Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Znowu to zawieszenie... co tym razem?

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie Znowu to zawieszenie... co tym razem?

    Witam. Kolejny raz przednie zawieszenie chce mnie przyprawić o załamanie nerwowe. 4tys km temu wymienione górne wahacze na trw. 2 tygodnie temu zaczęło stukać przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające i podczas postoju przy ruszaniu kierownicą na boki. A tu nagle, wczoraj piękna zima i zaczął przód z lewej strony tak jęczeć, że słychać w promieniu 1km. Jęk największy przy puszczaniu gazu po przyspieszaniu(gdy przód auta opada), na postoju przy bujaniu autem na boki i przy tych nieszczesnych progach zwalniających. Ja już powoli mam tego dosyć. Na co obstawiacie? Łączniki stabilizatora? Amortyzator?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MADMAN
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    GŁOGÓW
    Auto
    156 SPORTWAGON 2.4 JTD CF3
    Postów
    255

    Domyślnie

    Łączniki stabilizatora pukają przy każdej nierówności było by słychać. Amorek odpada chyba że poducha amorka. Jak wyglądają dolne wahacze?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    równie dobrze mogą być to znów górne wahacze. Moje wysiadły po 1800 km od zmiany na nowe łącznie z dolnymi i amortyzatorami. Jak mi wymieniali na gwarancji to mówili, że ich znajomy który też montował nowe trw przyjechał na gwarancję po 4 tys. km bo też poszły się paść.
    Musisz jechać na jakieś szarpaki i obadać.

    Z tego co wyczytałem to w naszej Alfie najczęstszą przyczyną pukania jest górny wahacz, potem łączniki stabilizatora, gumy na stabilizatorze, dolny wahacz, amorki lub poduszki amorków. Więcej nie ma co pukać. Ja w Twoim przypadku wykluczyłbym łączniki i gumy na stabilizatorze bo one raczej będą pukały aniżeli wyły. Obstawiam górne wahacze.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie

    Byłem zbieżność ustawić po wymienieniu górnych wahaczy, sprawdzane były przez diagnostę na szarpakach i było wszystko cacuś. Później te stuki i teraz jęk.Przy jeździe po nierównościach stukanie również było. Jęki dochodzą z dołu. Może te stuki to łączniki, a jęki dolny wahacz?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dlatego ja bym się nie naśmiewał ( jak ze mnie się naśmiewali ) z zakupu tanich zamienników . Ja kupiłem N-qap i Fasty i dwa lata śmigam i nic się nie dzieje . Teraz wszystko klepane jest u jednego chińczyka więc jak mam dać 3x więcej i nie mieć pewności to nie ryzykuje . W E36 też się przejechałem na poduszkach amora ( właśnie 3x droższe niż chińczyki ) które po 2 miesiącach wlazły mi z tyłu do bagażnika . Kupiłem poduszki pózniej za 30pln i smigały do konca .

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MADMAN
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    GŁOGÓW
    Auto
    156 SPORTWAGON 2.4 JTD CF3
    Postów
    255

    Domyślnie

    T R W po 4tyś zdechły? U mnie zaczęły się jęki górnych wahaczy ale po 20tyś VEMY, przy skręcie i przejezdzie przez progi zwalniające. Może wytrzymały by dłużej gdyby nie to,że skręcałem wszystko na maxa kiedy auto stało na podnośniku, podobno są wtedy napreżenia gumy itd.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Bez podnośnika i fachowego oka to ciężko obstawić jakąś opcję telepatycznie.
    Ja np. też bujam się z pukaniem od zakupu, byłem u 2 mechaników, wymieniłem amorki, wahacze dół + góra, łączniki, gumy stabilizatora w porządku, to samo z poduszkami amorków a pukanie istnieje. Teraz na tapecie mam pourywaną osłonę silnika od dołu, która uderzając o elementy właśnie powoduje pukanie. A, że mam ją w stanie agonalnym to jest to prawdopodobne.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar x69xxx69x
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gać
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 1.6 T.Spark, Alfa Romeo GT 1.9 JTD 2007
    Postów
    161

    Domyślnie

    Górne raczej będą w porządku. Jęczenie dobiega z dołu, zza tarczy hamulcowej.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Wiesz... z częściami mechanicznymi może być tak jak ze spalaniem. Jedno drugiemu nie jest równe. Ja np. do pracy 5 km miałem taki dojazd, że wahacze wykończyłem po właśnie 1800 km. Jakbym jeździł cały czas takimi samymi drogami jaką mam do dziewczyny tj. 15 km to pewnie bym zrobił i 100 tys. km na FASTach. Droga drodze nie jest równa i to, że Ty zrobiłeś 20 tys. na Vemie w cale nie oznacza, że na tej samej trasie na TRW byś zrobił 50 tys. km. To tak jak ze spalaniem. Jednemu po mieście pali 6/100 a mi pali 8/100. Wszystko dlatego, że jeden jeździ po Koziej Wólce gdzie na 10 kilometrowym odcinku miasta z jednej części do drugiej ma 3 sygnalizatory świetlne a ja po Krakowie na dystansie 5 km mam 10 szt.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ps . Na trzepakach byłeś teraz czy po wymianie wszystkiego na nowe . Bo jak będziesz teraz i nic nie wyjdzie to obadaj poduszkę silnika czy skrzyni ( stukanie ) . Ja po wymianie zawieszki kompletnej zjechałem kumpla ,że mi coś zjebał z przodu bo wali mi pod nogami jakby dolny wachacz . A się okazało ,że jak utwardziłem auto ( -40mm) to poduszka która już była naderwana zaczeła dobijać . I stąd się wziął stukot . z kolei jak masz nie wycie a skrzypienie drzwi zamczyska to gumy stabilizatora . Mi wstyd było chopka ( próg zwalniający ) przejechać jak ludzie obok przechodzili .

Podobne wątki

  1. Znowu ja mam ;)
    Utworzone przez alli33 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 20:29
  2. Znowu ja mam ;)
    Utworzone przez alli33 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 20:29
  3. Znowu woda się gotuje ....... Co znowu nie tak??
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 11:14
  4. Znowu klima :/ - tym razem nie włącza się kompresor klimy :/
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 17:48
  5. [164] No i znowu 164 :))
    Utworzone przez jacoff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 06:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory