Panowie alfoholicy... mam problem z moja bella, a mianowicie, chodzi o szarpanie dławienie na zimnym silniku, moja alfa to 1.6ts benzyna + gaz.
przeszukałem forum i z tego co wyczytałem sprawdziłem następujące elementy. pompa paliwa daje ciśnienie 5 bar, na listwie wtryskowej 2,5 bar, przy dodaniu gazu wzrasta do ok. 2.7 bara. następnie sprawdziłem przekaźniki wtrysków i pompy (gdzieś pisało ze komuś pomogła wymiana) następnie załatałem węża przy przepustnicy (był delikatnie pęknięty) po tej operacji miałm odpięty aku... samochód 3 dni jeździł bez żadnej zmułki ale teraz dalej to samo... zmula, szarpie strzela, nie wkreca sie... przy wolnym dodawaniu gazu powyżej 3000rpm objawy ustępują. juz sam nie wiem co to może być... a tym bardziej że takie objawy sa tylko na benzynie. na gazie samochód chodzi normalnie. po sprawdzeniu przepływki przy rozgrzanym silniku na postoju mam takie wartosci: TARGET AIR MASS: 12 M3/h przy 900rpm, 20 m3/h przy 3000rpm. AIR INLET SENSOR: 0,82v przy 900 rpm, 1,51v przy 3000rpm. AIR FLOW RATE: 13m3/h przy 900rpm, 42 m3/h przy 3000rpm. przpływka na 4 piny, za nią znajduje się czujnik temperatury. dodam jeszcze że gdy samochód jest wyłączony komputer pokazuje mi wartość czujnik temp. powietrza zasysanego -33*C a po odpaleniu wskazuje już bardziej przybliżone tepmeratury... doradźcie co mogę jeszcze sprawdzić