Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Kilka pytań nowego użytkownika Alfy GT

  1. #1
    gintaro
    Gość

    Question Kilka pytań nowego użytkownika Alfy GT

    Witajcie szanowni forumowicze!
    Kupiłem niedawno (w marcu) Alfę GT i jak na razie jestem generalnie bardzo zadowolony z auta (zakochałem się w tej linii od pierwszego wejrzenia, silnik chodzi ładnie, dynamika mi odpowiada, bardzo wygodne skórzane fotele) jednak kilka rzeczy mnie zastanawia/chciałbym zmienić - stąd proszę o uwagi.
    1. przy zakupie machnąłem ręką na stan kierownicy i kilku drobiazgów (plastiki sterowników szyb, uchwyt drzwi (nie klamka tylko to podłużne czarne) kierowcy w drzwiach) ale jednak chciałbym i to doprowadzić do porządku. Czy skórzana wielofunkcyjna kierownica ze 147 lub innego modelu wejdzie bez problemów w GT? Co ze sterownikami szyb? Sprawdzałem w ePER i sterowniki mają inne numery. Próbował ktoś takiej przekładki? Generalnie wszystko działa jak należy ale po prostu wygląda źle (kontrastuje strasznie z resztą wnętrza pod względem stanu)
    2. niekończący się temat świszczących szyb - czytałem że jest możliwość regulacji, wiecie może gdzie w Krakowie można próbować coś z tym zrobić? Od 100 w górę robi się głośno, przy 150 radia słuchać nie ma sensu..
    3. troszkę mnie zmartwił brak przycisku "ASR off" - czy to normalne że go nie ma w tym modelu?
    4. może to głupio zabrzmi w kontekście coupe, ale przydałby mi się hak żeby przewozić rowery - montował ktoś może i może polecić miejsce do montowania i gdzie taki hak kupić?

    Serdecznie pozdrawiam!

  2. #2
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    1 lepiej daj kierę do obszycia, 147 pasuje ale jest inaczej uszyta
    2 nie do zrobienia, to głośne auto, bardzo głośne

  3. #3
    gintaro
    Gość

    Domyślnie

    myślisz że obszycie da radę? Kierownica jest 'poprzecinana' w kilku miejscach tak jakby pierścionkiem albo zamkiem błyskawicznym przy wysiadaniu i te rysy wychodzą poza skórę na plastiki. Ile kosztuje takie obszywanie? Faktycznie przyjrzałem się tym kierownicom i wyglądają odrobinę inaczej, nie mają tego wykończenia srebrnego na dole..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8230131.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	60.5 KB
ID:	106713

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar slukash
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Auto
    GT 2,0 JTS
    Postów
    16

    Domyślnie

    Kolego mam ten sam problem z włącznikami szyb. Wszystko gra i buczy ale brzydkie strasznie. Poluję na to od dłuższego czasu i trochę poczytałem. te ze 147 raczej nie pasują (w związku z domykaniem szyb) choć ktoś w Anglii przełożył i podobno wszystko działało. Nowe w ASO to prawie 600 stów więc lipa.
    Ja przymierzam się do pomalowania tego samemu albo oddanie do kogoś. Myślę, że wyjdzie taniej niż zakup nowych elementów.
    Pozdrawiam!
    Łukasz

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    2. Programowanie szyb raz jeszcze lub regulacja manualna.
    3. Musi być - po lewej stronie kierownicy lub przy dźwigni hamulca ręcznego.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Grześko
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0JTS 2004 i Fiat Stilo 1.6 16V Dynamic 2003
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał gintaro Zobacz post
    3. troszkę mnie zmartwił brak przycisku "ASR off" - czy to normalne że go nie ma w tym modelu?
    Jest, na kanale środkowym przed dźwignią hamulca ręcznego.
    Układ ASR aktywuje się przy każdym uruchomieniu silnika i można go wyłączyć podczas jazdy.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SoulSucker
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Gliwice
    Auto
    AR GT JTD '05
    Postów
    111

    Domyślnie

    do 2006r te przyciski są przy ręcznym, później przeniesiono je w okolice lewego nawiewu

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    Kierownica od 147 jest inna niż od GT pod względem wizualnym.
    Co do szyby możesz je wyregulować manualnie, ale będziesz miał przy tym sporo roboty
    U mnie ASR OFF jest przy ręcznym z lewej strony, koło przycisku otwierania baku

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    1. Kolego, nic tam nie przekładaj ze 147, bo faktycznie kształt jest nieco inny. Będziesz za kilka lat sprzedawał auto i ktoś się uczepi, że masz jakiś dziwny "przeszczep" zrobiony w aucie i nie będzie rozumiał czemu. Po prostu daj do obszycia nową skórą. Będzie wyglądała jak nowa. Plastiki też można na nowo pomalować jeżeli te rysy Ci przeszkadzają. Jeżeli nie chcesz się bawić w malowanie to zawsze można użyć folii termokurczliwej o dowolnym wzorze. Ja mam u siebie w tych miejscach zastosowany wzór karbonu. Jak chcesz to mogę podesłać fotki Plastiki, uchwyty, moduły szyb też można okleić (najpierw jednak pozbądź się nieczystości i tej gumy) albo po prostu pomalować na nowo. Za pomalowanie kompletu tych wewnętrznych plastików nie powinieneś zapłacić więcej jak 200 zł. Przynajmniej u mnie w mieście są takie ceny.

    2. Możesz podnieść nieco szyby, wyregulować je. Niestety nigdy tego nie robiłem i nie mam o tym pojęcia. Zacznij od zaprogramowania szyb- kluczyk w pozycji MAR (zapłon), jednostajnie opuszczasz szybę aż do dołu i nie puszczasz przycisku przez 10 sekund. Później tak samo tylko w górę i też trzymasz 10 sekund. I tak samo z drugą szybą- i gotowe Jednak jeżeli aku będziesz miał w słabym stanie to szybko Ci się rozprogramują ponownie.

    3. Do 2006 roku przycisk znajduje się przy ręcznym, zaraz obok przycisku otwierania klapki wlewu paliwa. U Ciebie powinien być w miejscu wskazanym przez kolegów, czyli niedaleko lewego nawiewu

  10. #10
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    regulacja szyb to nie góra/dół bo to zakładam że raczej każdy ma założone poprawnie tylko regulacja kąta nachylenia

Podobne wątki

  1. [159] Pare pytań nowego użytkownika 159
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 19:18
  2. [145] Kilka pytań do nowego nabytku
    Utworzone przez bomba105 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 20:54
  3. [GTV] Kilka pytań początkującego użytkownika silnika 2.0 V6 TB
    Utworzone przez punkt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 00:21
  4. Kilka pytań nowego posiadacza 166
    Utworzone przez lucek w dziale 166
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 11:27
  5. kilka pytan nowego użytkownika alfy 156
    Utworzone przez kt0sfajny w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 09:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory