Witam. W moim poprzednim temacie nt sterownika od airbagu pisałem o problemach i jak udało mi się je rozwiązać , z pomocą kolegów z forum .
Po krótce , zakupiłem odpowiedni sterownik, sprawdziłem błędy i je wykasowałem po usunięciu przerwy w obwodzie poduszek.
Wszystko było w porządku do momentu uruchomienia silnika. Po uruchomieniu świeci się kontrolka od airbagu, bardzo słabo, ale jest to widoczne.
Sprawdziłem programem i nie wykazało żadnych błędów. Po wyłączeniu silnika i przekręceniu stacyjki w pierwszą pozycję, obwód jest kontrolowany, kontrolka świeci się wyraźnie po czym po około 3-4 sekundach gaśnie.
Po ponownym uruchomieniu silnika sytuacja się powtarza , kontrolka od airbagu świeci bardzo słabo .
Kilkakrotnie uruchamiałem silnik , sprawdzałem programem i sytuacja się powtarza. Brak błędów, kontrolka gaśnie przy wyłączonym silniku ,a zapala się "blado" po uruchomieniu silnika.
Do tej pory sprawdziłem napięcie akumulatora ( 12,37V ) , napięcie na sterowniku airbag ( 12,34 V ). Napięcie podczas rozruchu na sterowniku airbag wynosiło 10,6V i nie spadało poniżej tej wartości.
Napięcie podczas pracującego silnika na akumulatorze 14,37 V , na sterowniku airbag 14,32 V.
Jeśli ktoś z kolegów miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać to proszę o odpowiedź. Jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić również mile widziane.