Strona 2 z 243 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...spark_16v.html


    Cytat Napisał Rakieton Zobacz post
    Ponadto chciałbym jeszcze zapytać jak cenowo wygląda koszt naprawy tych droższych bolączek mechanicznych
    Jak czytałeś jaki był koszt napraw kilka lat temu to dziś na pewno nie jest mniejszy.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja jakiś czas temu wymieniałem średno co rok tuleje stalowo gumowe w tylnim zawieszeniu i to nie ze względu dużych przebiegów, samochód stał właściwie w garażu większość czasu. Problem polega na tym że jakość oferowanych na rynku tulejek pozostawia bardzo dużo do życzenia. Jedynym słusznym rozwiazaniem jest poliuretan a koszt 1 tulejki to ok 80-100zł z tego jest ich w sumie z tyłu 14 jak już kolega wyżej napisał. Dobrym rozwiazaniem jest kupno juz samochodu z zawiasem na PU. JTS jak już wyżej ktos napisał ma problemy z nagarem ale w głowicy z tego co pamiętam. Co do pozostałych kosztów to wszystko zależy co chcesz robić, ja wszystko robiłem sam i tylko 1 zawitałem u elektromechanika który spartolił robotę, od tamtego czasu sam wszystko od A do Z robię. Jeśli chcesz się dowiedzieć o jakieś konkrety to pisz, jest nas wielu i wielu z nas władowało kilka czy kilkanascie tysięcy złoty by dopieścic swoje belle.

    Jeszcze jedno, zwróć uwagę czy miska olejowa nie była spawana/klejona. Nowa kosztuje ponad 1000zł i dostępna tylko w serwisach (przerabiałem to zaraz po zakupie swojej).
    Jeśli chcesz to za jakiś czas będę sprzedawać swoja tylko dojdę do ładu i składu z światłami bo lipy komuś nie oddam a również chciałbym by następny właściciel również dbał jak i ja to robiłem/robię
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakieton Zobacz post
    ponadto chciałem zapytać jak sprawują się powyżej wymienione silniki z instalacją LPG, ktoś posiada?
    http://www.forum.alfaholicy.org/lpg_...1-lpg_jts.html
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Kilka tematów niżej już było pytanie o zakup Gtv http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...zy_kupnie.html można tam kontynuować i się dowiedzieć czegoś nowego.

    verdebiancorosso

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ja zachęcam do zakupu 3.0 V6. Znam takie przypadki, że TS pali tyle co moja Bella, czasem więcej (oczywiście mówię o sytuacjach ekstremalnych). Poza normalnie wyższym spalaniem, droższymi robotami typu rozrząd, wymiana świec itd. silnik w V6 jest mniej awaryjny, bardziej "pewny". Wrażenia z jazdy po prostu niezapomniane, a jak wspominali koledzy wcześniej- na 90% prędzej czy później i tak zaczniesz rozglądać się za 3.0 V6, albo marzyć o swapie do swojej Alfy ;)

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    po 6 latach z moim Spiderkiem podsumuje to w ten sposób:
    -jak kupować elementy zawieszenia to tylko oryginał bądź bardzo dobrej klasy zamiennik,wahacze za 90 zł można odrazu wywalić
    -bardzo delikatna elektronika,tak naprawdę jedyna rzecz która mnie wkurza...przekaźniki najlepiej mieć w bagażnikuale to nie jest większy problem
    -co druga alfa TS ma żle ustawiony rozrząd
    -elementy układu zapłonowego drogie....dlatego w większości tanich egzemplarzy są najtańsze zamienniki,które po prostu się nie sprawdzają(proszę pamiętać iż sama wymiana przewodów,świec ,+ przepływka jak by poszła zahacza o sumę 1300zł)
    -elementy gumowe (uszczelki) szybko parcieją(a w ASO niektóre ceny przerażają) i inne pierdoły,np. ograniczniki drzwi(stukajace)których w ASO nie ma

    i najważniejsza kwestia,zawsze pamiętać , iż w Polsce nie ma OKAZJI!!nie ma takiej możliwości by auto w pełni sprawne,z nowym rozrządem,regularnie serwisowane bez tego przysłowiowego wkładu finansowego tej klasy jak Alfa Gtv/Spider kosztowało 5000-9000zł
    w ciągu 6lat włożyłem w same części ponad 10 000zł , i nie były to awarie(poza przekaźnikiem kierunków i wysprzęglikiem),reszta to po prostu dopieszczanie na oryginałach z ASO by było perfekt(czyli lekki luz wahacza tylnego i leciałem do Aso po nowy

    podsumowując ,aut świetne,niebanalne,do dzisiaj dające wiele radości,ale nie dla każdego...trzeba być troszę majsterkowiczem i traktować ją jako swoje Hobby,auto na pewno dla pasjonatów

    Dodano po 3 minutes:

    [QUOTE=Rakieton;1525187]Hmmm, więc tył zawieszenia także trzeba konkretnie sprawdzić przed zakupem, dobrze wiedzieć ! Z czego mogłaby się brać ta "wada", czy po prostu już taki urok gtvek, ze szybko zużywają tuleje?


    pamiętaj iż Gtv/Spider już seryjnie koła tylne są delikatnie pochylone,po wymianie kompletnego tyłu(wszystko w ASO) koła są nadal delikatnie pochylone,one tak po prostu mają,by prowadzenie w zakrętach było lepsze,mówimy tutaj o pochyleniu wykraczającym normom seryjnym.
    Ostatnio edytowane przez SOPELTomcat ; 11-11-2014 o 14:29 Powód: Dodano
    Bella Machina..........moja miłość

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar kar78
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 Lusso,
    Postów
    151

    Domyślnie

    Zgadzam sie z kolegą w 100%, Ja w swojego Spidera tez włożyłem gruubo ponad 10tys przez 4 lata, w przypadku tych aut nie ma mowy o druciarstwie, rowniez bazuje na oryginalnych podzespołach, bo poprostu zamienniki w tym przypadku sie nie spisuja. Ostatnio zakupiłem nowe przewody zapłonowe do V6 za ponad 500zł. Zresztą spotkaliśmy sie z kolega SOPELtomcat jakis czas temu i wymieniliśmy sie opiniami na temat kosztów utrzymania Spidera w stanie perfekcyjny, nasze zdania były identyczne . Auto jest mało popularne, nietuzinkowe i brakuje na rynku firm produkujacych wysokiej jakosci zamienniki, to sie im poprostu nie opłaca, nie widzą w tym interesu. Dlatego ja od dłuższego czasu przeczesuje portale internetowe i kupuje rożne pojawiające sie nowe oryginalne częsci.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Zgadzam się z kolegami. Mam już drugiego GTV Spidera, pierwszy to był TS. TS'a miałem dwa lata i serwisowałem go dokładnie jak mówią koledzy. Auto nigdy nie zawiodło wspominam je jak najlepiej. Przy aktualnym V6 robię dokładnie to samo. Samochód wymaga jeszcze sporo pracy aby był w takim stanie jakim chcę tj. idealnym. Inwestycja 10 tyś na przełomie 3-4 lat to nie żadna przesada i nie mówię tu o jakimś remoncie silnika. Te auta na to zasługują. GTV Spider posiada bardzo duży potencjał kolekcjonerski, oczywiście głównie w wersji V6. Jest to jeden z ostatnich modeli produkowanych z silnikiem konstrukcji Alfy Romeo (V6). Należy pamiętać o tym, że utrzymanie tego samochodu w stanie dającym przyjemność z jego posiadania jest droższe w porównaniu do aut popularnych. Jak koledzy napisali zamienników jest mało, a jak są to często nie warte zakupu. Nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, ale jednak kosztuje to więcej.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    oczywiście że wolał bym wersję z silnikiem V6uważam że tylko taki silnik tak naprawdę pasuję do bryły Spidera,ale po pierwsze,w 2008 roku jak kupowałem swoją z przebiegiem 100 000 km zapłacił bym majątek za wersję 3.0 z takim przebiegiem ,a po drugie , spalanie w mieście 16 litrów nawet przy moim sporadycznym użytkowaniu jest nie akceptowalne dla mnie,a gaz w Spiderze to już żenada,mimo iż wrogiem instalacji nie jestem
    ps,sprawny TS nie pali troszkę mniej niż 3.0 różnica jest ogromna.....możecie wierzyć bądź nie,ale w mieście jest to ok 10-11 litrów(na przeglądzie badanie spalin jest jak w nowym aucie)
    Bella Machina..........moja miłość

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Teraz Spider 3.0 kosztuje prawie dwa razy tyle co 2.0. Wtedy też pewnie tak było. Nie mówię o padakach tylko autach zadbanych. Mi TS palił koło 11 a 3.0 pali około 15. Specjalnie nie liczę tych litrów, ale wskazówka spada wyraźnie szybciej w V6.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory