Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Wysokie zużycie paliwa, zapach benzyny z wydechu, szarpanie 2.0 TS

  1. #1
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie Wysokie zużycie paliwa, zapach benzyny z wydechu, szarpanie 2.0 TS

    Witam serdecznie wszystkich Alfaholików. Jak w temacie potrzebuje pomocy z GTV 2.0 Twin Spark. Kupiłem ją dwa dni temu jako swój pierwszy samochód i pomimo stereotypu jaki krąży na temat tych samochodów postanowiłem dać jej drugą młodość. Przez dwa dni jazdy zauważyłem, że paliwo jak na 2.0 TS ucieka bardzo szybko średnio 50zł/50km przy normalnej jeździe. Czuć "od niej" benzynę dość intensywnie. Na wysokich obrotach chodzi bardzo ładnie, natomiast na niskich 1000-1500 obr./min przerywa. Przy lekkim dodawaniu gazu przy 2000 obr./min szarpie na każdym biegu. Jak na razie to chyba wszystko. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, Bartek.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Sonda, przepływka i świece na początek do sprawdzenia. Czyli klasycznie to co "olewa" większość przed sprzedaniem samochodu. No i podpiąć kompa też nie zaszkodzi, może powie co ją boli.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Dokładnie co mówi kolega
    jeśli z wydechu czuć benzyne to na 100% sonda
    i do sprawdzenia przepływka

  4. #4
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki koledzy. Co podpowiadacie z częściami? Sonda oryginalna Bosch'a i świece NGK dedykowane pod ten model? Wiadomo jest powiedzenie "jak dbasz, tak masz", niestety mam ograniczony budżet na "dopieszczenie" silnika. Przyznam szczerze nie znam sie na mechanice ale planuje na początek włożyć około 1000-1500zł w silnik. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za podpowiedź. Bartek.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Najpierw poszukaj wycieków. Przerabiałem to niedawno. Objawy: muł, smród benzyny, ciężkie odpalanie.
    Wystarczył śrubokręt, nóż i 5 minut czasu

    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Futrzak
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    GTV 2.0 V6 TURBO oraz VW Passat 2.8 V6 30V 4motion
    Postów
    110

    Domyślnie

    Ostatnio wymieniałem sondę i mam uniwersalną 3 przewodową. Od razu wystąpiła poprawa a wręcz to nie to samo auto. A koszt zdecydowanie niższy.
    I pomimo licznych ostrzeżeń, nie mam błędów na ECU więc sonda się sprawdza.

  7. #7
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co mówił poprzedni właściciel auto stało kilka miesięcy. Wspominał też coś na temat tej przepływki. Próbował naprawić ją sam, natomiast skutkowalo to tylko kilka-kilkanaście dni. Nie chce eksperymentować z tym autem, tym bardziej że nie znam też jakiegoś super mechanika więc chyba poprostu zamówie nową przepływke, sonde plus komplet świec z przewodami i zobaczymy jak to będzie chodzić. Co myślicie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Najpierw poszukaj wycieków. Przerabiałem to niedawno. Objawy: muł, smród benzyny, ciężkie odpalanie.
    Wystarczył śrubokręt, nóż i 5 minut czasu

    pozdrawiam
    Jestem zielony w sprawach mechaniki więc nie wiem jak sie do tego zabrać. Bella jest mułowata jedynie na wolnych obrotach, mocy jej raczej nie brakuje (chociaż nie mogę tego wnioskować bo wcześniej jeździłem 75-konnym samochodem ). Problem jest ze smrodem benzyny, najgorzej z wydechu i coś tam pod maską też czuć.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Futrzak
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Wojkowice
    Auto
    GTV 2.0 V6 TURBO oraz VW Passat 2.8 V6 30V 4motion
    Postów
    110

    Domyślnie

    Chyba jednak masz za dużo kasy. Podstawowa sprawa to komputer a nie wymiana na pałe. Nie wiem gdzie mieszkasz ale na pewno w okolicy jest forumowicz z kablem.
    Podpiąć i sprawdzić co pokazuje lambda. Jeżeli to ona padła to masz za bogatą mieszankę i dlatego takie spalanie i zapach paliwa.
    Aczkolwiek może być co innego. Podpięcie do kompa wyjaśni całą sprawę.

    I szczerze to myślę że tych 150 koni jeszcze nie poczułeś w Alfie.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Wypatrz pod maską gdzie przewód paliwowy wchodzi na króciec. Jest on spięty metalową opaską. Bardzo często pod tą opaską przewód się rozpada. Niby wygląda normalnie, a jednak puszcza. Odkręcasz opaskę, odcinasz nad nią przewód i skręcasz wszystko razem. Ja bym od tego zaczął bo to nic nie kosztuje, a jak śmierdzi benzyną pod maską to pewnie jakiś wyciek. Tutaj nie ma czego zepsuć więc śmiało się za to zabierz. Jak nie znajdziesz przewodu napisz, ktoś może zdjęcie podrzuci.

  10. #10
    bartkobe
    Gość

    Domyślnie

    Pytałem jednego mechanika czy podepnie mi auto pod komputer to powiedział, że nie ma możliwości bo to auto nie ma wtyków pod komputer. Nie wiem czy poprostu mu sie nie chciało czy faktycznie tak jest. Dodam że to pierwszy rocznik GTV 95r.

    - - - Updated - - -

    Strzyżów (woj. podkarpackie) 30km od Rzeszowa na trasie Rzeszów-Krosno

Podobne wątki

  1. wysokie zużycie oleju w 2.0 JTS
    Utworzone przez Spark w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 03:28
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. [GTV] ŚWIECĄCA MARCHEWKA - LEKKI SPADEK MOCY, ZAPACH BENZYNY Z WYDECHU i LEKKIE SZARPANIE
    Utworzone przez bartkobe w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 14:29
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. Zapach benzyny 1.8TS
    Utworzone przez ducho_18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory