Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Swiatła dzienne - pomysły na montaż

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie Swiatła dzienne - pomysły na montaż

    Irytuje mnie konieczność włączania w GTV świateł mijania bo palą się żarówki i już się przyzwyczaiłem do nowocześniejszych rozwiązań, więc czasem zapominam je włączyć. Chciałbym zamontować automatyczny sterownik i DRL. Niestety na forach nie znalazłem żadnych rozwiązań, które mógłbym zaadoptować u siebie.
    Czy macie pomysł gdzie i jakie zamontować światła tak żeby zbytnio nie popsuć wyglądu alfy?
    A może ktoś już to ogarnął i chce się pochwalić jak to wygląda?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Zamontowałem 2 lata temu moduł redukujący moc świateł długich jako światła dzienne. Takie moduły są dostępne na allegro np. https://allegro.pl/oferta/swiatla-dz...ocy-7197824056
    Do dzisiaj działa bezproblemowo.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    A ja jezdze bez swiatel odkad pamietam. Woec dziennych nie potrzebuje. Dodatkowo w takim auvoe jak Gtv średnio beda pasowac.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Irytuje mnie konieczność włączania w GTV świateł mijania
    Tak z ciekawości. Po jakiego grzyba wyłączasz? Wiem. Teoretycznie powinno się wyłączać (alternator, żarówki, spadki/wzrosty napięcia i inne takie). Ja nigdy nie miałem problemu z alternatorem, a w żadnym aucie świateł nie wyłączałem (zaczynając od Tempry w 1992 roku). Korzystam z dobrodziejstwa jakie daje mi FIAT

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Też rozważałem na długich ale po doświadczeniach z alfy 159 zrezygnowałem - moduł po jakimś czasie zaczął się mocno grzać, obudowa się stopiła, dobrze że auta mi nie zjarało.
    Myślałem, o tym że dać coś takiego: https://www.philips.pl/c-p/11065XUWX...ane-techniczne
    albo zwykłą żarówkę W21W w miejsce postojówek + moduł do ściemniania LED przy zapalonych pozycyjnych.
    Nie wymaga ciągnięcia kabli i większych przeróbek. I chyba tak zrobię, bo innego pomysłu na razie nie mam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Tak z ciekawości. Po jakiego grzyba wyłączasz? Wiem. Teoretycznie powinno się wyłączać (alternator, żarówki, spadki/wzrosty napięcia i inne takie). Ja nigdy nie miałem problemu z alternatorem, a w żadnym aucie świateł nie wyłączałem (zaczynając od Tempry w 1992 roku). Korzystam z dobrodziejstwa jakie daje mi FIAT
    Jeżdżę od wielkiego dzwona a żarówki wymieniam 2x do roku, więc przy odpalaniu wolę już nie ryzykować nie mówiąc o tym, że muszę zregenerować odbłyśniki bo nie istnieją przez ciągłą jazdę na światłach

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    jeżeli zmieniasz żarówki 2x w roku to sprawdziłbym instalację. Rocznie przejeżdżam kilka tys. km, a w przeciągu 10 lat zmieniałem żarówki może raz... Przy takim rocznym przebiegu przebiegu wpływ żarówek na odbłyśnik jest niewielki. Bardziej ma na ich stan upływający czas (kurz, wilgoć itp..)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    może padają jak długo nieużywane alternator mam po regeneracji, więc może napięcie wyższe

    W21W niestety nie podejdą, w postojówkach są W5W więc będzie ciężko uzyskać sensowny strumień światła dla DRL

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Może nie mam GTV, ale ja wywaliłem przednie przeciwmgłowe i w ich miejsce wrzuciłem DRL, instalacje podłączyłem pod pompę paliwa i z głowy. 4 lata tak jeżdżę

Podobne wątki

  1. [159] Swiatła
    Utworzone przez M A R I O w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 21:45
  2. Światła dzienne - montaż
    Utworzone przez lukdab w dziale 166
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 12:19
  3. [159] Ciekawe pomysły na montaż CB radia
    Utworzone przez barto192712 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 15:07
  4. Swiatła
    Utworzone przez borsuk916 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 22:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory