Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy

    Przepraszam admina że powieliłem mego posta tutaj z forum alfy 147..ale wśród kolegów mających Gt jest również dużo użytkowników tego motoru.
    Mam problem na ciepłym silniku słychać metaliczne stuki w okolicy głowicy 4 cylindra.Przebieg auta to według zegarów 130 kkm.
    Myślałem że to wadliwy wtryskiwacz,podmieniłem , jak i widać na filmie / /odłączyłem/ ....stuki jednak dalej słychać i jest to bardzo niepokojące ..szczególnie że myślałem że do wakacji już żadnych wydatków nie będzie
    .Przesyłam linki do odsłuchania ..sorry za jakość..stetoskop z kawałka węża też nie jest idealny..no ale chodzi o efekt.Czy to panewki..chyba byłoby słychać od dołu , czy to popychacze , dźwignie zaworów,wałek rozrządu , itd ?
    http://www.youtube.com/watch?v=V9lNI...KcXFG54A-bA1g=


    http://www.youtube.com/watch?v=g9sMR...KcXFG54A-bA1g=
    na drugim filmie szczególnie ok. 10 sekundy filmu słychać niepokojące stukanie.Proszę o jakiekolwiek sugestie , jeśli potrzeba to mogę jeszcze nakręcić jakieś filmiki jeśli miałbym coś dla Was sprawdzić.Olej wymieniony dwa tygodnie temu..ale przed wymianą też tak stukało.
    ps. znalazłem podobny temat z podobnymi odgłosami silnika
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._moze_byc.html
    tu jednak skończyło się wymianą motoru


    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 18-03-2012 o 19:08

  2. #2
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    mi to wyglada na popychacz, lub dzwigienke, moge sie mylic


    pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Stawiam na jeden z samo-regulatorów hydraulicznych. Stuka na ciepłym bo regulatory są wypełnione olejem silnikowym. Ciepły silnik - rzadki olej.
    Oczywiście auto powinno trafić do mechanika. Obejrzenie filmiku to nie jest diagnostyka.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Nie slysze zadnych stukow. Normalny odglos pracy sieczkobrzeka JTD. Rozumiem, ze ta rurke zastepujaca stetoskop przykladasz do mikrofonu (jej drugi koniec)?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajcok Zobacz post
    Nie slysze zadnych stukow. Normalny odglos pracy sieczkobrzeka JTD. Rozumiem, ze ta rurke zastepujaca stetoskop przykladasz do mikrofonu (jej drugi koniec)?
    tak..jest to ,,elektroniczny" stetoskop .Muszę się przyznać bo na forum 147 jest również ten wątek / zależało mi na szybkiej diagnozie / że byłem u mechanika..opisałem to trochę na tamtym forum ..
    .. ,,facet z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem..pracuje w serwisie opla.Obsłuchał silnik prawie z 3 minuty..prawie się na nim położył aby posłuchać z każdej strony..po chwili powiedział....kolektor wydechowy.Nie dałem po sobie poznać że zbiera mi się na śmiech..ale po chwili pokazał mi miejsca osmalone od sadzy.Dzisiaj rozmawiałem z kolegą mechanikiem który potwierdził to że jeśli kolektor wydechowy ma przedmuchy i się rozgrzeje a jest np. pęknięty to są takie metaliczne stuki.Zrobiło mi się głupio że wczoraj rozśmieszyła mnie ta diagnoza.Czy spotkaliście się z podobnym problemem ? i czy rzeczywiście taka diagnoza może być słuszna ????
    Dzisiaj przyszła paczka ze sklepu kol.DamianaS ..rozrząd i uszczelka kolektora, myślę że przy jednej robocie zdejmę również kapę rozrządu..ale czy będzie widać co się dzieje złego z popychaczami czy dźwigienką ?..czy muszę zdjąć całą głowicę ..



  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ja bym zostawil i nie ruszal. Czy poza (wyimaginowanymi?) 'stukami' sa jakiekolwiek objawy?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Jeśli w sprawie wypowiedział się mechanik z dużym doświadczeniem to myślę, że nie ma co kombinować. Pęknięcie kolektora w 1,9 nie jest typową usterką i nawet nie przyszło mi to go głowy. Myślę, ze masz już odpowiedz.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajcok Zobacz post
    Ja bym zostawil i nie ruszal. Czy poza (wyimaginowanymi?) 'stukami' sa jakiekolwiek objawy?
    miałem już dwie alfy w jtd co prawda 8 zaworowe..ale w żadnej motor nie stukał tak jak w tej.Może jest to mało słyszalne i filmik nie oddaje tego tak jak w rzeczywistości
    ale chciałbym być pewny auta , a nie w wakacje gdzieś pod Dubrownikiem z rodziną na pace szukać głowicy do swojego motoru .W środę auto jedzie do mechaniora ..zobaczymy .

  9. #9
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    ciekawy jestem czy uda sie zdemontowac kolektor bez demontazu glowicy, zycze powodzenia
    do weryfikacji popychaczy hydraulicznych trzeba niestety zdemontowac wałki rozrzadu,


    pzd

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    [QUOTE=george11;834001]ciekawy jestem czy uda sie zdemontowac kolektor bez demontazu glowicy, zycze powodzenia
    do weryfikacji popychaczy hydraulicznych trzeba niestety zdemontowac wałki rozrzadu,


    ..czy do demontażu wałków rozrządu wystarczy zdjęcie ,, kapę '' czy muszę wytargać całą głowicę ?

Podobne wątki

  1. Metaliczne stuki przy ruszaniu
    Utworzone przez Sebcia90 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 13:32
  2. skrzypienie i metaliczne stuki
    Utworzone przez fmistrz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 14:48
  3. [MiTo] stuki metaliczne (?!)
    Utworzone przez Espada w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 16:54
  4. Po rozgrzaniu metaliczne stukanie w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 11:11
  5. [166] Metaliczne stuki w silniku
    Utworzone przez P3rLuS w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 15:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory