Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: GTV awaryjność

  1. #1
    jakubjjj
    Gość

    Domyślnie GTV awaryjność

    Witam.

    Od pewnego czasu zastanawiam się czy osoba jak ja może pozwolić sobie na alfę romeo i to taką. Konkretnie chodzi mi o 2.0 tb.
    Jak wygląda sprawa awaryjności, cen części - generalnie koszty utrzymania samochodu?
    Dodam, że jestem studentem którego byłoby stać na sam zakup tego auta, ale jak wiadomo to tylko niewielka część kosztów. Bardziej chodzi mi o porównanie utrzymania tego samochodu do innych z takim silnikiem i takimi osiągami.

    Kolejna sprawa - jestem laikiem w kwestii techniki. Nie potrafię sobie samemu naprawić nic w samochodzie bo po prostu nigdy nie musiałem się tego uczyć. A każdy wie co się mówi na temat awaryjności AR.

    Podsumowując - chcę się cieszyć samochodem i nim jeździć a nie podziwiać na parkingu przed domem. Czy jest to możliwe biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej ?

    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi, bo nie wiem czy po prostu nie szukać innego samochodu.

    Jeśli był już podobny wątek to proszę o link.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Kilka podstawowych spraw:
    - spalanie benzyny przy delikatnej jeździe to ok 13L/100km przy TB
    - ceny części potrafią przerazić (dla przykładu pompa wspomagania 600/700zł)
    - pasek od wspomagania Gates 70zł
    - naprawa zawieszenia tył (tylko tuleje wahaczy) 600-700zł
    - amorki tył 400zł za sztukę
    - amorki przód 600zł za sztukę
    - awaryjność jak w każdym innym samochodzie o ile dbasz i wymieniasz wszystko na czas oraz oczywiście nie kupisz trupa

    Podane ceny to tylko części, znalezienie dobrego mechanika który zna AR to już inna bajka. Teraz sam sobie odpowiedz na pytanie czy Cię będzie stać...
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    wojtasw007
    Gość

    Domyślnie

    Co do reszty się zgodzę...ALE...spalanie to bez przesady, mi na trasie 200km w jedną stronę udało się zejść poniżej 10 jakimś cudem, a tak normalnie to da się spokojnie do 10 zejść.

    ---------- Post added at 09:15 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

    Oczywiście prędkość max 90km/h...ale tym samochodem ciężko jezdzić z taką prędkością. Charakterystyka pracy silnika jest taka, że po prostu nie da rady.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Lukas1020
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    AR 156 2.0TS Sportpack, AR GTV 2.0JTS
    Postów
    180

    Domyślnie

    Do tego w TB dochodzi częsta regulacja zaworów, i to u dobrego speca, dbanie o turbine i wszystkie płyny eksploatacyjne. A najlepiej kupić zadbany egzemplarz, bo podejrzewam w kwocie do 10.000 nie kupi się zadbanej Gtv-ki i w dodatku TB, nie chodzi tu o rok samochodu, bo te raczej rocznikowo nie stoją na giełdach, tylko trzeba wiedzieć co jest już zrobione, jak zadbany jest samochód, czy ktoś dokładał do auta, czy chwali się że nic nie dokłada. Ogólnie TB jeździłem i złego słowa o nim nie powiem, radocha z jazdy niezła
    Lukas1020

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,303

    Domyślnie

    Alfy się strasznie psują... Nie warto kupować.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Slepecci
    Gość

    Domyślnie

    Popieram hehehe

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    ja mam v6 tb już z 4 lata co do spalania to lekko poniosło kolegę aniol_jojo u mnie przy spokojnej jeździe do 3 tysięcy coś się rzadko zdarza spalanie jest na poziomie 10 litrów przy trybie mieszanym około 14 raz tylko udało mi się uzyskać wynik na poziomie 20 litrów co do samych części to bankowo lepszym wyborem będzie 3,0 większa dostępność i niższe ceny co do zawieszenia z tyłu robisz raz z PU i masz spokój na kilka lat wydatek w zależności gdzie się kupi od oko 800 do 1100. w tb jak już koledzy wpominali co 20 do 30 tysięcy km trzeba regulować zawory i wymieniać świece tak przynajmniej pisze instrukcja. jeżeli jesteś studentem i chcesz kupić Gtv-kę z myślą, że bodziesz nią jeździł i nie będziesz musiał nic przy niej robić to kup golfa

    większość dostępnych warsztatów którzy nie specjalizują się w makaronie robić jedną rzecz psują po drodze inne elementy i nie zawsze potrafią dobrze poskładać wszystko do kup zwalając winę na producentów i za kazdym razem słychać panie w golfie to ja mogę się schować w komorze silnika a tu nawet nie ma gdzie reki wsadzić

    dodatkowo wspomniałeś że jesteś laikiem więc odpuść gtv-kę bo zjedzą Cię żywcem naprawy pierdół które możesz sam spokojnie zrobić
    ______________________________________________

    Majster_85

  8. #8
    jakubjjj
    Gość

    Domyślnie

    Toś mnie Pan Panie majster zgasił.. Oczywiście to jest jasne co piszesz. I dzięki za tą opinię. Choć wydaje mi się generalnie że w większości samochodów sportowych czy usportowionych większość małych 'usterek' jest do zrobienia samemu. Także chyba czas zacząć brudzić łapy i się po prostu nauczyć.

    Dzięki za wszystkie opinie. Nadal pragnę Gtvki ale teraz już wiem z czym muszę się liczyć.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubjjj Zobacz post
    Toś mnie Pan Panie majster zgasił.. Oczywiście to jest jasne co piszesz. I dzięki za tą opinię. Choć wydaje mi się generalnie że w większości samochodów sportowych czy usportowionych większość małych 'usterek' jest do zrobienia samemu. Także chyba czas zacząć brudzić łapy i się po prostu nauczyć.

    Dzięki za wszystkie opinie. Nadal pragnę Gtvki ale teraz już wiem z czym muszę się liczyć.
    bankowo jak kupisz wymarzoną Gtvkę to jak będziesz miał jakiś problem to pisz na forum, na bank postaramy się pomóc . też na początku nie wiedziałem jak dużo rzeczy robić, a teraz większość naprawy robię sam
    ______________________________________________

    Majster_85

  10. #10
    punkt
    Gość

    Domyślnie

    z Gtvkami jest tak, że kupujesz - jesteś oczarowany. Potem coś Ci padnie i się wkurzasz, denerwujesz. Potem znowu coś padnie albo jest do wymiany (ze względu na zużycie - przecież to nie są nowe auta) to już chcesz sprzedawać. Idziesz do garażu, myjesz samochód... i znowu banan na twarzy )

    Alfa sama w sobie jest samochodem dla kogoś z sercem do motoryzacji, zwykły użytkownik który "wleje i jedzie" może mieć Alfę nową i serwisowaną za bajońskie kwoty w ASO i nic więcej go nie interesuje. Posiadanie starszych aut, w szczególności z drugiej ręki wymaga - powtarzam - wielkiego serca do samochodu.
    Niemniej, WARTO JAK CHOLERA! To jak z piękną kobietą, trudno utrzymać ale...

Podobne wątki

  1. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  2. Awaryjność ALF - ciag dalszy
    Utworzone przez pragiark w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 20:07
  3. Silnik TS czy JTS, awaryjność?
    Utworzone przez tomito w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:23
  4. Awaryjność alfy 147
    Utworzone przez Peluspel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 00:40
  5. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory