Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Bilstein B6 + seryjna sprężyna lub B8 + sprężyna sportowa w JTD

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    DET
    Auto
    V8TITAN
    Postów
    52

    Domyślnie Bilstein B6 + seryjna sprężyna lub B8 + sprężyna sportowa w JTD

    Witam,
    jak w temacie. Planuję zmianę przednich amortyzatorów, choć na SKP wychodzi ponad 60% to na większych nierównościach potrafi czasami przytrzeć o asfalt, widocznie seryjny amor Alfy jest zbyt miękki a silnik trochę waży. Ma ktoś taki zestaw i czy ten amortyzator nie podniesie wyżej auta? Druga opcja to B8 i lekkie obniżenie całego auta, maksymalnie -30mm. Tylko tu mam obawy czy ciągle nie będę tarł podwoziem o nierówności, już nie raz miałem taki problem. Proszę o konkretne odpowiedzi osób używających B6 lub posiadających obniżone zawieszenia.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    kolego osobiście miałem do czynienia z zawiasem ciut niższym bo -40 w innym samochodzie (vw Vento) które seryjnie było o jakieś 7cm wyżej niż seryjne GT. po obniżeniu o -40 miałem problemy z parkowaniem przodem przy krawężnikach średniej wysokości. GT seryjnie jest tak samo niskie jak to moje VENTO po obniżeniu -40 i nie wiem czy będziesz zadowolony z normalnego użytkowania. będzie to auto raczej na trasę aniżeli do miasta. nie da się nim jechać na drodze z koleinami bo bedziesz darł o asfalt. nie zaparkujesz też przy niskim krawężniku, a na każdym "śpiącym policjancie" będziesz miał czaszki w oczach czy przejedziesz. Ale to tylko moje spostrzeżenia i uwagi
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Mam u siebie -30 nic nie obciera nie dobija ogólnie nie ma tragedii. Z tego co wiem B6 jest do seryjnej sprężyny ale również do -30mm dobrze sobie radzi. Wiele osób na tym jeździ i sobie chwali. B8 to już jest od -30mm i niżej

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    156 1.6 siedzi, a raczej stoi, w porownaniu do GT, jak koza, wiec nie mozna porownywac obnizen w dwoch tak roznych autach.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    DET
    Auto
    V8TITAN
    Postów
    52

    Domyślnie

    Widzę podzielone opinie, jednak opcja obniżania odpada. Jak już pisałem zdarza mi się zahaczyć o krawężnik, podjazd zderzakiem lub przytrzeć podwoziem na np. szutrowej drodze. Czy wychodziły GT fabrycznie obniżane i jak to sprawdzić a może GT jest zwyczajnie niska?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    kolego osobiście miałem do czynienia z zawiasem ciut niższym bo -40 w innym samochodzie (vw Vento) które seryjnie było o jakieś 7cm wyżej niż seryjne GT. po obniżeniu o -40 miałem problemy z parkowaniem przodem przy krawężnikach średniej wysokości. GT seryjnie jest tak samo niskie jak to moje VENTO po obniżeniu -40 i nie wiem czy będziesz zadowolony z normalnego użytkowania. będzie to auto raczej na trasę aniżeli do miasta. nie da się nim jechać na drodze z koleinami bo bedziesz darł o asfalt. nie zaparkujesz też przy niskim krawężniku, a na każdym "śpiącym policjancie" będziesz miał czaszki w oczach czy przejedziesz. Ale to tylko moje spostrzeżenia i uwagi
    Ale kolega nie jeździ vento...

    Ja mam w V6 bilstein b8 i -30 mm względem serii. Nie miałem jeszcze sytuacji gdzie bym ocierał na koleinach. Krawężniki to już inna sprawa ale alfa ma zderzak bez żadnych fartuchów i to rozwiązanie eliminuje problemy z dojazdem/wjazdem na większość krawężników. Przede wszystkim twardszy amrotyzator i krótsza sprężyna to mniejsza tendencja do nurkowania i wychylania się zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-11-2012 o 21:39

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    alfa ma zderzak bez żadnych fartuchów i to rozwiązanie eliminuje problemy z dojazdem/wjazdem na większość krawężników.
    a widzisz kolego, widocznie u Ciebie ich już nie ma dlatego nie masz problemow. u mnie są te gumowe elementy pod zderzakiem i już nie jest tak łatwo z parkowaniem
    http://moto.allegro.pl/listwa-zderza...760799040.html
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał ffej50 Zobacz post
    Widzę podzielone opinie, jednak opcja obniżania odpada. Jak już pisałem zdarza mi się zahaczyć o krawężnik, podjazd zderzakiem lub przytrzeć podwoziem na np. szutrowej drodze. Czy wychodziły GT fabrycznie obniżane i jak to sprawdzić a może GT jest zwyczajnie niska?
    nie obniżaj.
    seryjna GT siedzi jak 147 obniżona o 30mm..
    jak ją posadzisz o 30/40mm z przodu to szybko stracisz przedni zderzak, nie wspominam nawet o osłonie silnika.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    nie obniżaj.
    seryjna GT siedzi jak 147 obniżona o 30mm..
    Jak 147 I, czy jak 147 FL?
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    jak przedliftowa 147 obniżona o ok 30mm

Podobne wątki

  1. Pęknięta sprężyna V6
    Utworzone przez dawideksl w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:20
  2. sprężyna sprzęgła
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 20:12
  3. [GTV] Sprężyna Z 2.0TS do 2.0 V6 TB
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 13:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory