Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Dziwna sprawa z nadmuchem

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Jeśli nie ma napięcia na kostce G313 to pewnie na bezpieczniku G255 lub gdzieś na przewodzie nie łączy.
    Prąd dochodzi do bezpiecznika i przez niego przechodzi - tak jak wspominałem, wypalone było gniazdo bezpiecznika i musiałem wymienić je na inne. Jedyną niewiadomą pozostał dla mnie mityczny, szaro-czerwony przewód

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Ewentualnie wypadła Ci wtyczka Q ze skrzynki bezpieczników (jest z tyłu).
    Piszesz o bezpiecznikach w komorze silnika? Bo zaglądałem tam dziś i niestety, ale nic nie znalazłem Generalnie nawet w oryginalnej kostce, którą zmuszony byłem wyciąć, były dwa przewody czerwone - dlatego totalnie nie zgadza mi się to ze schematem. Stąd myślałem, że może faktycznie idzie tam jakaś kostka - tak jak piszesz - ale nie mogę jej znaleźć. Od gniazda bezpiecznika idą dwa czerwone przewody, oba wchodzą w peszlę i nikną zaraz pod wygłuszeniem ściany grodziowej. Zakładam, że biegną pod wygłuszeniem i wchodzą gdzieś do środka - ale nie mogę namierzyć tego miejsca.

    Jeszcze poszperam w tej kwestii, ale jeśli nic nie znajdę, to po prostu puszczę nowy przewód 2.5mm z komory silnika do wnętrza (wykorzystując ten bezpiecznik pod maską - żeby było to w miarę zbliżone do serii). Zastanawiam się tylko którędy go puścić, a dokładniej - którędy przejść z komory silnika do wnętrza.

    W każdym razie dzięki

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    skrzynka bezpieczników jest we wnętrzu pod kierownicą. Wtyczkę z grubym czerwonym przewodem zlokalizujesz z tyłu tej skrzynki.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wróciłem do tematu teraz, bo wcześniej nie miałem czasu
    I teraz piszę z pytaniami, liczę na Waszą mądrość

    Przeanalizowałem wszystko i zrozumiałem gdzie popełniałem błędy - myślałem, że bezpiecznik G255 30A jest pod maską (tam miałem upalone gniazdo bezpiecznika), a był to bezpiecznik - z tego co prześwieciłem - powiązany z wentylatorem chłodnicy. Swoją drogą, wtyczkę przy wentylatorze chłodnicy też miałem upaloną.

    Teraz z tego co widzę, to bezpiecznik G255 to też bezpiecznik 30A, ale w zielonej oprawie, obok skrzynki bezpieczników.
    Idąc za tematem z forum alfaowner, dalej należałoby sprawdzić kostkę G313 (?). I tu pytanie - czy to kostka, w której są 4 przewody, na pewno dwa pomarańczowe i jeden gruby szaro-czerwony? Z diagramu i na zdrowy rozsądek wychodzi że tak..
    W tej kostce przewód szaro-czerwony łączy się z pomarańczowym, którym (z tego co przedzwoniłem po kablach) idzie przez przekaźnik prąd na + na wentylatorze.
    Przewód szaro-czerwony ginie pod deską, nie mogę przeanalizować jego drogi, nie sięgam a nie chcę rozbierać całości (rozgrzebałem na razie front deski, ale tam jest mieszalnik powietrza więc w sumie niewiele zdziałam).

    Na bezpiecznik G255 wchodzi +12V.

    Pytanie za 100 punktów - bo może ktoś wie - czy jeśli z tego bezpiecznika G255 dam nowym przewodem prąd na wtyczkę G313, to będzie ok, czy gdzieś po drodze są jeszcze jakieś niespodzianki?

    I drugie pytanie - planowałem puścić przewód bezpośrednio od akumulatora. Czy jest jakieś sensowne przejście z komory bagażnika do wnętrza pojazdu? Myślałem, że da się jakoś puścić "środkiem", w sensie przez tylną kanapę i tunel środkowy (bo chcę jeszcze puścić przewód od zmieniarki), ale nie wiem kompletnie jak rozebrać elementy tylnej kanapy.

    EDIT:
    Temat rozwiązany. Cóż, może znów wychodzę na głupka ale po raz kolejny obrałem na cel nie ten bezpiecznik...
    Ale o co chodzi - czytając temat na alfaowners oraz patrząc na rysunki byłem święcie przekonany, że mówiąc o bezpieczniku 30A w zielonej podstawce wszyscy mają na myśli bezpiecznik, który widać po zdjęciu osłony skrzynki bezpieczników. Dziś udało mi się wypiąć oprawę i... nie wychodził z niej przewód szary z czerwonym paskiem, a czerwony z szarym. Zatem to nie mogło być to.
    Zauważyłem jednak jeszcze jeden bezpiecznik 30A, daleko po lewej, za przekaźnikami. Okazało się, że jest spalony, po wymianie - jest prąd...
    Obyło się więc bez większego motania, ale inżynier, który zaprojektował tą instalację (i to umiejscowienie bezpiecznika) powinien dostać nobla
    Ostatnio edytowane przez dizzyx ; 05-09-2020 o 13:18

Podobne wątki

  1. [159] dziwna sprawa
    Utworzone przez holygodess w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 22:02
  2. Dziwna sprawa ...
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 13:05
  3. dziwna sprawa
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 21:19
  4. Dziwna sprawa!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 08:27
  5. Dziwna sprawa
    Utworzone przez Wieczor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 16:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory