Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Ile palą Wasze 2.0 V6 TB? Spaliny brudzą zderzak po przejechaniu 20 km

  1. #1
    drvitek
    Gość

    Domyślnie Ile palą Wasze 2.0 V6 TB? Spaliny brudzą zderzak po przejechaniu 20 km

    Witam

    Moja AR GTV TB pali ok 22 litrów - przy dynamicznej jeździe i 16 przy dość oszczędnej czy to normalne? Nie spodziewałem się, że auto będzie mistrzem ecodriveingu, spalanie też mi nie przeszkadza, boję się tylko, że paliwo dostaje się do oleju.
    Silnik zapala bez żadnych protestów, dobrze wkręca się na obroty, ma stabilny bieg jałowy - ok 800 RPM na ssaniu 1200 RPM bez wibracji. Mocy wydaje się być pod dostatkiem. Przy ok 3000 czuć pracę turbiny.
    Z rury wydechowej wylatuje tylko czarny dym z cząstkami sadzy,
    Do tego stopnia że brudzi zderzak. Po umyciu auta przejechałem jakieś 20 km i już był brudny najbardziej przy rurze wydechowej.

    Czy ma ktoś może podobne dświadczenia, czy to usterka czy ten typ tak ma??


    Jestem ciekaw Waszych opinni

    Pozdrawiam
    drwitek
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 03-11-2010 o 09:27

  2. #2
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    Moja TB przy oszczędnej jeździe pali spokojnie 16 litrów. Do 20 litrów jak dynamiczniej cisnąłem również dochodzi. Ale muszę Cię zmartwić mi spaliny nie brudzą zderzaka. Podjedź najlepiej do diagnosty niech Ci sprawdzi skład spalin. Ale wcześniej rozgrzej silnik robiąc pare kilometrów, żeby wyniki były prawdziwe.

  3. #3
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Moja przy normalnej jeździe po mieście pali 16,6 czyli tyle co jest napisane w instrukcji
    Przy ekonomicznej jeździe po mieście w/g wskazówek zawartych w instrukcji spaliła 13
    Teraz jeżdżę trochę szybciej z uwagi na sezon i spalanie jeszcze nie przekroczyło mi 18,9
    Z tego co napisałeś to coś się dzieje z twoim silnikiem, 22 - spalanie i czarny dym z wydechu to się u mnie jeszcze nie zdarzyło! Jedź czym prędzej do jakiegoś dobrego mechaniora niech obejrzy serce twojego TB, żeby nie doszło do jakiejś poważnej usterki

  4. #4
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DARO-RT Zobacz post
    Moja przy normalnej jeździe po mieście pali 16,6 czyli tyle co jest napisane w instrukcji
    Przy ekonomicznej jeździe po mieście w/g wskazówek zawartych w instrukcji spaliła 13
    Teraz jeżdżę trochę szybciej z uwagi na sezon i spalanie jeszcze nie przekroczyło mi 18,9
    Z tego co napisałeś to coś się dzieje z twoim silnikiem, 22 - spalanie i czarny dym z wydechu to się u mnie jeszcze nie zdarzyło! Jedź czym prędzej do jakiegoś dobrego mechaniora niech obejrzy serce twojego TB, żeby nie doszło do jakiejś poważnej usterki
    Mógłbyś opisać to spalanie ekonomiczne na czym polega ? Bo mam instrukcję, ale włoską niestety ;D

  5. #5
    QuadriFoglio
    Gość

    Domyślnie

    16litrów przy normalnej jeździe... Boże :O myślałem że ona tak średnio 12 litrów spali...
    Na przykład stary Democar z www.alfaclub.pl z silnikiem 3.0 V6 kompresorem i 300KM palił średnio pomiędzy 14 - 15 litrów...

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Moja Gtv palila w miescie przy spokonej jezdzie 12litrow, przy ostrej ok 16.
    Na trasie schodzilo do ok 10litrow.
    Przejrzyl sonde lambda !! Ja stawiam na to...
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  7. #7
    DARO-RT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał QuadriFoglio Zobacz post
    Na przykład stary Democar z www.alfaclub.pl z silnikiem 3.0 V6 kompresorem i 300KM palił średnio pomiędzy 14 - 15 litrów...
    Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo wg książki mój TB średnio powinien palić 10,8l ale ja jeżdżę tylko po mieście więc spalanie 16,6l się zgadza z książką.
    Przypuszczam, że ta średnia z democaru jest mocno zaniżona ...

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    W końcu parę osób napisało jakie jest w rzeczywistości spalanie jeśli chodzi o V'kę TB bo jak czasem czytam że ktoś pisze że na przykład 3.0 V6 pali mu 8 w trasie i 12 w mieście to mi się śmiac chce, może myślą że ktoś uwierzy że pali mniej niż podaje producent skoro wiadomo że zawsze zaniża te dane i są mierzone w mniej realnych warunkach na przykład na torze testowym itd. Znajomy w Anglii jezdzi taką 3.0 w pełni sprawną więc wiem jakie ma dokładne spalanie Na szczęście w Gtv'ce dla wielu spalanie ma drugorzędne znaczenie jak na przykład dla mnie
    Ostatnio edytowane przez redzi ; 05-07-2009 o 11:03

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Dla mnie wogóle rozmowa o spalaniu tych wspaniałych włoskich V6 jest nie na miejscu, auta z tym silnikiem nie kupuje się ze wzgledów ekonomii ale dla "radości ducha" ... Za pytanie o spalanie V6 i dywagacje na ten temat powinien być BAN na forum ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #10
    MEXX84
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi Zobacz post
    W końcu parę osób napisało jakie jest w rzeczywistości spalanie jeśli chodzi o V'kę TB bo jak czasem czytam że ktoś pisze że na przykład 3.0 V6 pali mu 8 w trasie i 12 w mieście to mi się śmiac chce, może myślą że ktoś uwierzy że pali mniej niż podaje producent skoro wiadomo że zawsze zaniża te dane i są mierzone w mniej realnych warunkach na przykład na torze testowym itd. Znajomy w Anglii jezdzi taką 3.0 w pełni sprawną więc wiem jakie ma dokładne spalanie Na szczęście w Gtv'ce dla wielu spalanie ma drugorzędne znaczenie jak na przykład dla mnie
    Widocznie lubią się oszukiwać ;> Szkoda, że przy okazji też innych

Podobne wątki

  1. [159] Ile palą Wasze 2.4 JTDm Q-Tronic z napędem FWD?
    Utworzone przez warsztatpusz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 28-01-2020, 18:47
  2. [GTV] Ile palą wasze TS ?
    Utworzone przez bartesiak1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 01:06
  3. Ile wam palą wasze 156 jtd? :d
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 10:58
  4. Jak palą wasze diesle w mrozy?
    Utworzone przez pabloss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 08:51
  5. [159] Ile Wam palą Wasze 159?
    Utworzone przez pr0k0p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2009, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory