Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Temat: Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Chce zrobic w ten sposob ze teraz obecne felgi czyli 17" zalozyc na nie zimowki i zrobic z nich zimowy komplet, a na lato kupic nowe felgi + oponki.
    Wiec jak bym chcial na zime kupic to jaki profil oponki szukac zeby byl wyzszy od letnich?
    Obecnie uzywam 215/45/17 letnich.
    Jak masz felgi o szerokości 7" to możesz wrzucić 205/50/R17

    Ja osobiście zimówki mam 215/45/R17 (Alpiny Michelina) i spisują się świetnie.

  2. #12
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Jak masz felgi o szerokości 7" to możesz wrzucić 205/50/R17

    Ja osobiście zimówki mam 215/45/R17 (Alpiny Michelina) i spisują się świetnie.

    Hmm i nie narzekasz na 17"?? Ogolnie jestes zadowolony?
    Bo nie chce wydawac na jakies tam felgi... Wole kupic porzadne na lato.

  3. #13
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    potwierdzam - jeżeli już to 205/50 /17 i "będzie pan zadowolony"








  4. #14
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    A takie cudo? Ktos z Was testowal moze??
    http://www.opona.pl/opony,nexen,NEOL17021545WN30X
    Cena bardzo zachecajaca... Nawet jakby mialy starczyc jeden sezon to wystarczajaco za taka cene. Moze lepiej cos takiego kupic co sezon niz Michelin, Bridgestone na np 3 sezonki? Narazie poszukuje, porownuje i pytam opini jeszcze nie kupuje

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Kup raczej sprawdzone opony, jak koledzy radzą, bo żeby nie okazało się, że to co piszą o tych oponach to fikcja.

    Powiem tak, dostałam dwa komplety kół od poprzedniego właściciela, zmieniłam sobie opony, bo coś musiałam zmienić Nie miałam takiego wyboru jak Ty, ale gdybym teraz miała decydować się – to jeśli finanse, by mi pozwoliły na zimę kupiłabym mniejsze felgi. Dlaczego? No bo w ogóle nie lubię poprawiać fabryki – tak już mam. Bo jeżdżę w Polsce, a nasze drogi są jakie są, jak nie dziury (gigantyczne – takie, że żadna dostępna szerokość koła tego nie zdzierży) to koleiny, etc. A mniejsza felga wg mnie (sprawdziłam) daje większy komfort jazdy i przede wszystkim daje większą stabilność w koleinach – takie mam spostrzeżenia. Ma wadę – naprawdę nie wygląda, ale szczerze mówiąc zimą nie zwracam na to uwagi. Koszt opon niższy – tak więc za cenę opon do 17 można mieć analogiczną oponę + całkiem niezłe 15, których designu i tak za bardzo zimą nie widać, chyba że zamierzasz kupić oryginały, ale to raczej nie za tą cenę.

    Zmiana, którą koledzy radzą sprawdzili empirycznie i należy im wierzyć, jednak nadal będę twierdzić, że najlepiej używać dedykowane przez producenta rozmiary Z paru względów – raz, że nasze samochody mają te wszystkie ASRy, ESP i mogą nie załączać się jak należy, chyba a dwa, że jak np.: się zdarzy, że zimą będzie sucho i ciepławo, to zwiększy się długość hamowania, chyba Tak myślę, że dlatego nie zalecają zmniejszania szerokości opony na zimę, ale mogę się mylić i to tylko moje zdanie, które może być błędne.

    Życzę zatem powodzenia w wyborze stosownego zestawu – i miłej, bezpiecznej jazdy zimą.

    Mam pytanie niezależne odnoście 17 Michalin zimowych, tych co polecacie - czy macie porównanie z innymi zimowymi oponami w GT i czy są b. od innych bardziej "miękkie" (czy lepiej tłumią nierówności, chyba o to mo chodzi)? Bo letnie są "miększe".

  6. #16
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    mam Dunlopy, nie pamietam modelu ale zima dopiero nadejdzie... z tych które miałem sa najlepsze.

    pzd.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Hmm i nie narzekasz na 17"?? Ogolnie jestes zadowolony?
    Nie narzekam w żadnym wypadku. W poprzednim samochodzie jeździłem na 15" i były znacznie gorsze - tak więc liczy się opona.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    A takie cudo? Ktos z Was testowal moze??
    http://www.opona.pl/opony,nexen,NEOL17021545WN30X
    Cena bardzo zachecajaca... Nawet jakby mialy starczyc jeden sezon to wystarczajaco za taka cene. Moze lepiej cos takiego kupic co sezon niz Michelin, Bridgestone na np 3 sezonki? Narazie poszukuje, porownuje i pytam opini jeszcze nie kupuje
    jak nie chcesz wylądować na drzewie/w rowie, to lepiej nie eksperymentuj z oponami, a szczególnie zimówkami;
    na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, bo pozorna oszczędność może w efekcie być baaardzo kosztowna...
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    ... - tak więc liczy się opona.
    I zgoda od opony, tyle, że rozmiar tej opony, nierzadko jednak zależy od rozmiaru felgi, a rozmiar opony może mieć znaczenie zimą

    Hmm…Rajdy WRC – na zimę i szutr felgi mają mniejsze, bo potrzebują jakieś wąskie opony

    Przy założeniu, że mielibyśmy analogiczną oponę Michalinę tylko w innym rozmiarze ja dedykowane x 15, a Ty niededykowane x17 i ten sam samochód, czyli GT:

    - Na śniegu – ja lepiej wyjdę,
    - Jak będzie piaseczek – ja lepiej wyjdę,
    - Na błocie pośniegowym - ty lepiej wyjdziesz.
    - Na lodzie – oboje popłyniemy, ale ja faktycznie ciut dalej… chyba, że założę łańcuchy
    - W zakrętach – nie wykluczone, że ja lepiej wyjdę, bo mam rozmiar dedykowany,
    - A na asfalt - będzie się sprawowała lepiej zimowa opona analogiczna jak letnia.
    - Tłumienie dragań na 15 oraz pokonywanie kolein będzie lepsze niż na 17, bo jest – większy balon, ale fakt to zależy od opony, szkopuł w tym, że na 17 nie założysz opony od 15.
    - A jak będzie 7 st zimą i deszczyk lub sucho, to oboje wyjdziemy gorzej niż ten co będzie miał oponkę letnią

    A tak naprawdę wszystko zależy od tego jaka będzie zima i gdzie mieszkamy, i od tak zwanego punktu siedzenia A tego niestety nie wiemy.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Majka --> chyba nie do końca mnie zrozumiałaś

    Po prostu, jeździłem w poprzednim samochodzie na alusach 15" (zimowych) i jakiejś oponie ze "średniej półki". Teraz mam 17" i spisuje się o wiele lepiej.
    Leonine pyta jak mi się jeździ, więc dzielę się moją opinią, wkładając mity o mniejszym rozmiarze opon zimą między bajki.

    Co do powyższego posta, to opon kolcowanych z WRC bym tu nie porównywał.
    Prawda jest okrutna - ja lepiej "wyjdę" z każdej z powyższych sytuacji - przynajmniej lepiej będzie wyglądać

    PS. 215/45/R17 to dedykowana opona w moim przypadku i łańcuchów na 17-tkę nie można stosować.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jakie opony zimowe polecacie?
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 14:21
  2. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  3. Jakie opony zimowe polecacie ??
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 17:30
  4. Jakie opony letnie polecacie?
    Utworzone przez maciek13 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory