Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 171

Temat: Montaż zestawu Bose

  1. #61
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Hertz są o 40zł tańsze, więc jakieś kolosalnej różnicy nie ma (są opinie, że są one bardzo ostre). Maciey czy podłączałeś zwrotnice ??
    Ponieważ nie do końca się na tym znam, zastanawiam się czy trzeba ją instalować. W zestawach często ona występuje. W Sinuslive wydaję się, że jest ona bardzo duża, mógłbym być problem z umieszczeniem jej.
    Kable alfy teoretycznie przewidziane są do podłączenia tweeterów (kwestia jest czy nie mają już gdzieś wbudowanej zwrotnicy).
    Jeżeli trzeba podłączyć zwrotnice to rozumiem, że instaluje się ją przed tą kostką??

    P.s.- W aucie mam oryginalne NAVI connect.

    - - - Updated - - -

    Właśnie przed chwilą ustawiłem w NAVI:
    -BASS 3/4
    -TREBLE 2-3 kreski ponad BASS

    Teraz jest po prostu MIODZIO. Wcześniej miałem sam BASS na 3/4.
    Ostatnio edytowane przez SynapticXX ; 30-06-2012 o 15:32

  2. #62
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    maciey napisz czy podpiąłeś tylko tweeter pod kabel i zwrotnice już nie kładłeś chyba prawda? I napisz jak efekty czy jest znaczna poprawa? Od jakiego sprzedawcy na allegro brałeś te Hertze?
    A no i jak to współpracuje skoro przy nagłośnieniu BOSE w alfie głośniki są montowane o impedancji 2 Ohm a Hertz jest 4 Ohmowy.
    Ostatnio edytowane przez kiler_911 ; 01-07-2012 o 08:41
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  3. #63
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał ml0dy Zobacz post
    2. Tweetery przeszkadzają nagłośnieniu BOSE.
    Przeszkadzają? Ale nie ma chyba przeciwskazań do montażu ich? Chociażby tych Hertzów wsomnianych przez Was?

  4. #64
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Właśnie się zastanawiam czy duża jest różnica jak się zdubluje te wysokotonówki z przodu. A myślał ktoś o tym, żeby wymienić głośniczek niskotonowy znajdujący się w bagażniku na nieco większy? W tej fabrycznej BOSE zabudowie jest miejsce na jakiś inny głośnik?
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  5. #65
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiler_911 Zobacz post
    maciey napisz czy podpiąłeś tylko tweeter pod kabel i zwrotnice już nie kładłeś chyba prawda? I napisz jak efekty czy jest znaczna poprawa? Od jakiego sprzedawcy na allegro brałeś te Hertze?
    A no i jak to współpracuje skoro przy nagłośnieniu BOSE w alfie głośniki są montowane o impedancji 2 Ohm a Hertz jest 4 Ohmowy.
    No widzisz, pytałem kilkakrotnie o impedancję całego zestawu Bose, ale nikt nie dał mi żadnej odpowiedzi.
    Najrozsądniej byłoby więc w takiej sytuacji skorzystać z podpięcia zwrotnic do tweeterów, ale osobiście nie spotkałem się z zestawem fabrycznym, który miałby więcej niż 4 Om. Podpiąłem więc "na czuja" bez zwrotnic.

    Jeśli zestaw jest na 2 Om, a tweetery na 4 Om to nic się nie dzieje. Mało tego, jest to korzystne dla wzmacniacza bo maleje prąd i moc strat, wzmacniacz się tak nie wysila i nie grzeje. Niestety coś za coś, bo efekt jest taki, że spada moc. Ale to może i dobrze, bo te tweetery mają moc 80W, a teraz dostają pewnie ~40W i dają wystarczającą ilość tonów wysokich. Gdyby to były 2 Omowe tweetery, syczenie mogłoby okazać się zbyt uciążliwe. Dlatego pamiętajcie - można podpinać głośniki z większą impedancją niż impedancja wzmacniacza/zestawu. Nigdy w drugą stronę!

    Żeby uzyskać z zestawu Bose całkiem niezłe (ale nie jakieś top-quality ) brzmienie i dobry zakres tonalny, najpierw sprawdziłem jak brzmi zestaw przy ustawieniu basów na maksymalną wartość. Bas był dość mocny i niestety przytłumił pozostałe tony. Dlatego sprawdziłem jak wygląda sprawa podczas podbicia tonów wysokich również na maksymalną wartość. Niestety w tym przypadku zestaw skupia się bardziej "na produkcji" tonów niskich i nie radzi sobie z tonami wysokimi, bądź zastosowane w głośnikach tweetery nie radzą sobie zbyt dobrze. Dlatego też mając już dobry bas, trzeba było pomyśleć o sopranach - stąd decyzja o montażu tweeterów. Teraz z tyłu przyjemnie hula bas, a z przodu uzupełniany jest o soprany. Poprawa jest ewidentnie zauważalna na plus.

    Głośników nie kupowałem na Allegro, a w sklepie.


    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    nie ma chyba przeciwskazań do montażu ich? Chociażby tych Hertzów wsomnianych przez Was?
    Nie ma przeciwwskazań, jest to nawet wskazane gdy chcesz ustawić bas na maksymalną wartość (opis wyżej)
    Ostatnio edytowane przez maciey ; 02-07-2012 o 08:30

  6. #66
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Chyba zacznę się dzisiaj za nimi rozglądać Montaż też chyba nie jest trudny, tym bardziej, że koledzy wstawili fotki

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BREITLING
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    GPU/GSP
    Auto
    GranTurismo JTDm, ML V8 by AMG
    Postów
    77

    Domyślnie

    http://allegro.pl/tweeter-wysokotono...455200644.html A co sądzicie o tych ? Czy to takie jak w standardzie? Ma wtyczkę więc tylko podłączyć i już.

  8. #68
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Ja bym się w firmowe nie bawił, zresztą ktoś pisał w tym temacie, że nie warto.
    Jeśli chodzi o montaż do kostki, to w Hertzach były przygotowane końcówki w taki sposób, że blaszka wchodziła idealnie w kostkę i nie trzeba było nic lutować.

  9. #69
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciey Zobacz post
    Jeśli chodzi o montaż do kostki, to w Hertzach były przygotowane końcówki w taki sposób, że blaszka wchodziła idealnie w kostkę i nie trzeba było nic lutować.
    czyli pozostaje tylko ewentualne rozebranie boczka, instalacja głośniczka w odpowiednim miejscu i wciśnięcie wtyczki w kostkę,tak?

  10. #70
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    czyli pozostaje tylko ewentualne rozebranie boczka, instalacja głośniczka w odpowiednim miejscu i wciśnięcie wtyczki w kostkę,tak?
    Tak. Z tą różnicą, że nie wciśnięcie wtyczki w kostkę, a blaszek w kostkę. Pasują do siebie i trzymają w porządku.

Podobne wątki

  1. [156] Montaż zestawu BOSE
    Utworzone przez blank w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 12:15
  2. Dodatkowe głośniki do zestawu Bose
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 17:32
  3. [147] Co jeszcze oprocz tego zestawu Bose bedzi mi potrzebne?
    Utworzone przez marcin8c w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 00:58
  4. Pytanie co do zestawu bose
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 10:42
  5. [156] jaki głośnik do subwoofer'a zestawu BOSE ??
    Utworzone przez szymiii w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 08:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory