Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Mała tablica rejestracyjna

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    ...Wiadomo że w/w zwrot bardziej odnosi się do miejsca z tyłu gdzie tablica musi być oświetlona i najczęściej jest to wnęka...
    Gdzie przeczytałeś lub gdzie jest to napisane? Jest nawet zacytowane rozporządzenie. Nie ma słowa o tylnym zderzaku nie ma mowy o autach z USA. Jest za to pytanie (moje) gdzie jest konstrukcyjne miejsce na montaż tablicy i jak na razie nikt takiego miejsca nie wskazał. Nie jest to też roztrząsanie do granic absurdu. Jeżeli zamontujesz bezpośrednio na zderzaku to tablica prędzej czy później się powygina czyli narażasz się na odebranie DR.
    W autach z USA były zaginane, bo się nie mieściły. Była to podstawa do odebrania DR. W związku z tym zmieniono prawo. Owszem "wywalczyli" to posiadacze aut z USA ale takich aut jest wiele.
    Podobna sytuacja była w momencie wprowadzenia do sprzedaży AR156. Według wielu tablica miała być tylko i wyłącznie umieszczona symetrycznie. Jak wiadomo dopuszcza się montaż po boku "w miejscu konstrukcyjnie przystosowanym".
    W GTV takiego miejsca nie ma.

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A ty wymagasz żeby ustawodawca wskazał palcem gdzie (i w każdym samochodzie z osobna) masz sobie tablicę przykręcić
    Nie wymagam od ustawodawcy bo ustawodawca wyraźnie napisał o co mu chodzi. Ten zapis odnosi się również również do producenta, którego obowiązkiem jest zapewnienie takiego miejsca (warunki techniczne dla pojazdów...). Podejrzewam, że GTV były sprzedawane z takimi właśnie podkładkami, żeby wymagania były zachowane.
    Dla porównania:
    Auto z małą tablicą (podkładką):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	$_4.JPG
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	38.3 KB
ID:	254357

    i z dużą:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	$_3.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	254358

    Jeżeli to jest konstrukcyjne miejsce to dlaczego nie można by założyć małej tablicy
    Ostatnio edytowane przez jacool.n ; 27-01-2019 o 18:54

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Gtv/Spider było fabrycznie sprzedawane z dwoma rodzajami podkładek pod tablice - właśnie w zależności od rynku/kraju, aby zapewnić zgodność z obowiązującymi przepisami.
    Także producent zapewnił możliwość montażu tablicy rejestracyjnej, niezależnie od rozmiaru.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Nie jest to też roztrząsanie do granic absurdu
    Napiszę krótko..... usprawiedliwiaj swoje zachcianki jak chcesz. Sprawdź gdzie stoją kropki i przecinki w rozporządzeniu a i tak Ci życzę zabranego dowodu jeśli sobie takie założysz. Dlaczego? Bo Ty MOŻESZ założyć zwykłe tablice a ja NIE.
    Pula jest mocno ograniczona i jak napisał kolega opozycjonista vel obserwator.... parkuj na miejscu dla niepełnosprawnych mając zwichnięty paluszek.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Kolega sam sobie zaprzeczył, pokazując zdjęcie auta z FABRYCZNĄ dużą podkładką pod tablice rejestracyjną... Czyli jednak można założyć standardową tablicę, jest na nią miejsce przewidziane przez producenta.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    łęczna
    Auto
    alfa romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    4

    Domyślnie

    można śmiało niedawno nabyłem piękną gt i przy rejestracji pytała się mnie czy chcę małe tablice czy nie

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    To nie jest kwestia pytania czy można, ale czy wypada.

    O ile się nie mylę, Alfa Romeo nie jest samochodem amerykańskim i wydaje mi się, że niniejsza dyskusja jest jedynie echem wielkiej g0\/\/noburzy, która przeoczyła się przez social media. Fakty są takie: małe tablice są dla pojazdów, które ich wymagają. Reszta to obciach i naginanie przepisów. Zawsze niestety znajdzie się jakiś Janusz z Mirkiem i zrobią po swojemu wedle zasady :"jeden lubi chleb ze smalcem, a drugi jak mu nogi śmierdzą".

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Gtv/Spider było fabrycznie sprzedawane z dwoma rodzajami podkładek pod tablice - właśnie w zależności od rynku/kraju, aby zapewnić zgodność z obowiązującymi przepisami.
    Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Widać jedyny, który rzetelnie odpowiada. Można? Można.
    Odpowiedź w stylu:


    Cytat Napisał Kowacz Zobacz post
    To nie jest kwestia pytania czy można, ale czy wypada.
    (co to znaczy "wypada". Rozumiem, ze makarony robią wiochę bo mają mniejsze tablice..?)
    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Napiszę krótko..... usprawiedliwiaj swoje zachcianki jak chcesz.
    (nie zachcianka tylko pytanie)

    to, żadna odpowiedź. Nie wiesz - nie odpowiadaj.

    Cytat Napisał Kowacz Zobacz post
    niniejsza dyskusja jest jedynie echem wielkiej g0\/\/noburzy
    - też się nie zgodzę. Mam wątpliwość więc pytam. Na tym chyba polega forum?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nowa mniejsza tablica rejestracyjna
    Utworzone przez DinozaurJerzy w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 01-02-2019, 22:09
  2. [Giulia] Przednia tablica rejestracyjna
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-08-2018, 11:17
  3. [156] 156 TS Tablica rejestracyjna
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory