Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Obroty falują, dławi silnik

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar BMC
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Spider (916) 2.0 TS 1997 & GT 2.0 JTS 2005
    Postów
    22

    Domyślnie Obroty falują, dławi silnik

    Cześć, może ktoś mi coś podpowie. Mam spidera 97. Mam problem który przejawia się tym ze falują obroty, spada moc i nie chodzi na wszystkie gary. Objawy zaczęły się pojawiać stopniowo i występują nieregularnie. Wszytko odkąd wymieniłem rozrząd ze świecami (jakieś tanie boschowskie, niby dedykowane ale nic polecanego na forum). Kiedy silnik zaczął się dusić częściej, wymieniłem kable na nowe dedykowane NGK. Auto zauważalnie zrobiło się żwawsze, problem ustał, ale po kilku dniach wrócił. Wymieniłem kilka dni temu świece na platyny NGK, rowniez dedykowane i polecane na forum, silnik chodził już naprawde wspaniale, równo jak zegarek i po kilku dniach (wczoraj) zaczął znów świrować. Już mniej agresywnie ale faluje, przerywa itp. Dodam ze potrafi to ustąpić. I za każdym razem poprawia się ( może to przypadek) właśnie jak grzebałem przy kablach, świecach. Kolezka sugeruje ze może to być cewka zapłonowa. Miał ktoś tak kiedyś? Myslalem aby przeczyścić przepływomierz, ale miałem w poprzedniej gtv z nim problem i to było raczej jakby szarpanie a tutaj rwie, dusi, muszę przygazować do bardzo wysokich obrotów żeby „zaskoczył” i pomaga, nie zawsze ale daje zazwyczaj radę. Zauważyłem, ze mam to na niskich obrotach i (być może mi się wydaje) jak jest mglisto i wilgotno. Dodam jeszcze, ze przy wymianie świec zauważyłem ze na dwóch pierwszych z prawej, było trochę oleju, przecieka tam niewiele uszczelka pokrywy, wymienie to przy okazji, ale raczej nie stawiałbym ze to przez to, chyba ze ktoś mnie poprawi. Probowal mi kolega podpiąć pod kompa, ale wywalało nam regularnie problem z połączeniem. Być może to z naszej winy, coś zle robimy bo nie do końca kumam, pisze a propo jakby ktoś napisal ze od tego powinienem wyjść. Dzieki z góry za wszelką pomoc.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Bez kompa będzie ciężko o diagnozę. Przyczyn może być wiele, od układu zapłonowego przez paliwowy do układu zasilania w powietrze.
    U mnie na wolnych też czasem się przydusza i wyrzuca błąd integratora sondy lambda. Niestety dotąd nie znalazłem przyczyny.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar BMC
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Spider (916) 2.0 TS 1997 & GT 2.0 JTS 2005
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dzieki. Niebawem będę miał auto pod kompem. Na pewno dojdę do tego prędzej czy później i dam info dla potomnych


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar BMC
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Spider (916) 2.0 TS 1997 & GT 2.0 JTS 2005
    Postów
    22

    Domyślnie

    Tak sobie teraz przeglądam forum i nie odpisałem. Mimo ze post ma dwa lata, odpowiem:problemem była lambda

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    ja z kolei trafiłem na przyczynę przypadkowo - lekko kapał olej z okolic rozrządu, pojeździłem bez obudowy, ale uszczelniacz wałka, uszczelka dekla zaworów, wszystko było suche. Już stawiałem na uszczelkę pod głowicą, lecz w końcu przy wymianie alternatora odkręciłem kolektor dolotowy i okazało się, że stamtąd kapie i ścieka po bloku w okolice rozrządu. Mało tego, kapało przez nieszczelną gumę od kanałów dolotowych (stwardniała i opaska niedostatecznie dociskała). Wymieniłem wszystkie na nowe, teraz integrator idealnie stoi w okolicach zera lub na minusie. Wcześniej dochodziło do +20,8% i wyrzucało błąd.

Podobne wątki

  1. Falują obroty zimnym
    Utworzone przez lukaszjj w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2017, 16:25
  2. Falują obroty V6
    Utworzone przez ddck82 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 18:24
  3. Falują obroty w 2.0 TS
    Utworzone przez peperh w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:30
  4. Falują obroty
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 14:35
  5. Falują obroty w 156-ce 1.8 16v
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 23:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory