Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z ON w zimie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie Problem z ON w zimie

    Witam!
    3 dni temu zatankowałem do pełna na Statoilu ON.
    Dzisiaj przy -18 stC był problem z pompą paliwową - hałas z okolic baku, gaśnięcie samochodu przy przyspieszaniu, zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju. Co oznacza, że zatankowany ON nie był olejem zimowym. Jak mi powiedziano na stacji LOTOSu -18 to temperatura wyodrębniania się parafiny w ON przejściowym.
    W serwisie Alfy/Fiata wszyscy dziś mieli ten sam problem.
    Szczęście, że nie zatarła się pompa paliwowa lub wtryskiwacze.
    Dolałem dodatku do ON i jest ok, a Statoil stracił Klienta.
    Mieliście też takie problemy?

  2. #2
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Mieliście też takie problemy?
    Nie raz. Szkoda wymieniać wszystkie przypadki których już i tak dokładnie nie pamiętam. Ale to dotyczyło pojazdów gdzie nikt nie lał dodatków do paliwa. Ale kasza w zbiorniku się zdarzała.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Alfę 156 2,4 jtd mam od nowości tj od 2001r. Nigdy nie miałem problemów z paliwem! Aż trudno uwierzyć ale nie raz tankowałem na stacjach Bliska, orlen czy inne przy supermarketach. Wcześniej miałem różne diesle i problemy z paliiwem występowały. Może mieliście pecha?

    ---------- Post dodany o godzinie 21:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:35 ----------

    A i jeszcze jedno. Termometr alfy pokazuje tylko do -20 oC. Włosi zakładali chyba ze alfy nie będą w niższych temperaturach eksploatowane.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:37 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:37 ----------

    A i jeszcze jedno. Termometr alfy pokazuje tylko do -20 oC. Włosi zakładali chyba ze alfy nie będą w niższych temperaturach eksploatowane.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Ułaaa... nieciekawa sytuacja, gdy auto gaśnie i pali się kontrolka ciśnienia oleju, wystraszyłbym się konkretnie.

    Ja tankuje tylko i wyłącznie na ORLENIE - VERVA ON. Staram się mieć zawsze przynajmniej ok. 1/2 baku, gdy wiem, że temp będzie grubo poniżej zera i zarówno w ubiegłym roku, jak i w tym problemu nie miałem. Oby tak dalej.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Oznacza to tylko brak zimowego oleju napędowego. Koncern lub prowadzący stację coś chyba namieszał, bo przy tak niskich temp powinien spokojnie palić, a na stacji powinno byc zimowe paliwo.
    Akurat co do stacji to nie ma znaczenia gdzie tankujesz, bo często ten sam rodzaj paliwa, czyli Pb95 czy ON, czy też Pb98 pochodzą z tego samego zbiornika w bazie paliw, do której jest przywożone paliwko z Gdańska lub Płocka. Czyli np właścicielem ON w danym zbiorniku jest np BP i ORLEN. Jedynie te lepsze paliwa, czyli VERVA oraz ULTIMATE czy SUPREMA są rzeczywiście ulepszane przez dodanie specjalnych dodatków skomponowanych przez laboratorium na wniosek koncernu.

  6. #6
    huragan
    Gość

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiazaniem jest oryginalny filtr paliwa i co jakis czas gdy pojawi sie komunikat o wodzie w filtrze lekko ja spuszczamy i problemu ni mo.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał huragan Zobacz post
    Najlepszym rozwiazaniem jest oryginalny filtr paliwa i co jakis czas gdy pojawi sie komunikat o wodzie w filtrze lekko ja spuszczamy i problemu ni mo.
    Filtr paliwa jest podgrzewany, a bak raczej nie. Przeważnie w baku robi się kisiel i nie da rady długo jechac. Ja odpaliłem i troche czekałem, a silnik po chwili zgasł. Okazało się, że w baku był własnie kisiel. Ale ilez trzebabyło się nagłówkowac.
    Zatankowałem na Statoilu i przy -18 kaplica.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    A jakie paliwo lałeś? Zwykłego ONa?

    Mi nigdy coś takiego się nie zdarzyło, lałem zawszę Vervę ze Statoila a ostatnio często też leję DieselGolda ze Statoila. Zwykłej ON nigdy.


  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja mam filtr paliwa nowy, ostatnio nalałem też na statoil zwykłego diesla. I słyszałem jakieś dziwne buczenie. Ale nie byłem w stanie w te mrozy dojść co to mogło być, pomyślałem ze tak po prostu jest.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    W tym roku coś nasi nafciarze namieszali, chyba nie było na czas zimowego ON i widać to było od razu na drogach, włóczę się służbowo dużo po Polsce i aż sam się dziwiłem że tyle aut ciężarowych stoi pozamarzanych, o nowych osobowych dieslach już nie wspominając, ba co więcej sam po trochę doświadczyłem problemu, od lat służbowego diesla tankuję na Orlenie jak reszta aut w firmie i nigdy nic nie trzeba było dodawać do ON, a w tym roku mieliśmy duże problemy z paliwem, dopiero zagrzanie zbiorników z paliwem i dodanie "ulepszaczy" do ON pozwoliło użytkować normalnie auta.

    Jako że pewnie z 80% paliw na stacjach pochodzi z Orlenu stawiam że oni dali ciała i wypuścili w Polskę zamiast zimowego ON jakieś nie wiadomoco ;/
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja automatyczna w zimie
    Utworzone przez Jan Marek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-11-2017, 10:42
  2. Skrzypiące wahacze po zimie
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 19:59
  3. [164] Klima w zimie
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 19:41
  4. Ogrzewanie w zimie
    Utworzone przez dewos w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 07:05
  5. po zimie, odnowienie felg stalowych
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory