Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [145] Lampy przednie

  1. #1
    docpat
    Gość

    Domyślnie [145] Lampy przednie

    Witam serdecznie. Proszę Was o pomoc .

    Wczoraj chciałem wymienić żarówki w przednich lampach - H1 światła mijania i zobaczyłem, że wkłady wewnątrz lamp się ruszają !

    Nie wiem jak je ufiksować ?

    Przy gnieździe tej żarówki z prawej strony widać też metalową płetwę - czy ktoś z Was wie jak sobie z tym poradzić i do czego służy ta metalowa płetwa ?

    Bardzo proszę Was o pomoc.

    krótkowzroczna Alfa 145

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    575

    Domyślnie

    Pourywały Ci się plastikowe zaczepy, tzn chodzi o plastikowe tuleje które trzymają wkład lampy, w te tuleje wkręcone są metalowe śruby które służą do regulacji wysokości świecenia lampy. Są wykonane z jakiegoś dziwnego odlewu, nawet podczas regulacji położenia świateł potrafią pęknąć.
    Można to naprawić w sposób przykręcenia wkrętem wkładu do obudowy lampy, ale wtedy nie masz możliwości regulowania światła. Więc możesz oślepiać jadących z naprzeciwka, albo będzie Ci świeciła za nisko.
    Życie z pasją!
    145 1.9 TD
    147 1.9 JTD 16V
    Lancia Delta III 1.6 JTDM

  3. #3
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Sa dwa sposoby na to jeden najprostszy to wymiana reflektorów. Moze nie pourywaly sie te zaczepy tylko bolce ktore trzymaja odblysnik wypadaly z gniazd ktore znajduja sie na obudowie reflektora i podtrzymuja tenze odblysnik. Musisz wyciagnac reflektor i zawiesc do kogos kto zajmuje sie klejeniem plastikow, zwykle ci goscie robia tez reflektory. Powinien Ci pomoc nawet jak bedzie cos pekniete to da sie to skleic. A co do pletwy to sluzy ona do zaslaniania bledy zarowki jakbys poruszal sie w ruchu lewostronnym.

  4. #4
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo, spawanie tego elementu odpada, ponieważ jak dostanie temperatury to robi się strasznie kruchy. Ta metalowa płetwa służy do zmiany linii oświetlenia. Chodzi o to że zwykłe światła doświetlają pobocze i linia idzie poziomo __/ tak mniej więcej oświetla. Jak przesuniesz tą dzwignię to będziesz miał taką linie ___, czyli prostą bez doświetlenia pobocza.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Witam - chciałbym zakupić jakieś żarówki do świateł mijania w swojej BESTII, jednak nie jestem pewnien, jaki typ mam obecnie zamontowany - są to H1, H4 czy H7? Chodzi mi o to, jaki typ żarówek montowany był fabrycznie w tych samochodach. Dodam, że chciałbym przy okazji poprawić nieco widoczność w nocy bez wyrzucania pieniędzy w błoto na tzw"wynalazki". Jakie firmy polecacie?

    Jeśli ktos chce poczytać nieco o żarówkach samochodowych polecam stronę:
    http://felicia.autokacik.pl/pages/zarowki/zarowki.htm
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Jeson
    Gość

    Domyślnie

    w swojej BESTII masz H1

  7. #7
    QBUS
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeson
    w swojej BESTII masz H1
    I to z tego co było u mnie zarówno mijania jak i drogowe (różnią się lustrem) - łącznie 4 sztuki - dwie po lewej i dwie po prawej stronie.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar frynas
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    sieradz/międzyrzecz
    Auto
    FIAT CROMA 1.9 16v 150KM
    Postów
    202

    Domyślnie

    witam...co sie tyczy tych połamanych plastików od regulacji .swiateł...to poradziłem sobie z nimi przy pomocy kleju...poxipol...jest bardzo dobry do tego typu roboty bo wypełnia ubytki...polecam...robota dosc nurzaca...ale było warto...200zł do przodu...pozdrwiam...docpat....jak bedziesz miał jakies pytania jeszcze to pisz
    alfa romeao 146 1,9TD

  9. #9
    sidkoz
    Gość

    Domyślnie

    Siema ja miałem ten sam problem z lampami klej nic nie dawał bo zarz się w drugim miejscu urywały nawet palnikiem drut wtopiłem to cały uchwyt pękł, ale jest sposób wyjąłem stare prowadnice rozwierciłem otwory szpilki M6 od prądnicy zatoczyłem i łby mi idealnie wpadły w gniazda poprawiłem gwint na całej szpilce dociąłem na odpowiednią długość kilka podkładek, no i oczywiście w środku dorobiłem sprężynę na tokarce( jak się chce można dopasować ) i nie mam już tego problemu a jak widzę to wszystkie reflektory mają ten problem

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Nom jakis taki plastik marny a reflektor sygnowany jest przez Helle, natomiast jakos w tanszych zamienniakch ten problem nie wystepuje.

Podobne wątki

  1. Przednie lampy do GT
    Utworzone przez soris w dziale GT
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 04-09-2020, 20:19
  2. Lampy przednie AR 156
    Utworzone przez M A R I O w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 21:28
  3. [155] Lampy przednie
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 21:02
  4. [164] Lampy przednie
    Utworzone przez Skandahl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory