Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Alfa GT 1.9 jtd probl z przeładowaniem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd 2004r 150km
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa GT 1.9 jtd probl z przeładowaniem

    Cześć, od dłuższego czasu borykam się z problemem przeładowania ciśnienia turbiny w mojej alf.ie ( Alfa gt 1.9 jtd 150km 2004r)

    Tutaj opis problemu: Problem polega na przeładowaniu turbiny, które występuje tylko na 4,5,6 biegu 4 bieg 4200 obrotów i jest przeładowanie 5 bieg ok. 3000 obrotów, 6 2500 obrotów

    Informacje co było wymieniane, naprawiane wgrywane:

    Wymiana: wymieniany czujnik na kolektorze dolotowy, wymieniony czujnik sterowania podciśnieniem ( wszystkie elementy są oryginalne Bosch/pireburg), sprawdzone węże podciśnienia, grucha pracuje prawidłowo, geometria też chodzi delikatnie ( nie rozbierałem turbiny, sprawdzane było "mechanicznie")

    Wygrana została mapa na 170km dodatkowo człowiek który ją robił zweikszył zakres tolerancji ciśnienia na turbinie do 1,7 bara. Mimo to na 4 biegu 4200 obrotów dmucha ponad 1.8 co skutkuje błędem

    EGR zaślepiony

    Sprawdzane wszystkie rurki, w miejsce czujnika a kolektorze wpuściłem powietrze ( 1,5bara) i nigdzie nie było słychać żeby coś uciekało.

    dodam, że ten problem istniał już przed zakupem auta przez moją osobę.

    EDIT: Jeżeli czyjaś porada okaże się skuteczna, wysyłam blikiem nagrodę na baaaardzo dobrą flaszkę

    Jestem otwarty na wszelkie sugestie gdzie zajrzeć co zobaczyć bo mi już się kończą pomysły, ostatnim jaki przyszedł do głowy to zmiana turbiny, albo zabawa sztangą od gruchy i jakaś regulacja tego z głową
    Ostatnio edytowane przez ti1231 ; 26-06-2023 o 10:48 Powód: Brak

Podobne wątki

  1. potrzebuje pomocy! problem z przeładowaniem turbo
    Utworzone przez kubusar146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 17:40
  2. Problem z przeładowaniem , błąd P0238 .
    Utworzone przez Frost556 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory