Strona 239 z 243 PierwszyPierwszy ... 139189229230231232233234235236237238239240241242243 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,381 do 2,390 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #2381
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Astra
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturK Zobacz post

    P.S. jak ktoś chce, mogę oddać za 25000 pln gotówka bez negocjacji w obecnym dobrym stanie.
    25 k jest akceptowalne Jesteś w stanie podesłać mi zdjęcia i jakieś informacje odnośnie twojej niuni ? Mój mail to pawel.brzozowski1989(małpa)gmail.com ewentualnie tutaj na PW.

  2. #2382
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Astra
    Postów
    5

    Domyślnie

    ArtutK nie mogę się z tobą skontaktować przez PW bo nie mam 20 postów poprosiłbym jakoś o inny kontakt np przez tego maila. Otrzymałem wiadomość od Ciebie ale nie mogę odpisać a tutaj nie chcę się uzewnętrzniać

  3. #2383
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo GTV 3.0 V6 PH1
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturK Zobacz post
    Na wiosnę pewnie wystawię na autoscout, jest tam ledwo 20 aut 3.0 z Europy, taka jak moja co najmniej 10k euro, najgorsza za ponad 7k. Ja chcialem ledwo 4,5 w Polsce, nie było chętnych, jesteśmy biednym krajem niestety. Tak więc poczekam, wystawię, znegocjuje do 8k i po sprawie.
    Tak absolutnie abstrahujac konkretnie od Twojego auta, to ze na autoscout srednia cena za 3-litrowke jest okolo 12K Euro nie oznacza ze za te pieniadze GTV-ki sie sprzedaja. Od dluzszego czasu sledze te wszystkie 3.0, co tam sa powystawiane, do wielu wlasciceli pisalem w sprawie ich aut. Dosc szybko schodza auta z pzebiegiem do 100 000 km i z cena nie z kosmosu. Reszta tych trzylitrowek jest na autoscaucie od dluzszego czasu, a wlascicele po jakims czasie rezygnuja ze sprzedazy.

  4. #2384
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    No i sprzedana, Pawłowi życzę radości z użytkowania, trafiła w ręce już miłośnika.

  5. #2385
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Astra
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tak jest Już w niej dłubie niestety atak zimy bardzo mnie przystopował ... jestem bardzo zadowolony z zakupu i niezmiernie się Cieszę że udało mi się zakupić tak fajny egzemplarz od jednego z miłośników Alfy z pewnością będzie czekać mnie parę przygód z nią ale małymi krokami doprowadzę samochodzik do stanu takiego jakim sobie go wyobrażam I z pewnością będę konsultował pewne sprawy tutaj na forum

  6. #2386
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Witajcie
    Od dawna chodzi mi po głowie zakup Alfy z 3.0 lub 3.2 V6 i prosiłbym kolegów o radę/jakieś uwagi bo nie ma szans żebym miał możliwość obecnie przekopywać się przez forum.

    Rozmawiałem z właścicielem 25 letniej GTV 3.0 który posiada też kilka innych starszych aut i zmienia je co parę lat. Auto jest z niemiec kupione z uszkodzonym silnikiem od pierwszego właściciela 5 lat temu -wtedy po wymianie rozrządu stukało coś i poszło tam na sprzedaż. W Niemczech skopali rozrząd i jeden tłok uderzał w zawór. Nowy właściciel wymienił zawór/tłok, zrobił planowanie głowic i od 5 lat używa (jedno z kilku starszych aut jakie posiada), zrobił ok 10tys km przez ten czas, wymienił tylne wahacze z tego co mówił. Do auta jest pełna dokumentacja z niemiec (mam też fotki na lawecie jak jechała z Niemiec). Przebieg niecałe 100tys km, auto garażowane, nie jeździło w zimie przynajmniej w PL, ale wyglada że i w Niemczech. Obniżona na Eibachu, wydech Novitec.
    Oglądałem auto i się nim przejechałem (takie wstępne zapoznanie się, przed ew. zakupem na pewno wynajmę kogoś do porządnych oględzin). Podłoga i wszystko inne nie widać żadnych korozji (trochę na tylnym wahaczu dolnym i na amortyzatorze przednim). Silnik chodził równo, ładnie wkręcał się na obroty, zawieszenie wydawało się w porządku.
    Chciałbym zapytać o poniższe sprawy:
    1.Plastik na konsoli środkowej i tunelu cały porysowany i jakby lepiący - normalna sprawa? Regeneruje się to jakoś ale na ori wygląd (nie oklejanie)?
    2.na dachu lakier miał kilkadziesiąt drobnych pęknięć - zdarzało się to czy podejrzana sprawa?
    3.Przejmować się tą usterką wynikającą ze źle ustawionego rozrządu i zakresu naprawy po?
    4.Jak z dostępnością części specyficznych do silnika/zawieszenia/blach - tylko szukanie używki czy np po długim oczekiwaniu można kupić nowe gdyby była potrzeba?
    5. Auto miało coś nie tak z wycieraczkami (nie zatrzymują się w pozycji dolnej), prawe lusterko elektryczne nie regulowało się lewo/prawo (tylko góra dół), uszczelka przy drzwiach kierowcy nie trzyma się na plastikowym stelarzu - domyślam się że to raczej drobiazgi?
    6.W bagażniku wykładzinowy panel w tylnej stronie (od zderzaka) był ciemno szary, podczas gdy pozostałe czarne - to tak było oryginalnie czy ktoś coś musiał zmieniać?
    7.Czy cena rzędu 35tyś zł jest adekwatna?

    Dzięki za wszelkie uwagi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2387
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Kilka lat temu kupiłem i zrobiłem 80tys km gtv 3.2 po strzale paska i uszkodzonych 3 zaworach. Brak problemów po remoncie, także jeśli tamten 10tys zrobił to nie ma obaw, można ew zmierzyć czas 100-200 (okolice 15-17s powinno być) lub wrzucić na hamownie żeby sprawdzić czy nie odstaje znacznie, jeśli sam nie masz doświadczenia z tym silnikiem.
    1. można zdjąć rozpuszczalnikiem "gumę" i polakierować
    2. Nie spotkałem sie z pękającym lakierem na dachu.
    3. j.w
    4. do silnika dostaniesz wszystko, zawieszenie brak wahaczy tylnych, ale jeśli nie skorodowane to wymieniasz same tuleje. Dostępności blach nie znam
    5. elektryczne sprawy ogarniesz łatwo, z uszczelkami jest problem, jeśli jest nie porwana to ratuj starą
    6. raczej zmienione.
    7. adekwatna jeśli przebieg oceniasz na realny.

  8. #2388
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za informacje.
    Co do przebiegu to wszystkie TUVy z Niemiec i książka potwierdzają go. W systemie FCA do którego mam dostęp nie znajduje mi VINu auta, jeszcze zadzwonie do ASO zapytać czy oni nie mają jakiejś innej bazy jeszcze (dla starszych aut). Podpenę sobie kompa już przy finalnym oglądaniu i poczytam we wszystkich modułach (pewnie ECU i licznik tylko w takim aucie ma przebieg)
    Uszczelka przy drzwiach, chyba da sie uratować bo guma OK

    Ten dach mnie trochę martwi, przemierzę auto miernikiem też przed zakupem. Hamownia, dobry pomysł.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2389
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Sprawdź w starym eperze, np tutaj http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...21&KEY=STARTUP
    Miernik konieczny, tylko pamiętaj że maska z włókna

  10. #2390
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nowy ePer mi ją widzi OK, grudzień 1996 3.0V6 lusso z czerwonymi siedzeniami i boczkami. myślałem o historii serwisowej, niestety to narzędzie nie zna tego VINu
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory