Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Wymiana chlodnicy wody.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie Wymiana chlodnicy wody.

    Na dniach bede wymienial chlodnice wody bo podejrzewam,ze delikatnie sie poci.W chlodne dni od czasu do czasu cos paruje z scudetto i osiada wilgoc na wlotach pod lampami,wiec dlatego mysle ze to chlodnica. Macie jakies pomocne wskazowki jak sie za ową wymiane zabrac? Gtv 2.0 v6 tb z klimą.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    gtv 2.0tb
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cześć
    Ja u siebie najpierw odkręciłem wiatraki w górnej części chłodnicy a później odkręciłem dolne wzmocnienie pod chłodnicami. Tylko że wyciągałem dwie razem, ale chyba jak odkręcisz chłodnicę klimy i odchylisz to powinna wodna wyjść. No oczywiście zdejmowałem zderzak, ale to jest proste i szybkie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    To bez zdejmowania zderzaka sie nie obejdzie? Ile mocowan ma zderzak? Wkrety w nadkolach i glowne mocowanie do belki czy jeszcze cos?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Właśnie jestem po takiej operacji u siebie, więc mogę przekazać parę cennych uwag, których ja na forach nie widziałem. No to:
    1) Zderzak zostaje na swoim miejscu, ale przydałaby się przedłużka elastyczna do grzechotki 1/4", żeby sięgnąć wkrety mocujące przez otwory w zderzaku. Bez niej też się da, ale może być ciężko bo prawdopodobnie wszystko na dole masz mocno rude lub przegnite. I tutaj przechodzimy do następnego punktu...
    2) Korozja pasa dolnego i innych pierdół - to jest powod dla którego robiłem wymianę chłodnicy sam osiemnaście razy dłużej, zamiast jechać do mechanika. Jest tam o co zadbać, polecam coś wiążącego korozję np. przereklamowanego Brunoxa lub Corinę, na to czarny lakier i gitara Przy okazji można porządnie przepłukać sobie układ.
    3) Wyciąganie górą jest możliwe, ale zdecydowanie sugeruję wyciągnięcie dołem. Jest dużo mniej szarpaniny, szybko łatwo i przyjemnie. Tylko chłodnice klimy trzeba na czymś podwiesić, bo normalnie jest przykrecona do chłodnicy wody.

    Tyle ode mnie, powiedzenia

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Supabache,dzieki za cenne wskazówki. Pas dolny tez mam zamiar pomalowac,bo jest skorodowany. Czy robiles wymiane na kanale? Bo ja kanału nie posiadam,ale moze na kobyłkach bedzie wystarczajaco wysoko.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Ja robiłem górą jak wszyscy radzili, ale drugi raz zrobiłbym dołem - nawet na kobyłkach. Zwłaszcza w V6

    Jeśli chodzi o korozję, prawdopodobnie masz tam dużo więcej syfu niż widać przed demontażem. U mnie do wiązania korozji i lakierowania poszły: pas dolny, obudowa i mocowanie wiatraka, mocowania filtra powietrza i parę innych rzeczy.

    Przygotuj sobie też jakieś kawałki dętek lub grubszej gumy pod oparcie obudowy wiatraka na chłodnicy - u mnie stare gumy nie pasowały plug&play do nowej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzisiaj jade na test ciśnieniowy,jak sie okaże ze to chlodnica to w sobote zabieram sie za wymiane. Dzieki koledzy za cenne wskazówki.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Test zrobiony. Chlodnica do wymiany bo jest juz nadgryziona przez czas w dolnej czesci. Czy czujnik w chlodnicy jest uszczelniony na oringu?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Pytanie brzmi, czy na pewno masz czujnik w chłodnicy? Bo jeśli nie, mogę podesłać link do kulturalnego korka w jego miejsce.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    W chlodnicy mam czujnik o wentylatorow.

Podobne wątki

  1. Wymiana chlodnicy Alfa 156 1.9 Jtd
    Utworzone przez sigma w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 18:12
  2. [164] Wymiana chlodnicy wody 3.0 12V
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 14:27
  3. wymiana chlodnicy
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 20:33
  4. wymiana plynu w chlodnicy
    Utworzone przez tomcio83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory