Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Zakup i serwis GTV 3.0 V6 24 V

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Marzy mi się Alfa:)
    Postów
    8

    Domyślnie Zakup i serwis GTV 3.0 V6 24 V

    Witam wszystkich

    Po długich miesiącach przeszukiwania internetu i zastanawiania się nad różnymi kwestiami związanymi z zakupem Alfy postanowiłam się tu zalogować z nadzieją, że w tej ogromnej rzeszy Alfamaniaków znajdą się tacy, którzy będą mogli mi pomóc.

    Nigdy nie miałam tylu wątpliwości i znaków zapytania z zakupem samochodu, którym jeżdżę na co dzień. Wiem co jest mi potrzebne, kupuję, jeżdżę, serwisuję. Wszystko gra…
    Alfa będzie moim drugim samochodem. Nie po to, żeby jeździć nią po bułki do sklepu, czy do pracy, tylko dla czystej przyjemności. Mam nadzieję, że jak o nią odpowiednio zadbam, to odwdzięczy mi się niezapomnianymi wrażeniami z jazdy i nie tylko. W zamyśle będzie to samochód na sezon wiosenno - letni, zimą jedynie przepalanie co pewien czas i ewentualna jazda przy bardzo sprzyjających warunkach pogodowych.

    Ale do konkretów. Jeśli chodzi o silnik ma być widlasta „szóstka” czyli Busso. Sama Alfa niezbyt duża. Rozważam GTV z silnikiem 3.0 V6 24 V ewentualnie 2.0 V6 12 v TB. Jeśli trafiłby się Spider też rozważę. Tylko benzyna, bez żadnych instalacji LPG. Niestety sporo polskich ofert to samochody również z gazem.

    Problemy, które pojawiają się w mojej głowie w związku z zakupem i tym co dalej.

    1.Poszukiwania i zakup.
    Interesujące mnie Alfy pojawiają się czasami na różnych portalach, ale zdjęcie nie pokazuje prawdziwego stanu samochodu. Ani nie jestem w stanie ocenić nadwozia, ani tym bardziej tego, co jest pod maską. Nawet jeśli pojadę zobaczyć samochód, to nic kompletnie to nie da. Nie jestem mechanikiem i po prostu nie znam się na tym. Potrzebuję kogoś, kto mi w tym pomoże. W Internecie jest mnóstwo ogłoszeń firm, które trudnią się pomocą w ocenie używanego samochodu, jadą na miejsce, oglądają, oceniają, są też takie, które są w stanie ściągnąć taki samochód np. z Niemiec czy Szwajcarii, po wcześniejszej pomocy w ocenie, czy w ogóle warto.
    I chyba specjalnie nie mam wyjścia, tylko powinnam się na taką pomoc zdecydować jeśli nie chcę kupić totalnego „kota w worku”. Mam świadomość, że nie trafię na egzemplarz idealny i też takiego nie poszukuję, bo jego cena zapewne zwaliła by mnie z nóg. To będzie samochód przy którym ktoś będzie musiał podłubać, mam tego świadomość.
    Pytanie do Was. Może możecie mi kogoś polecić? Jakąś firmę, która trudni się tego typu działalnością. Mieszkam w Warszawie, ale to może być ktoś z dowolnego miasta. Ogłoszenia dotyczące sprzedaży aut są przecież z całej Polski. Może warto ściągnąć takie auto z Niemiec? Tam są lepsze drogi, albo ze Szwajcarii? Nie wiem tylko jak z cłem i akcyzą, bo Szwajcaria nie jest w Unii. Co myślicie? Jakie macie doświadczenia z zakupem?

    2.Serwis.
    Jak już zakupię moje wymarzone autko, trzeba go będzie gdzieś serwisować. Z tym mam kolejny dylemat. Nie mam bladego pojęcia, gdzie są jacyś mechanicy, którzy znają się na Alfach, a za naprawy nie zedrą „milionów” i jeszcze będą mieli serce, żeby przy niej trochę podłubać i nie zrobić jej krzywdy.
    Serwis do którego jeżdżę z moim „codziennym” samochodem to naprawdę fachowcy, ale nie robią Alf i wprost mówią, że nie znają się na tych samochodach, więc odpada. W Internecie są jakieś ogłoszenia, ale wiecie jak to jest. Niektórzy chcą tak bardzo zarobić, że biorą wszystko co wleci, a nie sposób znać się na wszystkim, wiec do takiego warsztatu bym Alfy nie oddała.
    I w tym zakresie kolejne pytanie. Jak to widzicie? Gdzie serwisujecie swoje auta? Możecie kogoś polecić?

    Chyba na razie tyle. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i poradę.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    w takim razie ja bym zaczął od poszukiwania mechanika, bo przygoda z Alfą szybko może okazać się zbyt kosztowna

    a na poważnie, jeśli chcesz wydać < 30KPLN to szukaj zdrowego blacharsko egzemplarza, mechanika w GTV jest prosta a dostępność części i ceny (poza 2.0TB) całkiem przyzwoite. Blacharsko nasze Alfy dobrze się trzymają niemniej po 20 latach nie można oczekiwać cudów i zdarzają się trupy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Blacharka w dobrym stanie jest moim zdaniem podstawą do zakupu GTV.Z rdzą raczej nie ma problemu.Ważne aby ew.naprawy blacharskie powypadkowe były dobrze wykonane.Co do części to ja mam największy problem z elementami wspólnymi dla wszystkich wersji silnikowych.Np jakiś plastik czy uszczelka,etc.Nie wiem skąd opinia,że z 2.0 TB jest największy problem z częściami.Trzeba się gęsto rozglądać w internecie-.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    W Warszawie masz goździków.

    A o 2.0 Tb piszą najczęściej ci którzy nie widzieli tego silnika na oczy. Obecnie jest jedna warta zobaczenia w całkiem niskiej cenie https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5dfa98fff1.

    Tu wrzucam co ciekawsze egzemplarze.
    https://docs.google.com/spreadsheets...gid=2070750564

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Marzy mi się Alfa:)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Już myślałam, że nikt nie napisze, a tu proszę miłe zaskoczenie. Wiem już więcej....blacharka to podstawa. Tak się tylko zastanawiam, czy ja będę w stanie ocenić czy coś było szpachlowane? Pewnie nie, ale to jest kwestia którą muszę jakoś ogarnąć.
    W kwestii warsztatów również jest progres, zaczęłam przekopywać fora regionalne. O Goździkach nie słyszałam, ale pewnie do nich jeszcze nie dotarłam. W każdym razie dziękuję toddlockwood za informację w tym zakresie jak również za aktualną analizę rynku sprzedaży Alf. Muszę się temu bliżej przyjrzeć i przestudiować. Wiele ciekawych spostrzeżeń się w niej znajduje.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    A o 2.0 Tb piszą najczęściej ci którzy nie widzieli tego silnika na oczy.
    Ależ spokojnie. Jedynym argumentem jest tylko brak części zamiennych do silnika. [MENTION=82935]Doris[/MENTION] powinna zdawać sobie z tego sprawę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ależ spokojnie. Jedynym argumentem jest tylko brak części zamiennych do silnika. [MENTION=82935]Doris[/MENTION] powinna zdawać sobie z tego sprawę.
    Nie jest aż tak źle. Ja bym raczej sugerował szukać i brać pod uwagę 2.0 Tb z przebiegiem do 110 tys a przy szukaniu spidera nie ograniczać się do V6.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Marzy mi się Alfa:)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Ta oferta z Niemiec wygląda rzeczywiście ciekawie. Nie rozumiem tylko o co chodzi z przebudową tylnej osi. Co to w praktyce oznacza?
    Ostatnio edytowane przez Doris ; 24-06-2019 o 11:38

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Marzy mi się Alfa:)
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jeszcze raz w kwestii samochodu do którego link wrzucił Luckie (niestety nie mogę jeszcze cytować Waszych wypowiedzi, ponieważ za krótko tu jestem i mam za mało postów).
    Samochód jest z Niemiec więc w grę wchodzi zapłacenie akcyzy, a to w przypadku silnika 3 litrowego czyni tę imprezę całkowicie nieopłacalną. Policzyłam na szybko, że przy wartości zakupu 5.900 EUR, wysokość akcyzy od samochodu z takim silnikiem wynosi 18,6% jego wartości, a to oznacza w złotówkach prawie 5 000zł. Zupełnie inaczej wgląda sytuacja silników 2 litrowych lub mniejszych. Akcyza to tylko 3,1% wartości samochodu. To daje niecałe 800 zł. Jest różnica. Więc jeśli ściągnąć to z silnikiem 2.0 v6 12v TB. To też oznacza, że kompletnie nie opłaca się ściągać Szwajcara z silnikiem większym niż 2 litrowy, tym bardziej, że tam dochodzi jeszcze cło.

Podobne wątki

  1. Serwis dla 164
    Utworzone przez Jaro_84 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 22:10
  2. Serwis dla 164
    Utworzone przez Jaro_84 w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 06:39
  3. serwis 156
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 17:38
  4. Serwis
    Utworzone przez Seshe w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2012, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory