Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Filtr paliwa JTD: rodzaj/czujnik/wymiana?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Winio007
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD 150 KM, 2007 r.
    Postów
    34

    Domyślnie Filtr paliwa JTD: rodzaj/czujnik/wymiana?

    Witajcie,

    Chcę wymienić w swojej GT filtr paliwa, ponieważ nie mam pojęcia kiedy i czy w ogóle był wymieniany...
    Obecnie filtr który mam to Purflux PX CS717 z pomarańczowym czujnikiem wody.
    Planuję go wymienić na nieco tańszy Knecht KC195.
    Moje pytanie to, czy decydując się na Knechta mam wybrać KC195 (z czujnikiem wody), czy KC195/1 (bez czujnika wody).
    Purflux z tego co widzę ma w zestawie ten pomarańczowy czujnik, w KC195 go nie widzę, jedynie zawór do spuszczania wody.
    Czy w razie czego ten czujnik będę mógł swobodnie wykręcić z Purfluxa? Czy powinien być jakiś w KC195?
    I pytanie czy podczas wymiany, w KC195 zawór spustu wody wykreca się i wykreca się na jego miejsce ten czujnik wody? Nigdzie nie widziałem, żeby czujnik był wkręcony w ten zaworek plastikowy.
    Chyba, że jednak warto dołożyć do tego Purfluxa z układem Sogefi? Jakie filtry macie u siebie? :-)

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Ja od zawsze używam UFI 24.H2O.04. Wymieniam zawsze przy okazji wymiany oleju co ok 15k km i nigdy nie miałem żadnych problemów z paliwem. Nigdy nie robiłem tego osobiście tylko mój mechanik ale wszystko co jest potrzebne do wymiany ten filtr zawiera. O ile się nie mylę to czujnik wody jest osobno a wymienia się tylko filtr.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Winio007
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD 150 KM, 2007 r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Faktycznie ten UFI też ma identyczny zaworek jak Knecht. Być może ten mój Purflux jest sprzedawany razem ze swoim czujnikiem wody i wystarczy tyko wypiąć cały filtr wraz z czujnikiem, a na jego miejsce wstawić nówkę. Albo tak jak UFI, czy Knecht wymienia się sam filtr, zostawiając czujnik który już jest w samochodzie. Stąd też pewnie taka duża rozbieżność cenowa heh.
    Filtr paliwa będę pewnie sam wymieniał, dlatego robię rekonesans

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    ufi ma tylko zaślepkę w miejscu gdzie ma być czujnik wody w filtrze, również montuję tylko ufi i cały czas mam ten sam czujnik, jest normalnie wkręcany w filtr i jak narazie nie mam z nim problemów chociaż już kilka razy się spotkałem że lubi cieknąć ropa z tego czujnika bo można go łatwo przekręcić.
    Polecam mimo wszystko kupić ufi (pierwszy montaż) i wkręcić stary czujnik

Podobne wątki

  1. [155] filtr paliwa,czujnik pozimu oleju
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 16:06
  2. [166] filtr paliwa 2.4 jtd
    Utworzone przez darino23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory