Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Problem z ABS

  1. #1
    viruskill
    Gość

    Domyślnie Problem z ABS

    Witam mam problem z abs po zapaleniu samochodu kontrolka gaśnie i gdy nie przekraczam 10-15 km/h to abs działa ale po przekroczeniu tej prędkości zapala się kontrolka i przestaje działać dzisiaj próbowałem się połączyć z ABS ale nie udało mi się wyskakuje mi taki komunikat


    FIAT ECU SCAN 3.5

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    do ok. 15km/h ABS nie działa i nie zrobi samodiagnozy, stąd kontrolka się potem pojawia
    jeśli jest brak komunikacji, to może być uszkodzony sterownik, albo wiązka ugniła, trzeba sprawdzić
    podjedź do kogoś z FESem i sprawdź na innym kablu/programie
    jeśli byłaby to wina któregoś czujnika lub instalacji do czujników, to komunikacja by chyba była, musisz wszystko pooglądać

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 3.0 V6 24v
    Postów
    86

    Domyślnie

    dokładnie tak jak kudłaty piszę, ja stawiam na czujnik ABS przy którymś kole, ale to trzeba zdiagnozować bo wymieniać na czuja nie ma sensu.

    Ja też mam problemy z podłączeniem mojej do kompa, wszystkie dotychczasowe próby kończą się niepowodzeniem, jedynie we Fiacie i lepszych warsztatach nie mają z tym problemu

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    viruskill, ja się podpiąłem do mojego ABSu (i nie miałem żadnych błędów), może przyjedziesz na diagnostykę do Bytomia?

    verdebiancorosso

  5. #5
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    Ale czemu znajduje sterownik i pisze że nie może obsłużyć? gdzie z tyłu są złącza do czujników? Ale dodam że przy tych 15 km/h jak przychamuje mocno na sniegu to abs działa ok !. Jakim innym programem jeszcze można się podłączyć pod abs?
    Pamiętam że w lanci integrale chyba tym kwp71 się łączyłem wtedy z abs.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    a kabel masz z przełącznikiem na diagnoze abs`u? i czy przełączyłeś go na tą włąsnie funkcje

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    złącza do czujników ABSu są w bagażniku w części z akumulatorem, ale ja bym nie stawiał na czujnik, bo nie rozpoznaje rodzaju sterownika, a to może świadczyć o jego uszkodzeniu, o innym sterowniku (z innego auta niż wybrany w FESie) lub źle wybranym samochodzie z listy programu

    przełącznik jest do poduszek i na jego ustawieniu można robić inne rzeczy, ale może faktycznie coś nie działać, ja poduszki odczytywałem w 156 bez przełączania na 'air bag'

    verdebiancorosso

  8. #8
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    ja z kabelka kkl mam wyprowadzone zasialnie i L,K i tym sie podłączam w gtv mojej nie ma gniazda obd2 tylko 1 3 pin od ecu, drugie pod maska od abs i 3 pod tylnym fotelem od airbag, jak by sterownik był uszkodzony to przy małych prędkościach nie działały by abs a on do 20 km/h hamuje wporządku, W fes wybierałem prawidłowy sterownik próbowałem również inne wybrać ale bez skutku to samo za każdym razem tak jak na przedstawionej powyżej fotce.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    dziwna sprawa
    wiem, że masz 3-pinowe złącza do każdego z osobna, bo też tak mam
    przyznam, że nie paętam od kogo kupiłem kabel chyba od Viakena i wszystko się jak na razie łączy

    verdebiancorosso

  10. #10
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    A czy poza abs nie świeci tez kontrolka od ręcznego hamulca oraz przestaje działać prędkościomierz ?
    U mnie poza kontrolka ABS są jeszcze takie objawy...
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. ICS problem z radiem, problem z dzwiękiem - przerywa, pyka
    Utworzone przez deszczyk w dziale 166
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 10:43
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory