Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: problem z szybą kierowcy

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Henrykow Urocze
    Auto
    Alfa Romeo GT 3.2 V6
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy Zobacz post
    Kiedyś też mnie to zastanawiało i z ciekawości zajrzałem do instrukcji, pisało że to z jakiś względów bezpieczeństwa tak jest zrobione. A przed czym to ma chronić i kogo to nie mam pojęcia ;/
    Czujnik przeciążeniowy zabezpiecza przed przycięciem.

    Prawdopodobnie szyba jest źle ustawiona lub chodzi byt ciężko to powoduje zgubienie programu pracy szyby.
    Częsty problem w GT.
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar greatboogie
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm 2008
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ja chyba jadę do mechanika z tymi szybami... U mnie nie da się wogole opuści szyb. Automatyczne podnoszenie po zamknięciu czy drzwi działa prawidłowo, tak samo opuszczanie przy otwieraniu...
    I czasami przy zamykaniu nie dojedzie może 0.5cm to mogę sobie przyciskiem podciągnąc szybę ale opuścic już nie ma jak, odgłos komputera tylko i dźwięk pracującego stycznika jest przy naciśnięciu przycisku... Czujnik przeciązeniowy da się naprawiac? Aha dodam, że sytuacja jest identyczna z obu stron

  3. #23
    Peryl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał greatboogie Zobacz post
    Ja chyba jadę do mechanika z tymi szybami... U mnie nie da się wogole opuści szyb. Automatyczne podnoszenie po zamknięciu czy drzwi działa prawidłowo, tak samo opuszczanie przy otwieraniu...
    I czasami przy zamykaniu nie dojedzie może 0.5cm to mogę sobie przyciskiem podciągnąc szybę ale opuścic już nie ma jak, odgłos komputera tylko i dźwięk pracującego stycznika jest przy naciśnięciu przycisku... Czujnik przeciązeniowy da się naprawiac? Aha dodam, że sytuacja jest identyczna z obu stron
    Mam taką samą sytuację tylko u mnie standardowo szyba po "skalibrowaniu" działa na 2 minuty a za chwilę znowu podnosi się po 1 cm po nieustannym klikaniu w przycisk tak aby się domknęła. Tak jest po obu stronach... jutro jadę do jakiegoś "speca" jeśli będzie coś wiedział o tym dokładniej to opiszę jak wyglądała naprawa... jeśli ktoś ma jakieś propozycje naprawy to chętnie wysłucham...
    zastanawiałem się czy to może być wina akumlatora... bo szyby strasznie wolno podnoszę się do góry jeśli już się podnoszą... po ustawieniu... i podobnie z opuszczaniem, również jest to strasznie wolne tak jakby brakowało mocy w silniczkach... czy przez to program może się gubić...?

  4. #24
    Peryl
    Gość

    Domyślnie

    A więc po wizycie u "speca" wiele nie wnoszę do wątku ale w moim przypadku po prostu akumlator jest padnięty i w momencie wielokrotnej "zabawy" szybą program zostaje zgubiony... tak jest prawdopodobnie w większości u tych którym ponowne zaprogramowanie sterowania szybami po chwili przestaje działać. Bynajmniej tak twierdzi "spec". Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    hmm to by się mogło zgadzać, w moim egzemplarzu jest oryginalny akku Alfa Accessori, wnioskuję, że ten fabryczny. Po 5 latach ma prawo wymiękać. W sumie dziś kupiłem nowy, bo rano mam problem z zakręceniem. Jutro wymiana, dam znać jak się szyby zachowują.

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Peryl, dzięki za podpowiedź na temat szyby.

    Ja zauważyłem, że teraz przy mrozach szyba przy zamykaniu drzwi w ogóle nie domyka się. Chyba gdzieś między uszczelkami jest trochę przymarźniętego lodu i szyba trafia na opór.

    Ahh... widac, że nasze GT jest stworzone z myślą o cieplejszych krajach

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerzo Zobacz post
    Ja zauważyłem, że teraz przy mrozach szyba przy zamykaniu drzwi w ogóle nie domyka się. Chyba gdzieś między uszczelkami jest trochę przymarźniętego lodu i szyba trafia na opór.
    Niestety, w GT i innych 'bezramkowcach' koniecznie trzeba utrzymywac uszczelki w idealnej czystosci, wiec sztyft do gum i regularne czyszczenie to dwa glowne przykazania. Generalnie niezle spisuja sie drzwi bezramkowe na mrozach, tylko czemu jest tak glosnooo... Rozumiem, ze to cena, jaka trzeba placic za design, ale czy np w Audi A5 jest rowniez taki szum od szyb? To ostatnie pytanie bardziej retoryczne.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  8. #28
    Peryl
    Gość

    Domyślnie

    Historia
    Powiem wam że śmieszą mnie te szyby... dzisiaj zmieniłem ten akumulator po przełożeniu oczywiście szyba elegancko śmiga więc postanowiłem że zrobię "reset" czyli jeszcze raz kalibrację bo szyba podnosiła się tyko przy ciągłym trzymaniu przycisku a chciałem tak jak to jest standardowo że wciskam i tylko ją stopuję lub sama całkowicie się zamyka...
    za pierwszym razem zadziałało a jak zgasiłem auto i zapaliłem to znowu po 5mm podnoszenie nieustannie klikając - co za motyw

    Tak z ciekawości przeglądałem inne fora w poszukiwaniu rozwiązania

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...-new-here.html

    Tutaj rozwiązaniem okazała się temperatura ale dzisiaj na termometrze było +4'C więc u mnie to nie to... ehhhh w zimie i tak szyb nie otwieram )) ale denerwuje mnie strasznie sam fakt że wiem o tym że coś nie śmiga w 100%

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ayem
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Była Alfa GT, jest MiTo QV i zwierzak chlewny.
    Postów
    424

    Domyślnie

    hehe widze ze sledzimy te same watki

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    chyba nie ma co koledzy płakać nad tym tematem - jest to jakaś wada fabryczna gdzie szyba rozkalibrowuje się pod wpływem różnych czynników.

    Mi szyba przymarzła na mrozie do dolnej uszczelki. Powoli udało się otworzyć drzwi, silniczek próbował opuścić szybę a po zamknięciu drzwi starał się ją podnieść i w tym momencie system rozkalibrował się.

    Przyzwyczaiłem się, że trzeba co jakiś czas powtórzyć proces "uczenia się" szyb.

Podobne wątki

  1. Problem z szybą kierowcy. Nie chce się opuścić
    Utworzone przez wojtek1474 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-05-2018, 14:26
  2. Problem z szybą kierowcy - przycisk działa szyba nie?
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:38
  3. [GTV] Problem z elektryczną szybą kierowcy, rusza się
    Utworzone przez pablo83_05 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 12:08
  4. [146] Ptoblem z elektryczną szybą po stronie kierowcy
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:22
  5. [159] problem z przednią szybą kierowcy
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory