Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: AR 156 problem z Licznikiem i ABS

  1. #1
    lolek156
    Gość

    Domyślnie AR 156 problem z Licznikiem i ABS

    Cześć,
    Kiedy kupiłem Alfę nie działał licznik i abs, i paliła się kontrolka od ABS i ręcznego.
    Po podłączeniu pod komputer nie dało się połączyć z sterownikiem absu, więc padło na niego wymieniłem samą centralkę absu szukając po numerach sterownika, w końcu znalazłem sprawną i z takimi samymi numerami jakie miała moja. Po wymianie nic się nie zmieniło dalej palą się kontroli i nie ma licznika i tym bardziej absu. Szukałem w internecie i znalazłem, że wina może leżeć po stronie bezpiecznika przy akumulatorze ale po jego wymianie nic się nie poprawiło. Wszystkie wtyczki potraktowałem płynem kontakt żeby dobrze łączyły ale dalej nie można się połączyć przez komputer, innych błędów alfa nie ma.
    Sam już nie wiem czego jeszcze mogę się czepić. Może macie jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, mam niemal identyczny problem, niemal bo gdy Alfa postoi powiedzmy z 8 godzin, to licznik działa przez pierwsze 8-10 kilometrów, po czym zapalają się kontrolki abs i ręcznego i licznik pada.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek156 Zobacz post
    Cześć,
    Kiedy kupiłem Alfę nie działał licznik i abs, i paliła się kontrolka od ABS i ręcznego.
    Po podłączeniu pod komputer nie dało się połączyć z sterownikiem absu, więc padło na niego wymieniłem samą centralkę absu szukając po numerach sterownika, w końcu znalazłem sprawną i z takimi samymi numerami jakie miała moja. Po wymianie nic się nie zmieniło dalej palą się kontroli i nie ma licznika i tym bardziej absu. Szukałem w internecie i znalazłem, że wina może leżeć po stronie bezpiecznika przy akumulatorze ale po jego wymianie nic się nie poprawiło. Wszystkie wtyczki potraktowałem płynem kontakt żeby dobrze łączyły ale dalej nie można się połączyć przez komputer, innych błędów alfa nie ma.
    Sam już nie wiem czego jeszcze mogę się czepić. Może macie jakieś pomysły?
    Łączyłeś się odpowiednim kablem, tym z przełącznikiem ?
    Moim zdaniem awaria może być spowodowana uszkodzonym czujnikiem ABS.

  4. #4
    lolek156
    Gość

    Domyślnie

    Mam kabelek pożyczony od kolegi właśnie z tym przełącznikiem i u niego bez problemów się łączy z absem.
    A jak czujnik jest uszkodzony to aż takie byłyby objawy ? czy tylko przekłamywał by prędkość i nie było by absu ?

  5. #5
    LewaR
    Gość

    Domyślnie

    jak by Ci poszedl bezpiecznik na aku, to abs bedzie swiecil i nie bedzie dzialal. Tak bylo u mnie przelozylem bezpieczniki i wszystko jest ok
    sprawdz czujnik ABS i poszperaj w necie, moze "wujek" google pomoze.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    W 156 predkosciomierz dostaje sygnal z kompa ABS. Uszkodzenie czujnika ABS jest przyczyna braku wskazań prędkościomierza i licznika KM. Oczywiscie sam uklad BAS rowniez nie dziala w tym czasie.

  7. #7
    lolek156
    Gość

    Domyślnie

    Problem w tym, że nie można się podłączyć pod komputer absu tak jak by go w ogóle nie było, a centralka absu zmieniona na sprawną i to była by wina tylko czujnika absu ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Odepnij na złączkach wszystkie czujniki abs, być może któryś jest zwarty i dlatego też masz problem z komunikacją.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek156 Zobacz post
    Problem w tym, że nie można się podłączyć pod komputer absu tak jak by go w ogóle nie było, a centralka absu zmieniona na sprawną i to była by wina tylko czujnika absu ?
    a centralka na pewno sprawna? jak czujnik będzie zepsuty to licznik nie będzie działał i abs tez




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  10. #10
    lolek156
    Gość

    Domyślnie

    Próbowałem zrobić jak mówiliście, czyli rozłączyłem wszystkie czujniki i podłączyłem pod komputer i dalej nic.
    Ale na szczęście wszystko już działa, nie wiedząc czego się czepić zacząłem iść kabel po kabelku zaczynając od prądowych idących od akumulatora do wtyczki centralki. Okazało się, że w miejscu w którym kable te łączą się z resztą wiązki za pompą absu i wchodząc do ściany grodziowej jeden z dwóch przewodów masowych się przełamał. Połączyłem wszystko do kupy zrobiłem nową słonkę na kable i ABS, licznik działa jak trzeba i wreszcie można się podłączyć do centralki.
    Wielkie Dzięki za pomoc

Podobne wątki

  1. [164] Problem z licznikiem 164 2.0 TS!
    Utworzone przez Devil4833 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 08:49
  2. [146] Problem z licznikiem
    Utworzone przez tomek_321 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 13:15
  3. Problem z licznikiem :(
    Utworzone przez tomekd w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 11:51
  4. Problem z licznikiem
    Utworzone przez Sabina w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 13:50
  5. Problem z licznikiem
    Utworzone przez schumi w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory