Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czym i jak pielęgnujecie skórzaną tapicerkę?

  1. #1
    chudy18
    Gość

    Domyślnie Czym i jak pielęgnujecie skórzaną tapicerkę?

    Witam chciailbym zapytac czym i jak pielegnujecie swoja skore w gtv, ja w swojej mam czarna i jest troszke popekana chcialbym ja troche odnowic zeby nabrala blasku
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 19:23

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Używam różnych środków , teraz mam taki :
    http://allegro.pl/item676083088_turt...cji_skory.html i jest całkiem dobry a jeślibyś chciał się pozbyc przetarc itd. są środki do barwienia skóry.

  3. #3
    Czarek
    Gość

    Domyślnie

    U siebie czyszcze skóry dość rzadko (jak jest już troche przybrudzona lub jak musze - czytaj zlot, jakiś wyjazd).
    A więc po kolei:
    1. Mycie ciepłą wodą z płynem do naczyń - gąbka z małą ilością wody - raczej to dokładne przecieranie, pozostałą wode sciągam recznikami papierowymi do całkowitego wysuszenia skóry. W miejscach bardziej zabrudzonych operacje powtarzam 2-3 razy. Robie to fragmentami tak żeby woda nie odparowała samoczynnie (reczniki wchłaniają wode z brudem).
    2. Po dokładnym wyschnięciu tapicerki nacieram ją zwykłym balsamem do pielęgnacji skór ( u mnie to ARA za 4 zł) przy pomocy nawilżonego ręcznika papierowego. Po wyschnięciu - wchłonieniu balsamu, całość przecieram miękką szmatką lub znów reczniczek papierowy.
    Powiem tak - w bagażniku woże nasączone ściereczki do mycia i konserwacji ( nie pamiętam firmy) ale jeszcze ich nie używałem, a chyba sie zbliża okres ich przydatności, hehe. Jakoś nie mam przekonania do środków myjących i konserwujących w jednym. No bo jeśli coś ma zmyć i natłuścić....dla mnie to czesc brudu zmyje a reszta wlezie w skóre z tym natłuszczeniem. Efekt takiego czyszczenia miałem po "profesjonalnym" czyszczeniu auta przed zlotem. Z braku czasu oddałem Belle fachowcowi. Następnego dnia skóry poszły w moje ręce i pod moją technologie i co sie okazało - jednak były brudne, a facet podobno miał super środki.
    Ale cóż decyzja należy do Ciebie. Pozdro.
    Ps. Jeśli chodzi o regeneracje skór gdzieś widziałem (czytałem) o firmie która tym sie zajmuje. Widziałem zdjęcia czy film i efekt był naprawde rewelacyjny.

  4. #4
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam jakis preparat z Lidla i jest super. Skore mam piekna! Taka delikatna, gladka i bez zmarszczek... Az chce sie dotykac!!!

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Czarek - masz jasne skóry więc niejednemu "fachowcowi z myjni" może się wydawać że je wyczyścił ...jednak ostrzegam że ani woda ani płyn nie są dla nich dobre :/

    środek do konserwacji w zasadzie służy tylko do zwykłej pielęgnacji i dostarczenia skórze składników odżywczych (pamiętaj że to nei tylko natłuszczenie ale i np ochrona przed UV)

    do czyszczenia skór naprawdę brudnych - szczoteczka z naturalnym miękkim włosiem (krótkim) i zestaw dwuskładnikowy - w jednej butelce płyn do czyszczenia (zmywacz brudu do skór) w drugiej do konserwacji

    na forum jest co najmniej dwóch speców od skór z tego co pamiętam , mam nadzieję że się odezwą w temacie

    zestaw do czyszczenia :

    http://moto.allegro.pl/item697933404...nia_skory.html

    http://lederzentrum.pl/czeste-pytani...chodowych.html

    http://www.kosmetykaaut.pl/viewforum...08c55a63d27e16

  6. #6
    Czarek
    Gość

    Domyślnie

    Marcin zapewne masz racje ale znam ludzi którzy czyszczą i konserwują skóre za pomocą jednego uniwersalnego środka, nawet taki kupiłem kiedyś. W opisie użycia było że myje i konserwuje jednocześnie. Nie użyłem go nigdy, bo tak jak piszesz ma być zmywacz ( u mnie woda z płynem) i konserwacja (u mnie balsam). Te ściereczki nasączane mają zmywać i konserwować jednocześnie - dlatego leżą jeszcze nie rozpakowane i chyba takie pozostaną, hehe. Uważam iż moja metoda i tak jest o wiele lepsza od użycia jakiegokolwiek preparatu w jednym do mycia i czyszczenia w jednym. Zapewne są dobre środki o których wspomniałeś ale ja nigdy dogłębnie nie badałem tematu z prozaicznego powodu - brak czasu.

  7. #7
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    środek "jednobutelkowy" nadaje się do regularnej konserwacji i czyszczenia mało zabrudzonych skór - używam takiego dość regularnie - zapewniam że i on usuwa brud - prosty test - przetarcie skóry suchą szmatką (szmatka się nie ubrudzi) a szmatką nawilżoną
    takim prostym środkiem - szmatka brudna odpowiednia ilość szmatek użytych do nakładania środka i skóra staje się czystsza mało tego - po czyszczeniu takim środkiem wyciera się skórę kolejną suchą szmatką zbierając resztki środka - nawet tak proste środki czyszczą i konserwują skórę

    przy skórze bardziej ubrudzonej jest dopiero sens użycia zestawu dwóch środków

    metoda z wodą nie jest lepsza :/ jedyne co to lepszy może być efekt "na dziś" - używając wody bardzo skracasz trwałość skóry

  8. #8
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    W zeszlym roku na zlocie był przedstawiciel Rascalla i wzialem od niego "dwubutelkowy" zestaw do czysczenia i nawilzania. Fakt jest niezaprzeczalny ze kolor szmatki po umyciu skóry mocno odbiega od bialego Mleczko do nawilzania uwazam rowniez za bardzo dobre. Co mnie dziwi to fakt ze ta skora wchlonie kazdą ilosc tego mleczka jaką jej sie nałoży . Wczesniej uzywalem zwykłego olejku dla dzieci jednak wchlaniał sie zbyt dlugo.

Podobne wątki

  1. Skórzaną tapicerkę 164
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 00:22
  2. Tapicerkę skórzaną 159 sedan
    Utworzone przez 5turbo w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 07:28
  3. skórzana tapicerka za skórzaną tapicerkę
    Utworzone przez ExO w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 11:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory