Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Stała całą zimę, po odpaleniu na niskich obrotach pracuje niekulturalnie i gaśnie

  1. #1
    krismielec
    Gość

    Domyślnie Stała całą zimę, po odpaleniu na niskich obrotach pracuje niekulturalnie i gaśnie

    Witam, mam problem z GTV 2.0 V6 Turbo.. Stała całą zimę aż do tej pory i teraz nie moge jej uruchomić Wymieniłem świece i przewody.. są ok. Iskra jest.. Wtryskiwacze wymienione.. Jak już złapie to zaczyna kuleć i gaśnie.. jak trzymam jej tak 3 tysiace obrotow to chodzi równo.. ale wystarczy ze puszcze albo docisne pedal gazu to tak jak by ją zalewało i gaśnie.. :/ co to może być?? teraz juz wogole nie chce odpalac.. cos tam zaczyna łapać ale nie odpali.. Pomocy..
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 19:20

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Może to śmieszne ale może nie masz paliwa? Pompa paliwa może zaciągał jakiegoś syfu i się zapycha, zdejmij gdzieś przewód i sprawdź czy w ogóle podaję ewentualnie filtr.
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    czarnadusza89
    Gość

    Domyślnie

    A ja tak samo stawiam na pompe paliwa

  4. #4
    krismielec
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Pompa jest ok bo pompuje ładnie. Zmieniłem paliwo w zbiorniku na świeże.. Nic. Auto zapaliło z trudem.. chmura dymu na początku i szarpało.. kulało tak jak by nie palił na wszystkie gary.. jak trzymałem mu 3 tysiace obrotów to chodził równo.. ale wystarczyło puścić noge z gazu i gasł. Teraz już wogóle nie pali.. łapie tylko i nic.. można tak kręcić i kręcić..

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    1. a świeciły się jakieś kontrolki jak już odpalił czy wszystko "ok"?
    2. to że pompa działa to dobrze ale może jest gdzieś przytkane coś i już paliwo do wtrysków nie dochodzi bądź daje za małe ciśnienie i dlatego nie pali

    Masz jakąś możliwość podłączenia się pod kompa?
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 11-07-2009 o 11:58
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    krismielec
    Gość

    Domyślnie

    1. Nic nie świeciło.. Wszystko OK..
    2. pompa pompuje paliwo do silnika bo sciagalem węże i benzyna płyneła.. Jakie tam ma być ciśnienie?? I czy pompa ma pompować paliwo dopiero wtedy gdy zaczynam kręcić rozrusznikiem??
    Co to kompa to mam interfejs bo kolega zrobił ale jeszcze nie probowaliśmy czy on działa..

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    po przekręceniu kluczyka na "zapłon" czyli wtedy gdy wszystkie kontrolki się świecą pompa zaczyna pracować - nabija odpowiednie ciśnienie (niestety nie wiem jakie ono ma być) ale skoro teoretycznie nic się nie świeciło to 99% zabity syfem filtr paliwa
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    krismielec
    Gość

    Domyślnie

    hm.. no to u mnie jest troche dziwnie.. odpiąłem węża z tego niby regulatora ciśnienia pod maską (takie złote coś ;p ) i dopiero jak kręciłem rozrusznikiem to pompowało paliwo..

    Ciśnienie układu paliwowego ma mieć 3 bary, właśnie się doczytałem w manualu.. Ale niestety nie mam jak sprawdzic ile jest u mnie..
    Ostatnio edytowane przez krismielec ; 11-07-2009 o 16:24

  9. #9
    krismielec
    Gość

    Domyślnie

    Ma ktoś z Was może kopułke z palcem w zapasie do takiego silnika?? Nie jestem pewny ale to może być to.. za słaba iskra. Moja kopułke jest zasniedziała i palec jest wytarty.. próbowałem ją czyścić ale nie ma efektów.. ale ten bolec który styka się z palcem jest jakiś podejrzany.. Wydaje mi się że tutaj leży cały problem..

    A tak BTW to będę raczej sprzedawał tą GTVke.. Jeśli by ktoś był chętny to proszę pisać. Zdjęcia zainteresowanym wyślę na maila.

    Pozdr.

  10. #10
    krismielec
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Maszyna naprawiona Kopułka i palec były tak zaśniedziałe że nie dawały iskry. Wszystko już gra.. Temat zamykam. Jeśli by ktoś miał podobne problemy to proszę sprawdzić kopułke palec i świece. Doszedłem jeszcze do jednego.. Jeśli zaświeci się Wam CODE po zapłonie i nie zgaśnie a do tego nie będzie świecić kontrolka od wtryskiwaczy to wystarczy podnieść maskę i od strony pasażera jest taki kontroler od wtrysków (chyba) taki czarny mały na ścianie grodziowej.. Wystarczy docisnąć wtyczkę i odpali.. przynajmniej u mnie tak jest

    Alfa tak jak pisałem do sprzedania.. Za nie duże pieniądze.. mam już 3 auta i wydaje mi się zbyteczna.. Jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę pisać lub dzwonić. 510 755 773 Krzysiek. Cena jaka mnie interesuje to 10 000 zł. Dużo nowych części jest wymienione.. min. przeguby i hamulce.

    Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za pomoc!

Podobne wątki

  1. [33] 1.7 IE szarpie/przerywa/gaśnie na niskich obrotach
    Utworzone przez AR_156 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 08:11
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 07:41
  3. [146] Gaśnie na niskich obrotach i nie chce odpalić.
    Utworzone przez Alfa Red w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 18:48
  4. Gaśnie na niskich obrotach
    Utworzone przez Garos w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2007, 17:22
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory