Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Cieknąca chłodnica oleju GTV 3.0 V6 24V - kupić czy naprawiać?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bart87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V / BMW E39
    Postów
    29

    Domyślnie Cieknąca chłodnica oleju GTV 3.0 V6 24V - kupić czy naprawiać?

    Witam Alfaholików
    Na wstępie przepraszam, że pierwszy post na forum to od razu prośba z mojej strony ale oficjalne powitanie będzie dopiero jak odbiorę swoje autko, a wcześniej trzeba je przecież poskładać...

    Kupiłem GTVkę w 3 litrach, poszła od razu na niezbędny serwis i wykryli lekki wyciek z chłodnicy oleju.
    Nie chcę póki co bawić się w spawanie czy łatanie więc szukam innej chłodnicy.
    W ASO i InterCars tylko oryginały w koszmarnych pieniądzach, szukam więc używki.
    Zgodnie z http://eper.fiatforum.com ta sama chłodnica była montowana tylko w GTV 2.0 V6 TB, GTV 3.0 i GTV 3.2 - czy to prawda? Co z silnikami od AF 166 3.0 i 3.2l? Czy chłodnica będzie pasowała? Czy ktoś wie gdzie mogę taką chłodnicę znaleźć, może ktoś ma? (tablica.pl i allegro przeszukane)

    Serdeczne dzięki za wszelką pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mikkey
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 916 3.0 24v ; Alfa 930 2.0 TS Limited Edition 500
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witaj, gratuluję zakupu

    Niedawno uszkodziłem przewody chłodzenia oleju, więc miałem podobny problem.
    Po pierwsze, dość istotną kwestią jest odkręcenie przewodów od chłodnicy. Przeważnie jest to niewykonalne (ponoć są sposoby nawet na najbardziej skorodowane gwinty). U mnie gwinty się ukręciły, więc szukałem uzywanego kompletu chłodnica+przewody razem. Wyjście najtańsze, ale trzeba dobrze trafić, bo chłodnicę i przewody GTV V6tki mają unikalne i niestety od 166 nic nie pasuje. Mało który handlarz częściami, który rozbiera GTV V6 wie, żeby nie ruszać łączenia chłodnicy i przewodów oleju, tylko sprzedawać w całości. Ja miałem szczęście bo znalazłem ten zestaw w archiwum allegro od razu za ok. 300zł.
    Samą chłodnicę chyba łatwiej namierzyć, można zatem dorobić do niej przewody w zakładzie mechaniki siłowej (koszt ok. 200zł) jeśli stare przewody nie będą sie już nadawać użytku.
    Powodzenia w temacie!

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bart87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V / BMW E39
    Postów
    29

    Domyślnie

    Przede wszystkim serdeczne dzięki za podjęcie tematu

    Mechanik mówi, że w ostateczności, jeżeli by się nie dało kupić tej chłodnicy i auto nie będzie wykorzystywane na torze to można zrobić połączenie przewodów z pominięciem tej dodatkowej chłodnicy (tzn. połączenie przewodów żeby olej nie wyciekł ale chłodnicy nie będzie).
    Jak się na to zapatrujecie znawcy tematu?

    Pozdrawiam serdecznie!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mikkey
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 916 3.0 24v ; Alfa 930 2.0 TS Limited Edition 500
    Postów
    51

    Domyślnie

    Osobiście nie poprawiałbym fabryki. Ten silnik to 30 lat udoskonalania i jeśli przewidzieli chłodnicę, (które występują nawet w Twin Sparkach) to wątpię żeby była zbędna, ten motor emituje duużo ciepła. Zapewne trzeba by się mocno postarać, ażeby przegrzać ten olej, ale ja podczas każdej dynamicznej jazdy myślałbym o tym. Półśrodki w sportowym aucie to ostateczność.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    mam to samo, lekko leci z połączenia między przewodami a chłodnicą (typowa przypadłość GTV 3,0) ponoć nie da się tego naprawiać. łatwiej będzie kupić chłodnicę (nie koniecznie w ASO) dorabianą na wymiar albo większą byle by pasowała a przewody można dorobić na wymiar tak będzie chyba najtaniej...mi na razie nadal lekko kapie
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Moja rada kupić chłodnicę MOCAL'a najbardziej pasującą wymiarami, przewody dorobić w firmie co robi hydraulikę do sprzętu budowlanego i z głowy na lata. Za nic w świecie nie wyrzucać chłodnicy oliwy w tych silnikach !
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bart87 Zobacz post
    Mechanik mówi, że w ostateczności, jeżeli by się nie dało kupić tej chłodnicy i auto nie będzie wykorzystywane na torze to można zrobić połączenie przewodów z pominięciem tej dodatkowej chłodnicy (tzn. połączenie przewodów żeby olej nie wyciekł ale chłodnicy nie będzie).
    Jak się na to zapatrujecie znawcy tematu?
    to głupota

  8. #8
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikkey Zobacz post
    Po pierwsze, dość istotną kwestią jest odkręcenie przewodów od chłodnicy. Przeważnie jest to niewykonalne (ponoć są sposoby nawet na najbardziej skorodowane gwinty). U mnie gwinty się ukręciły
    Ukręciły się,bo gwinty są klejone.Jedynym wyjściem jest rozcięcie nakrętek i późniejsze ich dorobienie.Ja takie rzeczy robiłem w Agromie.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Czesc. Gwinty nigdy nie byly i nie sa w takich chlodnicach klejone, tylko chlodnica jest aluminiowa a przewody stalowe wiec nastepuje reakcja miedzy nimi.
    Po drugie jest bardzo prosty sposob aby odkrecic przewody - wystarczy lekko naciac nakretki , wowczas mozna je odkrecic i na przewodach zakuc od nowa

  10. #10
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Gwinty nigdy nie byly i nie sa w takich chlodnicach klejone,
    U mnie jednak było klejone,bo po całkowitym rozcięciu nakrętki,na gwincie były pozostałości kleju(wyglądał jak obcięty paznokieć),który łamał mi się w palcach.Dwie chłodniczki rozebrane i to samo zjawisko.


    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    chlodnica jest aluminiowa a przewody stalowe wiec nastepuje reakcja miedzy nimi.
    Tu się zgodzę
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

Podobne wątki

  1. [159] Cieknąca chłodnica oleju 159 2.4
    Utworzone przez pomykacz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 10:09
  2. Zatarty tłok w 1-szym cylindrze - kupić silnik czy naprawiać?
    Utworzone przez odrobina156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 19:46
  3. 1.9 JTD chłodnica oleju-gdzie tanio kupić ?
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 10:09
  4. Alfa 156 1,9 JTD cieknąca chłodnica...
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 23:44
  5. [164] Chłodnica do wersji z klimą - 92> tu warto kupić
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory