Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Temat: Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Może i nietrafne porównanie… trochę było co nie zmienia faktu, że kolce są na wąskiej oponie… i na mniejszej feldze, nawet o 3 rozmiary i nie jest to raczej przypadek. Na takich nawierzchniach akurat liczy się mniejsza powierzchnia styku opony z podłożem.

    Tak zauważyłam, że Ty masz dedykowane, ale zachęcasz do założenia na R17 - dedykowanych dla R16. Wydawało mi się, że po to żeby jakby „poprawić trakcję na śniegu” i zwiększyć „balon”. To właśnie jest mit wg mnie, zwłaszcza jeśli rozpatrujemy samochód z kontrolą trakcji. Nie napisałeś – daj sobie spokój z mniejszymi felgami, zostań przy 17 i dedykowanych oponach. Czyli? Gdybyś polecał dedykowane na 17… nie byłoby moich postów. Ale skoro źle zrozumiałam, to cóż może się zdarzyć Sorki.

    Wiem, że nie założysz na swoje koła łańcuchów, dlatego napisałam, że …chyba że ja założę łańcuchy I to, jest jakiś argument

    No jakoś udało mi się przeżyć zimę na moich GY R15, śnieg tną b. dobrze i piachy błotne też. Na błocie pośniegowym lepsza była Michalina letnia, R17, zwłaszcza przy hamowaniu – rzadziej się włączał ABS. Na lodzie – ciężko, ale udało mi się w nic nie wyrżnąć. A na Tych co masz nie miałam okazji jeździć, ale wierzę, że są dobre. Skoro piszesz, że we wszystkich warunkach, to tym lepiej. Na R15 i relatywnie dobrej oponie mniej na pupie się czuje wszelkie nierówności, przynajmniej w GT, która generalnie jest dość „twarda” przynajmniej w porównaniu ze 147.

    Korzyścią większej felgi jest też w pewnym sensie zwiększenie prześwitu, choć tu mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, co w GT JTS, która siedzi niżej niż JTD, ma pewne zalety, zwłaszcza zimą, kiedy jedzie się jak po torach – i atrakcyjnie szura osłona pod silnikiem. I gdyby to była prawda to też jest jakiś kuszący argument.

    Tak więc, wybór rozmiaru felgi, tym samym szerokości opony i wielkości balona, przy założeniu, że mamy tą samą oponę, w dużej mierze zależy od potrzeb i warunków w jakich jeździmy. Ja jednak zostaję przy swoich R15 na zimę – wychodząc z założenia, że jak nadejdzie ten jeden dzień, gdy trzeba będzie założyć łańcuchy, to założę i po prostu wyjadę A, że będę musiała wolniej jeździć, czy wchodzić w zakręty z mniejszą prędkością niż latem, i tak zimą tak robię. To mój wybór. Twój jest inny i ok., ale w żadnym poście, go nie skrytykowałam.

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Prawda jest okrutna - ja lepiej "wyjdę" z każdej z powyższych sytuacji - przynajmniej lepiej będzie wyglądać
    No to nie do końca rozumiem. Odejmujesz mi punkty na starcie? Co do ładniej – nie polemizuję, ładniej GT wygląda na dużej feldze, ale lans w GT to sprawa drugorzędna i w ogóle to mit

    No dobra, z mojej strony EOT. Przepraszam Was za OT, chyba mam to we krwi. Nie zaśmiecam więcej wątku.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 31-08-2010 o 00:53

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Majka --> tu nie chodzi o mój wybór i namawianie na opony zimowe 17" tylko o pytanie autora tematu

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Chce zrobic w ten sposob ze teraz obecne felgi czyli 17" zalozyc na nie zimowki i zrobic z nich zimowy komplet, a na lato kupic nowe felgi + oponki.
    Wiec jak bym chcial na zime kupic to jaki profil oponki szukac zeby byl wyzszy od letnich?
    Obecnie uzywam 215/45/17 letnich.
    Dlatego napisałem, że jestem z moich 215/45/R17 zadowolony, ale uważam, że lepiej spisywałyby się 205/50/R17 pod warunkiem, że felga nie jest szersza jak 7".

    PS. Co do większego prześwitu, to na 17-tkach będzie on nieco większy w stosunku do 15" z uwagi na fakt, że powiększy się średnica całego koła - ale to milimetrowe wartości.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Saint
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Warszawa (oryginalnie Szczecin)
    Auto
    Alfa GT 1,9 jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    mam Dunlopy, nie pamietam modelu ale zima dopiero nadejdzie... z tych które miałem sa najlepsze.

    pzd.
    Ja też zdecydowanie polecałbym Dunlopy, posiadam Winter Sport 3D. Przejeździłem na nich intensywnie 2 sezony i trakcja na śniegu jest super. Są też ciche.

  4. #24
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    dokładnie takie posiadam, GY UG 7 wysiadaja...

  5. #25
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    Pirelli Winter 240 SnowSport ?
    Ktos testowal moze sie wypowiedziec??
    Sa w atrakcyjnej cenie.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Saint
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Warszawa (oryginalnie Szczecin)
    Auto
    Alfa GT 1,9 jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    Pirelli Winter 240 SnowSport ?
    Ktos testowal moze sie wypowiedziec??
    Sa w atrakcyjnej cenie.
    Polecam poniższą stronę www. Są tam opinie użytkowników.
    http://www.tirerack.com/tires/tires....+240+SnowSport

  7. #27
    Maykee
    Gość

    Domyślnie

    a ja polecam Pirelli sottozero. Wszyscy moji znajmoi na nich jezdza swietna opona sam teraz takie kupuje

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Saint
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Warszawa (oryginalnie Szczecin)
    Auto
    Alfa GT 1,9 jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maykee Zobacz post
    a ja polecam Pirelli sottozero. Wszyscy moji znajmoi na nich jezdza swietna opona sam teraz takie kupuje
    Z opinii użytkowników wygląda, że rzeczywiście dobra. Nieznacznie tylko gorsza od Michelin Pilot Alpin PA3 oraz Dunlop Winter Sport 3D Wydaje mi się, że pomiędzy tymi trzema różnice będą niezauważalne. Ale Pirelli z ceną 771pln (wg. opony.pl) będzie od nich droższa.

  9. #29
    Leonine
    Gość

    Domyślnie

    a co myslicie o oponach ktore przelezaly rok w magazynie? (rok produkcji 2008-2009)
    i teraz sa w promocyjnej cenie. Czy jakoscia nie odbiegaja od opon wyprodukowanych w biezacym roku?

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leonine Zobacz post
    a co myslicie o oponach ktore przelezaly rok w magazynie? (rok produkcji 2008-2009)
    i teraz sa w promocyjnej cenie. Czy jakoscia nie odbiegaja od opon wyprodukowanych w biezacym roku?
    ludzie jeżdżą na oponach z 2001 roku, nacinanych i sparciałych a ty się martwisz o roczne nówki? ja bym je brał jakby były w dobrej cenie. pośmigasz na nich jak nic

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jakie opony zimowe polecacie?
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 14:21
  2. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  3. Jakie opony zimowe polecacie ??
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 146
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 17:30
  4. Jakie opony letnie polecacie?
    Utworzone przez maciek13 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory