Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Temat: Domykanie Szyb - przestało działać

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie Domykanie Szyb - przestało działać

    Witam Kolegów (Koleżanki też )

    Mam od 2 tyg. AR GT 2,0 JTS BERTONE (2004 ) w sumie to już moja 3 Alfeczka (mam jeszcze na stanie 156)
    Ale do rzeczy. Otóż po zakupie zrobiłem oczywiście podstawowe rzeczy - czyli rozrząd, oleje, filtry, świece itd.
    Był odpinany akumulator przy tej okazji, i teraz nie działa mi automatyczne domykanie szyb.
    Wcześniej działało. Tzn. po zamknięciu drzwi szybki same szły do góry. Teraz tego nie robią. Działa ich opuszczanie i podnoszenie z pilota. Programowałem oczywiście też szyby zgodnie z instrukcją użytkowanika czyli w dół na maxa przytrzymać i to samo do góry. Robiłem to i na pracującym silniku i tylko na pozycji MAR kluczyka. Nawet wyczytałem w instrukcji że trzeba zamknąć szybę skokowo. Ale nadal nic z tego jak nie chcą się autoamtycznie zamykać tak nadal tego nie robią. Poszukałem w necie i na forach ale wszędzie tylko piszą o zakładaniu instalacji albo problemie z ich niedomknięciem do końca.
    Bardzo prosze o pomoc bo mnie to już zaczyna złościć - strasznie nie lubię jak coś mi nie działa a powinno.
    P.S> Podpinałem tez pod kompa (Alfa Diag, FES) ale żadnych błędów nie ma.
    Wnioskuję że trzeba coś zaprogramować lub coś w tym stylu ale nie mam już pomysłów. Mam nadzieję że mi pomożecie.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    ja Ci mogę powiedzieć, że kiedyś miałem tak samo ale w peugeocie też przy odpięciu aku, ale przy wpinaniu było jakieś duże zwarcie. Z tego co pamiętam to jechałem do elektryka i on robił coś mądrego z szybą za co wziął chyba 50 zł. szczegółów nie znam, więc Ci więcej nie pomogę. oczywiście tam też miałem bezramkowe drzwi.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Ja mam GT od 2 tygodni wiec nie jestem autorytetem. Ale z tego co wyczytałem programowanie poszczególnych modułów robi się za pomocą procedury proxy. Jest tam też moduł sterowania szyb. Może coś się stało z nim. Żeby zrobić proxy potrzeba FESa (najlepiej oryginal) w wersji min 3.0 i kabel ELM327. Może szukaj w tym kierunku. Nie mowie ze to napewno to ale coś w tym kierunku.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Teoretycznie programowanie metodą instrukcyjną powinno sprawę załatwić (to normalne przy odpięciu aku że szyby tracą program). No ale skoro u Ciebie to nie pomaga to chyba zostaje wizyta u elektryka.
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Dzięki Panowie.

    Spróbuję od FES'a i jeszcze raz wszystko zrestuję(odepnę aku), może pomoże może nie dobrze że mam też kabelek ELM327, spróbuję też w tym kierunku, zobaczymy co zdziałam...
    Jak nie to podjadę do ASO , i może mi pomogą. Ale najpierw spróbuję sam się z tym uporać jestem dalece przekonany że to jakaś pierdoła.
    Zobaczymy - napiszę co zdziałałem..

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    witam

    lacząc sie poprzez fes'a wchodziłes do kompa z silnika czy do bodykompa, jesli by bylo cos nie tak to kody pojawia sie w bodykompie, powinien wtedy migac licznik kilometrów

    poza tym adaptacja szyb powinna pomóc, czasem powodem problemów z szybami jest słabe aku,


    pzd.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2,0T Brera 2,2 JTS, Alfa Romeo GT 2,0 JTS oaz AR 156 1,8 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał george11 Zobacz post
    witam

    lacząc sie poprzez fes'a wchodziłes do kompa z silnika czy do bodykompa, jesli by bylo cos nie tak to kody pojawia sie w bodykompie, powinien wtedy migac licznik kilometrów

    poza tym adaptacja szyb powinna pomóc, czasem powodem problemów z szybami jest słabe aku,


    pzd.
    Sprawdzałem tak i tak błędów nie ma aku napewno ok, trzyma napięcie i łądowanie jest też ok.
    Muszę chyba wszystko raz jeszcze zresetować bo wydaje mi sie ze na poczatku za długo trzymałem guziki (gora dół) doczytałem sie ze wtedy szyby wchodzą w jakiś tam tryb i trzeba zamykać je skokowo czy jakoś tak. Czuję że jestem bliski sukcesu... Jutro spróbuję odpiąć aku poczekam trochę i dopiero potem spróbuję zaprogramować szyby odnowa ...

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    Przy weekendowym myciu samochodu zauważyłem, że szyba kierowcy jest opuszczona kilka mm niż szyba pasażera. Sprawdziłem i faktycznie nie działało domykanie szyby po zamknięciu drzwi.
    Nie odpinałem akumulatora, nie odpalałem silnika, a jedynie wziąłem i przekręciłem stacyjkę, następnie do oporu opuściłem szybę, a następnie do oporu podniosłem ją do góry. Domykanie zaczęło normalnie funkcjonować.
    Może takie info komuś się przyda.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    czyli zrobiłeś to co przewiduje instr.








  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar H4seo
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    okolice krk
    Auto
    gt 2.0 jts 2004
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mam ten sam problem co autor tegoż wątku. Z pilota działa domykanie szyb. Jednak jak zamknę drzwi, to szyby zostają w takim samym położeniu jak były. Miałem wymieniany rozrząd i resztę pierdół po zakupie i miałem wrażenie, że chyba przedtem to działało. Nie jeżdżę z otwartymi szybami, więc nie zgłębiałem tego tematu aż do teraz.

    Tak poza tym, to mój pierwszy post na tym forum; a więc łapka w górę i Siema

Podobne wątki

  1. Próba podłączenia DSP - przestało działać radio
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 22:35
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 18:34
  3. [166]LPI Vialle nagle przestało działać
    Utworzone przez Duderson w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 00:11
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 17:33
  5. LPG działało i przestało działać
    Utworzone przez Rafcio w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory