Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Watpliwosci po wymianie rozrzadu 2.0TS

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie Watpliwosci po wymianie rozrzadu 2.0TS

    Hej,
    Niedawno wymieniałem rozrząd w moim spiderze - caly komplet, wszystkie paski. rolki, napinacze, pompa wody, wariator itd.
    Części oryginalne w większości, sam pasek to polecany przez wielu Dayco, pompa MagnetiMarelli. Robota w ASO, które obsługuję sporo Young i Old-timerow Alfy, wiec powinni wiedzieć co robią.
    Wymiana czysto eksploatacyjna po 5 latach, nie było wcześniej objawów zużycia ani niczego niepokojacego.

    Po wymianie od razu w uszy rzucił mi sie dziwny dziwek - cos jakby zawodzenie turbiny, zwiększa sie wraz z obrotami, na wolnych ledwo słyszalny. Od razy wróciłem do ASO, ale po jednym dniu uznali ze wszystko jest jak powinno byc i nie slysza problemu (nie wiem jak mozna nie slyszec, no ale ok).
    Tydzień temu przy odpaleniu na zimno silnikiem mega zatelepotalo i zgasł - szczerze mówiąc myślałem ze zuj po silniku, ze coś spaprali przy rozrządzie. ASO przysłało lawetę, wszystko posprawdzali, rozłożyli i złożyli rozrząd ponownie, auto odpala i chodzi tak jak powinno.
    Przyczyna problemu przy starcie nieustalona.

    Dźwięk / zawodzenie o którym mobilem, nie zniknęło jednak - i tu w końcu moje pytanie.
    Czy ma ktoś podobne doświadczenia i zna źródło tego dźwięku ? Na zachodnich forach coś tam da się znaleźć o podobnych objawach, ale przyczyny jednoznacznej nie znalazłem.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Mam TB ale odnoszę wrażenie,że słychać jakieś łożysko.Albo z tych,które wymieniałeś teraz albo raczej inne (alternator?) i po zmianie rozrządu dżwięk zaczął być słyszalny.Posłuchaj agregatów napędzanych paskiem za pomocą stetoskopu lub kawałka pręta.Może wyłapiesz co wyje.Ew.jak lubisz grzebać to odepnij paski poza paskiem rozrządu i drogą eliminacji wyłapiesz problem.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Gdzieś mi sie o oczy obillo ze to moze byc napiecie (za mocne) paska wyrównawczego / balansowego. Sugerowałem to ASO, ale wiadomo, wiedza lepiej...
    Ale moje techniczne zdolności zatrzymały się na Maluchu

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Przed wymianą rozrzadu gwizdało/buczało, że aż miło (słychac było w kabinie, na zewnątrz praktycznie wcale). Po wymianie gwizdać przestało. Przy okazji wymiany rozrządu wymieniłem wąż ciśnieniowy wspomagania (500zł). Gwizdać przestało.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    U mnie przed nic się nie działo, wiec mamy odwrotny przypadek (u mnie to "zawodzenie" słychać bardziej z zewnątrz niż w środku i na 99% pochodzi z okolic pasków) - podjadę do mojego ulubionego mechanika, który jest zawalony robota i dlatego nie robiłem rozrządu u niego, by posłuchał, może coś poradzi.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    U mnie to samo. Zorientowałem sie w temacie i te buczenie i jego brak zalezne jest od marki paska balansu. Jedne są twardsze inne miekkie. U mnie tez po wymianie lekko swiszczy niczym turbo. Gadalem z Ozim i to ponoc norma. Mi to nie przeszkadza

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    czyli są to paski z funkcją "turbo sound" W sumie jeżeli za pomocą głośników w 3 cylindrowych bolidach (typu clio), ;ub głośnikach przy wydechu (BMW?) można ustawić dźwięk V8 to czemu nie ustawić turbo za pomocą paska w GTV .

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    OK, w końcu doszedłem do źródła, to pasek równoważący / wyrównawczy tak zawodzi. Dzieki Nazar za sugestie
    Z ciekawości zamierzam trochę pojeździć bez niego, z wielu opisów wynika ze silnik staje się żwawszy (na pewno powinien się łatwiej wkręcać na obroty), lepiej brzmi, a większość ludzi nie widzi różnicy w wyważeniu. Serwis Alfy o dziwo jest tego samego zdania i sami mi zasugerowali by tak zrobić.
    Zobaczę czy cokolwiek to zmienia na plus czy minus, kamień mi z serca i tak spadl, ze to nic z napędem rozrządu.

Podobne wątki

  1. [159] alfa 159 1.9 8v nie odpala po wymianie rozrzadu
    Utworzone przez juro8191 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 10:41
  2. [GTV Spider] problem z silnikiem po wymianie rozrzadu
    Utworzone przez Lokus w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 13:02
  3. Po wymianie rozrzadu problem!!
    Utworzone przez bobo81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 09:20
  4. Odczucia po wymianie rozrzadu !
    Utworzone przez tymian81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-07-2009, 11:45
  5. [146] po wymianie rozrzadu klapa??
    Utworzone przez Hades w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-03-2008, 13:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory