Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa Romeo GTV 916 2.0v6 turbo nieodpala 1997rok

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Gtv 2.0v6 turbo
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa Romeo GTV 916 2.0v6 turbo nieodpala 1997rok

    Witam,samochód stał około 2 lat.Przestała pracować pompa po przekreceniu kluczyka jak również brak iskry i pracy wtryskow.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki jak również przekazniki te na podszybiu.Po włączeniu zapłonu ten główny jak i drugi od pompy zalaczają się.Sprawdziłem pompę podając na krótko plus i chodzi.Code gaśnie po włączeniu zapłonu.Próbowałem zczytac błędy lecz nielaczy się z kompem.Wyciagnalem sterownik,wyjąłem go z obudowy i niewidac wzrokowo jakiegoś uszkodzenia w sensie zjarania jakiegoś układu.Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie gdzie jeszcze szukać.Może ktoś ma schemat elektryczny do 2.0v6,opis sterownika,piny.Również może ktoś poleci dobrego mechanika do elektroniki w tej alfie z lubelskiego.Muszę to auto doprowadzić do ładu.Jeszcze jedna sprawa.Po wyjęciu złącza z immo,teraz po przekreceniu kluczyka na zapłon code gaśnie,zapali się i gaśnie.Wozilem kluczyk do sprawdzenia i jest git.
    Ostatnio edytowane przez Radek1976 ; 03-09-2020 o 09:50

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Akumulator sprawdzałeś?
    https://www.totallyalfa.com/downloads/ tu powinieneś znaleźć schemat.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Gtv 2.0v6 turbo
    Postów
    5

    Domyślnie

    Z linkiem do schematów dzięki bardzo,ale z akumulatorem podpowiedź to hmm rozumiem za zart

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Czemu żart.Auto stało długo więc akumulator jest słabo naładowany.Ma trochę prądu ale napięcie za niskie i komp nie dopuszcza do uruchomienia.Tak zgaduję bo nic o akumulatorze nie napisałeś a odkąd zniknęły gaźniki w samochodach na poczet elektroniki to auta różnie reagują.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Gtv 2.0v6 turbo
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jeżeli sprawdzam przekazniki i całą reszte to trzeba by bylo byc analfabeta pod wzgledem naprawy I zasady dzialania samochodu niesprawdzajac akummulatora .Dzieki za podpowiedz,ale oczekuje konkretu gdzie szukac.Jak wyglada temat sterowania pompy.Czy moze blokwac wszystko np na immo czy idzie sygnal z kompa na przekaznik od pompy I dopiero na pompe.Prosze o konkretne podpowiedzi osob ktore grzebaly w 2.0v6turbo.Moj sterownik to 0227400232 bosch

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    IMMO może blokować zapłon i wtryski. Pompa będzie działać. Miałem podobnie w 2.0 TS po rozłączeniu wtyczki przy tunelu. Zaśniedziały styki i nie było połączenia ECU => centralka code. Ale jak code gaśnie to u Ciebie jest coś innego. Najlepszy trop to brak komunikacji z kompem, pewnie brak zasilania lub masy. Miernikiem trzeba sprawdzić wszystkie kable zasilające / masy po kolei. Jeśli na kompie jest zasilanie i masa to nie ma opcji żeby komunikacji nie było.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radek1976 Zobacz post
    Jeżeli sprawdzam przekazniki i całą reszte to trzeba by bylo byc analfabeta pod wzgledem naprawy I zasady dzialania samochodu niesprawdzajac akummulatora .Dzieki za podpowiedz,ale oczekuje konkretu gdzie szukac.Jak wyglada temat sterowania pompy.Czy moze blokwac wszystko np na immo czy idzie sygnal z kompa na przekaznik od pompy I dopiero na pompe.Prosze o konkretne podpowiedzi osob ktore grzebaly w 2.0v6turbo.Moj sterownik to 0227400232 bosch
    Hmm.Cały czas grzebię v6 tb.Ostatnio przeprowadziłem głęboki remont silnika.I to wieńczy całkowity remont mechaniczny alfy.Wszystko tymi ręcami w garażu.Teraz zabrałem się za estetykę wnętrza i karoserii.To tak odnosząc się do analfabetyzmu.Jakoś też nie rozumiem dlaczego sprawdzanie przekaźników jest jednoznaczne ze sprawdzeniem akumulatora.Chodzi mi o napięcie na klemach gwoli jasności.Przekażnik zastuka,rozrusznik zakręci ale dla kompa napięcie będzie za niskie i doopa.
    Odniosłem się do akumulatora ponieważ w zimie miałem historię podobną jak Ty.Przynajmniej częściowo.Po przekręceniu kluczyka lampka Immo głupiała,silnik nawiewu pracował,rozrusznik zakręcił a silnik martwy.Przypomniałem sobie,że ktoś na forum wspominał o jakości akumulatora dla tego silnika.Podładowałem akumulator,podpiąłem klemy i silnik pięknie zagrał.Wydarzenie jednorazowe w ciągu kilku lat i zapewne nie powszechne.Ale po to m.in.jest forum.Życzę Ci aby ktoś z forumowiczów pomógł Ci w problemie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Gtv 2.0v6 turbo
    Postów
    5

    Domyślnie

    Kolego sorki ,źle odebrałeś.Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi jak coś wpadnie Ci do głowy daj znać.Pozdrawiam.Fajnie by było gdyby ktoś podpowiedział mi na których pinach w kompie powinno byc napięcie zasilanie,masy

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Znajdziesz wszystko w Spider GTV Volume III Section II Repair Instructions/Electric system diagnosis Motortronic ML4.1/EZ212K 55-29C.
    Na stronie,którą Ci wysłałem wcześniej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	272433Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	272434
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	69.5 KB
ID:	272432  
    Ostatnio edytowane przez byjajo ; 03-09-2020 o 23:13 Powód: fotki dodane

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Gtv 2.0v6 turbo
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.Ruszyłem w trasę zjadę ok 24 wrzesień i biorę się za swoją gtv-kę.Jeżeli nieogarne będę szukał dobrego mechanika w lubelskim.Jak ktoś coś proszę o info

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo turbo
    Utworzone przez jenifernan w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 07:18
  2. [164] 164 Q4 zgasła i nieodpala
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 06:09
  3. Alfa Romeo 156 turbo
    Utworzone przez tomek921 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 13:56
  4. Alfa Romeo 75 Turbo
    Utworzone przez Wujo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 12:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory