Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: alga gtv 2.0 ts sportowe wałki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    ALFA GTV 2.0 97
    Postów
    2

    Domyślnie alga gtv 2.0 ts sportowe wałki

    Witam wszystkich
    posiadam wałki tak zwane sportowe dostałem je razem z moją pierwszą alfą gtv silnik poszedł na złom z dziurą w bloku no ale nie ważne zamontowałem je do nowego silnika pojeździłem parę dni i w zasadzie nie odczułem specjalnej różnicy
    moje pytanie czy bez zmiany mapy silnika nic taki wałek nie wniesie ?

    wałki w porównaniu z oryginalnymi mają wyższe i trochę ostrzejsze krzywki i czy może jest ktoś na forum kto mógł by mi pomóc w kwestii mapy mam zgraną sterownik to Bosch Motronic M2.10.4

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    bez zmiany mapy efekt może być zupełnie odwrotny, ale i tak różnicę będzie czuć tylko na wysokich obrotach. Skąd wiesz że poprzedni właściciel nie zmienił mapy?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Wałki zmienia się na ostrzejsze, jako swego rodzaju dopełnienie całości. Zrobiony dolot (z większą przepustnicą, a już ideałem jest ITB), zrobiony wydech (komplet wraz z kolektorem i katem), wspomniane wałki i program. W takiej konfiguracji ma to sens. Same wałki, są całkowicie bez sensu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    ALFA GTV 2.0 97
    Postów
    2

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz właśnie składam silnik 2.0 ts i się zastanawiam czy by ich tam nie zamontować jeszcze przemyślę to może jest ktoś na forum co jest obeznany w temacie map oczywiście nie za darmo
    a co do twojego pytania o poprzedniego właściciela powiem tak jak byś zobaczył jak zakatował swoimi wiejskimi tuningami samochód to byś wiedział że mapy na pewno nie zmienił poza tym mam ten sterownik i jak były wałki założone te niby sportowe
    sprawdzałem na nim i na innym nie było różnicy między tymi dwoma co do samych wałków faktycznie przy wysokich obrotach może była jakaś różnica

Podobne wątki

  1. [159] Problem z obrotami Alga 159 1,9 120KM gaśnie podczas jazdy obroty spadają do 500
    Utworzone przez Iza w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 09:33
  2. Amortyzatory sportowe czy "sportowe" ?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 16:09
  3. [156] T.S. sportowe wałki rozrządu
    Utworzone przez alces1 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory