Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Wysokie obroty 2.0 TS

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Coś mi się nie do końca podoba ten opis, tzn nie kojarzę tam żadnej papierowej podkładki. Co do samego nastawnika (bo nie jest to silnik krokowy a zwykły z przekładnią ślimakową) to jego oględziny zewnętrze raczej niczego nie dadzą, oczywiście można wszystko przeczyścić itd. Problem może być w środku - ja miałem coś takiego. Jedna ze szczotek która poruszała się po ścieżce razem z ruchami przepustnicy była splątana (tam są szczotki w dosłownym tego słowa znaczeniu, wyglądają trochę jak takie rozkładane grabki ogrodowe w pomniejszeniu). Po ściągnięciu pokrywki osadzonej na kleju (lub czymś w tym rodzaju) chwila zabawy z igłą aby to wyprostować, sklejenie od nowa i nigdy więcej falowania obrotów.

    Co do przepływki, to na jałowym po odłączeniu ztcw silnik powinien się lekko "zająknąć" i obroty minimalnie spadają, dobrze mówię Konrad?

    A wracając do założyciela tematu, komp to mus i numer jeden zanim zaczniesz gdzie indziej grzebać (ew ściągnij dolot i obejrzyj czy nie jest popękany a przepustnica jest zamknięta), najpierw sprawdź z czym związana jest marchewa, odczytaj parametry TRA i FRA, sprawdź kąt przepustnicy - z tego powinno Ci się udać wywnioskować czy się nie zawiesza albo czy nastawnik nie kłamie. Poprawne wartości to chyba coś koło 2 lub 3 stopni na jałowym - takie były u mnie po resecie. Jedna uwaga, są dwa kąty, jeden opisany jakoś jako relatywny i on jest chyba dużo większy (coś koło 30-paru stopni). Generalnie powciskaj gaz i zobacz czy po puszczeniu wraca Ci na dobrą pozycję.

    Wybacz jeśli to co napisałem jest trochę nieskładne, ale w tym silniku jest chyba z milion kombinacji możliwych do zdiagnozowania problemów

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Djaw dobrze mowisz

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego konrad251, djaw - wy mówicie o silnikach TS z elektronicznie sterowaną przepustnicą (przy pedale gazu macie potencjometry a przepustnica jest otwierana silnikiem krokowym). W poprzednich wersjach tego silnika przepustnica otwierana była linką połączoną z pedałem gazu natomiast obrotami biegu jałowego zajmował się regulator biegu jałowego (zwany silnikiem krokowym biegu jałowego) umiejscowiony na korpusie przepustnicy.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jednak mamy choć trochę racji, mówimy o silnikach oznaczonych jako CF2 gdzie jest linka i nastawnik, ten z potencjometrem to był CF3 montowany po 2000r. (zmniejszenie mocy, trzy sondy ztcp itd). Ale masz rację - trochę się rozpędziliśmy wszyscy, bo założyciel tematu zapomniał dodać jaki rocznik ma tej Gtv'ki. Powinniśmy raczej poczekać na jakiś odzew ze strony Sergiusza - trochę info już dostał.

    Właśnie przeczytałem Twój wpis w temacie obok i widzę, że się zgadzamy Rok produkcji jest nieodzowny w takich przypadkach.
    Ostatnio edytowane przez djaw ; 19-02-2014 o 10:06

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Dokładnie mówimy o CF2 z przepustnicą sterowaną linką
    w sumie też nie pomyślałem co kolega ma pod maską dokładnie hehe
    GTV, TS 2.0 Więc domyślnie stwierdziłem ze przed 2000rokiem

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    gtv 916C2 1995
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sergiusz Zobacz post
    Wysokie obroty 2.0 TS GTV. nie wiem co robić. Auto trzyma obroty ok. 2500-3000 obr/min pali się czerwona kontrolka (wtryskiwacz).

    Proszę o sugestie w kwestii rozwiązania problemu.

    Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
    Zabrzmi to dziwnie, ale u mnie było 1500 - 2500 i okazało się, że zacinała się linka gazu. W warsztacie zregenerowali linkę i problemu nie ma.

Podobne wątki

  1. Wysokie obroty??
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 12:02
  2. Wysokie obroty 1.8TS
    Utworzone przez kriskros89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 23:25
  3. Wysokie obroty
    Utworzone przez qbazz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 12:26
  4. [GTV] wysokie obroty tb
    Utworzone przez graziu1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 23:06
  5. [146] Wysokie obroty
    Utworzone przez donozor w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2008, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory