11-2014 o 14:22

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar icemanevo
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR GT JTD & Galant 2.5 V6
    Postów
    51

    Domyślnie

    Czy ktoś miał więcej "nieprzyjemności" związanej z EGR niż uciążliwa kontrolka CHECK? Ponieważ wybieram się w trasę około 1.500 km w jedną stronę i nie wiem czy zaślepić, czy tylko wyczyścić i pojechać tą trasę, bo i tak bedę chciał później nowy kupić zawór.

  6. #76
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Zależy jaki masz błąd i jaki sterownik. Jeśli będziesz miał pecha w postaci błędu elektrycznego lub P1238 w sterowniku EDC16C39, to możesz załapać tryb awaryjny.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #77
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    P0401 mi dziś wyskoczyło, akurat zaślepka do egru przyszła, to założyłem - bo chciałem zobaczyć może brudny bardzo jest EGR, ale nie był w sumie. Założyłem zaślepkę no i pojechałem do kolegi po kabelek, usuneliśmy błąd i znowu wyskoczył po paru km. Nie patrzyłem czy ten sam, ale podejrzewam, że tak. Zaślepka fiatowska z dziurkami jakby co. Jakbym usunął EGR z ECU to by ten problem nie mógł wyskakiwać?

    Niby błąd przez za mały przepływ powietrza, ale tam syfu nie było zbytnio, a myślę, że był chyba cały czas otwarty na dodatek, bo po zaślepieniu auto lepiej jedzie (myślałem, że w tym silniku jest taka duża turbodziura, po zaślepce już wiem, że to nie była turbodziura ).

    Zapomniałem dodać, że błąd wyskoczył przed założeniem zaślepki, więc to nie jej wina na 100%. A to, że akurat przyszła sprawiło, że od razu tam nos wsadziłem bo miałem podwójny powód
    Sytuacja uległa lekkiej zmianie, jednak konkretnie wziąłem się za czyszczenie i usunąłem dużo syfu (rozebrałem EGR "na pół"), dalej wyskakuje ten sam błąd... Ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem? P0401 - EGR chodzi wg mnie bez zarzutu, czy może to być wina samego elektromagnesu? Czy jeżeli odepne zawór wyskoczy taki właśnie błąd czy inny?
    Ostatnio edytowane przez oran ; 08-03-2016 o 17:01 Powód: Bo pojawiły się nowe fakty w mojej sprawie ;)

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar animek3
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    166 FL 3.0 ZF
    Postów
    97

    Domyślnie

    Witam,
    chłopaki, mam problem z przeładowaniem.
    GT 1.9 jtd.
    P0238 - czujnik cisnienia doladowania - sygnal wysoki
    P1238 - masa przeplywu powietrza - sygnal niski

    Zawsze pojawiaja sie razem, powyzej 3,5k obrotow.
    Do 3.5k żadnych problemów. Powyżej złapie check oraz tryb awaryjny, uruchomienie ponowne silnika, i tryb awaryjny się wyłącza. Czyli standard.

    Zmienna geometria się porusza, czyli zapieczona nie jest.
    EGR wyczyszczony i zaślepiony oryginalną blachą z dziurkami. Mechanizm w środku chodzi dobrze, nie zacina się niby.
    Czujnik doładowania w kolektorze wyczyszczony.
    Rurki podciśnieniowe całe.

    Overboost klejony, nie mogę go rozebrać.
    Wydać 200 zł na nowy czujnik w ciemno...

    Możecie ocenić po wykresie z MESa czego to wina?
    Overboost dziwnie się zachowuje jak na moje na wykresie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie55.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	84.6 KB
ID:	220011
    AR 166 FL 3.0 V6 220KM 2003r.
    AR 147 QV Q2 Blu Montecarlo 1.9 jtd 150KM 2008r.

  9. #79
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał animek3 Zobacz post
    P1238 - masa przeplywu powietrza - sygnal niski
    P1238 to jest problem z EGR. EGR jednak się zacina. Inaczej tego by nie było.

    P0238, to owszem jest przeładowanie. Skąd wiesz, że geometria nie jest sprawcą ? Zapewne ruszałeś gruszką. To nie jest test. Overboost od kogoś pożycz na chwile i podmień. To najlepszy sposób aby go wyeliminować jako sprawcę.
    Zrób porządne logi. Ja obstawiam jednak geometrię.
    Czwarty bieg. Zaczynasz od 1500-1800 obrotów z gazem w podłogę. Kończysz na 3500-4000 obrotów. Logujesz tylko i wyłącznie doładowanie. Wynik zamieść tutaj. Tylko nie screen ! Plik w formacie csv.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał oran Zobacz post
    Ma ktoś jakiś pomysł co może być powodem? P0401 - EGR chodzi wg mnie bez zarzutu, czy może to być wina samego elektromagnesu? Czy jeżeli odepne zawór wyskoczy taki właśnie błąd czy inny?
    Ja mam pomysł
    A poważnie, to ten EGR dalej nie działa jak powinien. To jest błąd przepływu.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar animek3
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    166 FL 3.0 ZF
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    P1238 to jest problem z EGR. EGR jednak się zacina. Inaczej tego by nie było.

    P0238, to owszem jest przeładowanie. Skąd wiesz, że geometria nie jest sprawcą ? Zapewne ruszałeś gruszką. To nie jest test. Overboost od kogoś pożycz na chwile i podmień. To najlepszy sposób aby go wyeliminować jako sprawcę.
    Zrób porządne logi. Ja obstawiam jednak geometrię.
    Czwarty bieg. Zaczynasz od 1500-1800 obrotów z gazem w podłogę. Kończysz na 3500-4000 obrotów. Logujesz tylko i wyłącznie doładowanie. Wynik zamieść tutaj. Tylko nie screen ! Plik w formacie csv.
    .
    Czyli EGR do wyłączenia pójdzie.

    Plik csv - https://megawrzuta.pl/download/32019...36d930274.html
    Tak jak mówiłeś - od 1500 do 3500 obrotów.
    AR 166 FL 3.0 V6 220KM 2003r.
    AR 147 QV Q2 Blu Montecarlo 1.9 jtd 150KM 2008r.

Podobne wątki

  1. Control Motor System Failure
    Utworzone przez alfa147maniac w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 08:05
  2. Motor Control System Failure 1.6 TS
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 16:02
  3. [156]Motor Control System Failure
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 09:00
  4. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  5. [147] Motor system control failure
    Utworzone przez bartek_gw w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory