Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Mocne drgania przy przyspieszaniu GT 1.9

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Ale przy wyważeniu kół raczej kolega odczułby szarpanie kierownicą, a niekoniecznie od razu trzęsienie całą budą. Chociaż od wyważenia i wyprostowania kół warto zacząć

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD + GT 3.2 V6
    Postów
    34

    Domyślnie

    Na początek chciałbym wszystkim podziękować za pomoc i wskazówki.

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Krzyżak do wymiany lub do regeneracji.
    Jak już pisałem - półosie wraz z kielichami i krzyżakami zostały wymienione. Obie.

    Cytat Napisał slejerek Zobacz post
    U mnie podobny problem rozwiązało wyważenie kół
    To nie to, niewyważone koła dają inne "efekty" niż to, co dzieje się u mnie.
    No i czuć by je było praktycznie cały czas, a nie tylko przy przyspieszaniu.


    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    sprawdz poduszkę tylną skrzyni biegów, to najczęstsza przyczyna drgan, oraz;
    -luz kielicha krzyzaka w obudowie skrzyni biegów
    -stan silentblocków drazka silnika
    -stan poduszek mocowania silnika


    pzd.
    Poduszka skrzyni jest ok, kielich krzyzaka tez... chyba tylko tych silentblockow nie sprawdzilismy.




    Ogolnie jak odpuszczam gaz to wibracje ustaja.
    Jak dodaje gazu na sprzegle/luzie to nic zlego sie nie dzieje, jak hamuje silnikiem to tez nic sie nie dzieje (niezaleznie od tego, czy robie miedzygaz czy nie).

    Czasem mam wrazenie, jakby jedno z kol lekko uciekalo, ale to moze byc zludzenie ze wzgledu na wibracje auta.

    Dodatkowa informacja - Wibracje u mnie czasem są mniejsze, czasem większe. Wczoraj wieczorem były dość słabe, dziś rano (na tej samej drodze) potężne.
    Trochę tak, jakby coś gdzieś się na chwile zaklinowało i przestało się tłuc/wibrować/drgać...
    I chciałbym podkreślić moc tych wibracji - to nie delikatne szarpanie a'la lekko skrzywiona felga, tylko bardzo mocne bujanie auta - wrażenie mniej-więcej takie, jakbym jednym kołem jechał po dużej tarce.
    Ostatnio edytowane przez david.p ; 13-11-2012 o 15:05

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    sprawdz poduszkę tylną skrzyni biegów, to najczęstsza przyczyna drgan, oraz;
    -luz kielicha krzyzaka w obudowie skrzyni biegów
    -stan silentblocków drazka silnika
    -stan poduszek mocowania silnika


    pzd.
    Ja również proponowałbym jeszcze raz przyjrzeć się krzyżakom i kielichom półosi.
    Kiedyś miałem identyczne objawy i wina leżała właśnie po ich stronie .

    Pzdr

  4. #14
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    proponuje spotkanie na czwartkowych cylkicznych spotach po Go Sportem( http://www.forum.alfaholicy.org/malo..._go_sport.html ), popatrzymy poogladamy przejedziemy sie i spróbujemy zdiagnozowac usterke, przy okazji masz gratis spotkanie z innymi uzytkownikami,

    pzd.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Najlepiej będzie zrobić tak jak prawi george11, przyjechać i sprawdzić co to się dzieje, bo drganie drganiom nie równe.
    Ja stawiałbym na dwumasę, ale równie dobrze można sobie w fusach powróżyć gdy się samemu nie sprawdzi.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał david.p Zobacz post
    Dodatkowa informacja - Wibracje u mnie czasem są mniejsze, czasem większe. Wczoraj wieczorem były dość słabe, dziś rano (na tej samej drodze) potężne.
    hmm, moja Dziewczyna miała identyczny objaw i własnie winowajcą był krzyżak. Ale nie upieram się, bo wiem, że go wymieniałeś

    a może końcówki drążków kierowniczych? Chociaż skutki też pewnie bardziej przekładałyby się na drganie kierownicy, a nie całej budy

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD + GT 3.2 V6
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciey Zobacz post
    Najlepiej będzie zrobić tak jak prawi george11, przyjechać i sprawdzić co to się dzieje, bo drganie drganiom nie równe.
    Ja stawiałbym na dwumasę, ale równie dobrze można sobie w fusach powróżyć gdy się samemu nie sprawdzi.
    Chyba tak zrobię, ale najwcześniej w przyszłym tygodniu.
    Dwumasę od razu wykluczałem (bo daje nieco inne objawy), ale została sprawdzona wraz ze sprzęgłem i te elementy są ok.

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    hmm, moja Dziewczyna miała identyczny objaw i własnie winowajcą był krzyżak. Ale nie upieram się, bo wiem, że go wymieniałeś

    a może końcówki drążków kierowniczych? Chociaż skutki też pewnie bardziej przekładałyby się na drganie kierownicy, a nie całej budy
    Tak szczerze mówiąc, to ja wciąż podejrzewam te półosie... może coś dziwnego się stało i jedna z nich była wadliwa.

    W końcu z jakiegoś powodu drgania ustawały dwukrotnie - raz po przesmarowaniu i wyczyszczeniu półosi, drugi raz po jej wymianie.
    Przecież gdyby to inny element dawał takie objawy, to czemu wtedy by ustępowały?

  8. #18
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    moze jeszcze jedno [pytanko, masz moze robiony remap?? jesli tak wrzuc skan.


    pzd.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD + GT 3.2 V6
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    moze jeszcze jedno [pytanko, masz moze robiony remap?? jesli tak wrzuc skan.


    pzd.
    Nie, jestem jeszcze przed remapem.
    Moge podpiac auto pod kompa jakos w najblizszym czasie i wrzucic loga. Mam jeszcze na dysku loga jakos z okresu kiedy zaczely sie drgania. Jak go znajde, to moge wrzucic...

    Jak narazie to prawa polos jest coraz bardziej podejrzana. Dzisiaj mialem okazje chwile poszalec na zakretach i na wyjsciu z lewego zakretu (dociazona prawa os), z gazem w podlodze, ale jeszcze na mocno skreconych kolach, slychac bylo dosc glosne trzaski i wibracje byly bardzo mocne. To samo w przeciwnym kierunku - wibracji brak.
    Sprobowalem tego samego, ale wolniej i z gazem w podlodze caly czas na mocno skreconych kolach - w lewo mega wibracje, w prawo cisza.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał david.p Zobacz post
    Tak szczerze mówiąc, to ja wciąż podejrzewam te półosie... może coś dziwnego się stało i jedna z nich była wadliwa.

    W końcu z jakiegoś powodu drgania ustawały dwukrotnie - raz po przesmarowaniu i wyczyszczeniu półosi, drugi raz po jej wymianie.
    Przecież gdyby to inny element dawał takie objawy, to czemu wtedy by ustępowały?
    no własnie mi też to ciągle nie daje spokoju

    Cytat Napisał david.p Zobacz post
    Jak narazie to prawa polos jest coraz bardziej podejrzana. Dzisiaj mialem okazje chwile poszalec na zakretach i na wyjsciu z lewego zakretu (dociazona prawa os), z gazem w podlodze, ale jeszcze na mocno skreconych kolach, slychac bylo dosc glosne trzaski i wibracje byly bardzo mocne. To samo w przeciwnym kierunku - wibracji brak.
    Sprobowalem tego samego, ale wolniej i z gazem w podlodze caly czas na mocno skreconych kolach - w lewo mega wibracje, w prawo cisza.
    no czyli jednak coś w tym jest. Ja bym na Twoim miejscu rozebrał ją jeszcze raz i sprawdził jak wygląda

Podobne wątki

  1. [159] Drgania przy przyspieszaniu na III biegu 1,9 JTD
    Utworzone przez Basia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:33
  2. Drgania przy przyspieszaniu i inne rewolucje.
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 15:06
  3. Drgania przy przyspieszaniu na obr. <2,5 tys. jtd
    Utworzone przez pawel616 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 14:31
  4. Drgania karoserii przy przyspieszaniu 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 20:20
  5. Drgania przy przyspieszaniu
    Utworzone przez baranq w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory