Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Cięzko rano odpala, radio gra jak chce głośniej ciszej JTD

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie Cięzko rano odpala, radio gra jak chce głośniej ciszej JTD

    witam serdecznie jestem swiezakiem takze prosze o wyrozumiałosc, swiezo kupione pierwsze AR i kilka problemów prosze o pomoc.
    1. rano wkładam kluczyk a kontrolka swiec zarowych pali mi sie niecała sekundę (dosłownie mrygnie tylko), kreci i nie odpala, dopiero jak kilka razy (3-4) włącze zapłon cyk auto chodzi pięknie równo i zero kopcenia. problem tylko po nocy wystepuje w ciągu dnia jest ok. czy swiece w tym silniku tak krótko grzeją?
    2. właczam radio moge wybrac stacje jednak pokrętło głosniej ciszej nie działa radio gra na pół gwizdka samo sie coraz scisza i zgłasnia, przełanczam na cd pokretło głosniej ciszej działo i niema takich szopek jak na radio. ma moze z was ktos instrukcje obsługi tego panelu??
    3. mam alu 17" z oponami 225/45 i musze uzbroic sie w zimowki, wiecie moze czy do tego modelu mozna załozyc 15", czy najmniejsze to 16"??

    bardzo dziekuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarek Zobacz post
    2. właczam radio moge wybrac stacje jednak pokrętło głosniej ciszej nie działa radio gra na pół gwizdka samo sie coraz scisza i zgłasnia,
    Jakie tam masz radio że ma pokrętło?
    A z ogólnego opisu usterki wynika że najprawdopodobniej masz gdzieś zimne luty w tunerze. W sumie dość typowa usterka w car-audio.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Dariusz156, radio a raczej ICS w 166 ma pokrętło do regulacji głośności.

    Czarek,
    1. jak najbardziej świece mogą krótko się grzać gdy jest ciepło na zewnątrz, lecz nie powinno mieć miejsca odpalanie tak jak u Ciebie (z rana odpala za 3-4 razem), może ktoś kto zna się lepiej ode mnie, to wypowie się na ten temat, podłącz auto pod kompa może wyskoczą jakieś błedy;
    2. samosciszanie/podgłaśnianie może wynikać z ustawień, tzn jedziesz szybko radio gra głośniej, lecz pokrętło powinno działać w każdym przypadku tak samo, być może, dziwne że na CD działa pokrętło normalnie a w radio już nie, link do instrukcji ICS
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._166_a-4.html;
    3. z instrukcji wynika że 15" to tylko jako dojazdówka, 16" to 205/55 lub 215/55 ,ja jeżdżę na letnich i zimówkach w takim rozmiarze jak Ty, fakt staram się unikać dziur.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    szczerze powiedziawszy niemam juz sily do tego panelu. dzis wlanczam go radio zaczeło grac za moment samo przestało i przyciskajac guzik CD nie wlanczalo plyt zero reakcji, pozniej zaskoczyło a teraz na amen nie reaguje na przyciski tylko prawe pokretło działa, (nawiewy i cala reszta działa normalnie tylko system grajacy nie gra, niewiem czy to w ustawieniach cos sie chrzani czy mam zepsutego ics'a. macie moze jakies pomysły??

    chcialem spytac jeszcze czy stalówki od mondeo 2000r podejda do 166?? bo sa bardziej dostepne i tańsze??

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.8TS + lpg Auto rano nie odpala na BP
    Utworzone przez Cetyler w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 18:55
  2. Rozrusznik nie chce kręcić. Alfa nie odpala.
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 12:33
  3. Nie chce palić rano :(
    Utworzone przez Sewojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 19:19
  4. Nie chce ze mna rozmawiac-nie odpala
    Utworzone przez turlisalfaromeo w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 10:22
  5. Problem 156 cięzko odpala
    Utworzone przez Raf2pp w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-01-2010, 14:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory