Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Gtv 2.0 v6 TB nierówna praca, szarpie na zimnym silniku

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Blondas
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    13

    Domyślnie Gtv 2.0 v6 TB nierówna praca, szarpie na zimnym silniku

    Witam
    Ostatnio Alfa zaczęła przerywać na zimnym silniku wystarczy że wskazówka temperatury drgnie a objawy ustają, lekko poszarpuje także przy gwałtownym przyspieszaniu ale nie zawsze i ogólnie nierówno pracuje. Wymieniłem przez ostatni rok kable świece palec kopułkę mapsensor regulowane były zawory, wymieniony wężyk podciśnienia sprawdzałem trzy silniczki krokowe i ostatnio wymienilem sonde lambde. Była u dwóch polecanych na forum mechaników. Pan na starołęce stwierdził ze Alfa chodzi normalnie i obroty nie falują kazałem podłączyć pod komputer to nawet nie wiem czy to zrobił mówił tylko że błędów nie było. Panowie z łęczycy natomiast tez stwierdzili ze Alfa już chodzi perfekt i na komputerze tez nie ma błędów a jednak nadal silnik pracuje nierówno. Trzeci mechanik na komputerze niby ujrzał błąd silniczka krokowego i mówił że jak go się wyciaga na odpalonym auto powinno zgasnąć a nie gaśnie i ze cos jest nie tak. Nie wiem czy mam jechać na komputer do ASO i ogólnie co już robić z moją bellą nie moge dojsc do ladu od sierpnia zeszlego roku a panowie skasowali grubą gotówke za praktycznie nic. Nie mam na przewodach zapłonowych podlaczonego czujnika polozenia pierwszego cylindra czy jak sie to nazywa nie wiem czy ma to jakis wplyw na prace silnika.


    Proszę o jakieś rady

  2. #2
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    za dużo pewnie nie pomogę ale czujnik położenia pierwszego cylindra nie powinien być problemem. wg mojej wiedzy jest on jedynie wykorzystywany jeśli wystęuje spalanie stukowe a w tym silniku jest tylko jeden czujnik odpowiedzialny za wykrywanie tego spalania. Komp dzięki czujnikowi pierwszego cylindra wie na któym spalanie stukowe wystąpiło - wiedzy zasłyszana gdzieś w warsztacie


    Lekkie falowanie zawsze musi wystąpić, taki to już silnik. Szarpać i przerywać natomiast nie powinno. Pytanie jakie kable zakładałeś, bo mi na ten przykład na rocznych kablach marki sentech szarpało wrecz dramatycznie.
    Komputer niestety mało co pokazuje w tym silniku i zazwyczaj kończy się na szukaniu po omacku Dla przykładu nie masz czujnika doładowania, nie wiesz jakie boost a może to jest winą. Komp używa algorytmu z przepływki oraz czujnika ciśnienia atmosferycznego i na tej podstawie liczy sobie ciśnienie i otwiera, zamyka WG przy turbinie lub odcina zapłon. Przy za dużym ciśnieniu odcina go dość brutalnie wywołując szybkie spotkanie twojej twarzy z deską lub szybą (chyba że masz zapięte pasy). W układzie elektrycznym masz jeszcze cewkę, dziwny moduł zapłonowy na ściane grodziowej można dla picu próbować jego wymianę - u mnie nie pomogło
    Kończąc w moim przypadku winą za złą pracę ponosiły tylko i wyłącznie kable. Zapłaciłem sporo bo 600 zł za nowe beru ale pomogło.
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 17-08-2016 o 20:46
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    za dużo pewnie nie pomogę ale czujnik położenia pierwszego cylindra nie powinien być problemem. wg mojej wiedzy jest on jedynie wykorzystywany jeśli wystęuje spalanie stukowe a w tym silniku jest tylko jeden czujnik odpowiedzialny za wykrywanie tego spalania. Komp dzięki czujnikowi pierwszego cylindra wie na któym spalanie stukowe wystąpiło - wiedzy zasłyszana gdzieś w warsztacie


    Lekkie falowanie zawsze musi wystąpić, taki to już silnik. Szarpać i przerywać natomiast nie powinno. Pytanie jakie kable zakładałeś, bo mi na ten przykład na rocznych kablach marki sentech szarpało wrecz dramatycznie.
    Komputer niestety mało co pokazuje w tym silniku i zazwyczaj kończy się na szukaniu po omacku Dla przykładu nie masz czujnika doładowania, nie wiesz jakie boost a może to jest winą. Komp używa algorytmu z przepływki oraz czujnika ciśnienia atmosferycznego i na tej podstawie liczy sobie ciśnienie i otwiera, zamyka WG przy turbinie lub odcina zapłon. Przy za dużym ciśnieniu odcina go dość brutalnie wywołując szybkie spotkanie twojej twarzy z deską lub szybą (chyba że masz zapięte pasy). W układzie elektrycznym masz jeszcze cewkę, dziwny moduł zapłonowy na ściane grodziowej można dla picu próbować jego wymianę - u mnie nie pomogło
    Kończąc w moim przypadku winą za złą pracę ponosiły tylko i wyłącznie kable. Zapłaciłem sporo bo 600 zł za nowe beru ale pomogło.
    Dodam że większość aut z tamtych lat tam mierzyło boost licząc z przepływki.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Blondas
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    13

    Domyślnie

    Mam jedna wiazke z tylu ngk a z przodu wlasnie sentechy tylko wczesniej na zimnym nie szarpalo

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    A sprawdzałeś czy jest różnica w jeździe jak odepniesz przepływomierz? Jeśli go odepniesz i auto będzie jeszcze bardziej szarpało i muliło znaczy, że z przepływką wszystko ok, jeśli odłączysz i nie poczujesz różnicy- prawdopodobnie jest walnięta. U mnie była sprawna, ale nieoryginalna- nie wywalało błędu, a nie działała jak należy.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Blondas
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB
    Postów
    13

    Domyślnie

    Nie sprawdzałem czyściłem go jedynie w benzynie ekstrakcyjnej ale co w nim może się zepsuć? Myśle ze to nie bedzie to bo od razu bo zakupie nie było takich objawów zauważyłem że raz szarpie na zimnym raz nie może to z powodu różnej wilgotności na dworze i kable czasem działają jak powinny czasem nie.

  7. #7
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    @Tytus w tym aucie jest tak że jak odepniesz przepływkę to gaśnie wiec takie manewry nie wchodzą w grę. W TB przepływka jest zupełnie inna niż w 3.0 V6 i TS i pozostałej większości aut z lat >98

    @Blondas OMG co czyściłeś w benzynie ?? Cały przepływomierz klapowy ?? Czy może tylko jakieś jego element ?? Napisz proszę bo faktycznie dziwne mi sie to wydaje...

    Mówiłeś że szarpie przy przyśpieszaniu - powiedziałem co u mnie było przyczyną, mimo że kable były nowe. Przewody Sentech to jakiś dramat i nie nadają sie do TB. Najlepiej jakbyś znalazł kogoś z sprawnymi kablami i podmienili byście je na chwile. Zakup w ciemno to zawsze jakieś ryzyko. Jak chcesz to zapraszam do mnie do garażu, podmienimy przepłyki, kable i inne duperele a przy okazji zwiedzisz sobie Krakowski rynek
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 20-08-2016 o 09:11
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    @Tytus w tym aucie jest tak że jak odepniesz przepływkę to gaśnie wiec takie manewry nie wchodzą w grę. W TB przepływka jest zupełnie inna niż w 3.0 V6 i TS i pozostałej większości aut z lat >98
    Masz rację, trochę zaszarzowalem- nie miałem nigdy tb. Chciałem pomoc, ale faktycznie lepiej żeby Blondas słuchał ludzi, którzy lepiej wiedzą o czym mówią ;)

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    @Blondas OMG co czyściłeś w benzynie ?? Cały przepływomierz klapowy ?? Czy może tylko jakieś jego element ?? Napisz proszę bo faktycznie dziwne mi sie to wydaje...
    U mnie jest inna przepływka, ale też mi się wydaje, że jaka by nie była to tego się raczej nie czyści...

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Ligar ma rację wymień te kable

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Na np ngk koszt 275 zł

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Nierówna praca po odpaleniu na zimnym/niedogrzanym silniku
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 17:48
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 22:00
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 09:13
  4. JTDm - nierówna praca na zimnym motorze
    Utworzone przez czarek145 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 17:32
  5. [166] Nierówna praca zaraz przy zimnym silniku
    Utworzone przez Wojtek_A166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory