Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: z dnia na dzien nie wlanczajacy sie wentylator xhlodnicy

  1. #1
    gumiss91
    Gość

    Domyślnie z dnia na dzien nie wlanczajacy sie wentylator xhlodnicy

    Witam w moim posiadaniu jest alfa romeo gtv 1.8ts z 98r moj następujący problem wyglada tak.
    Jadac do pracy zauwazylem bardzo duzy wzrost temperatury wskazowka tem wskazywala maksykum.
    Na nastepny dzien gdy urochomilem silnik odczekalem az temp wzrosnie ponad 90ºc nie zalaczyl sie wiatrak gdy
    Wlacze dkuchawe z cieplym powietrzem temp maleje prosze o pomoc moze akurat bedzie mala usterka i sam to zrobie a nie machanik chodz z dziedziny mechaniki jestem ciemny jeszcze raz dziekuje pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    to ze wskaznik pokazal ponad 90 stopni nie oznacza ze faktycznie tyle było, bo daje duze przekłamania, w kazdym razie najpierw przejrzyj bezpieczniki, potem trzeba sie będzie przyjrzec reszcie

  3. #3
    gumiss91
    Gość

    Domyślnie

    Wskaznik pokazywal prawidlowa temperature poniewaz w zbiorniczku wody az sie gotowalo
    A te bezpieczniki znajduja sie pod kierownica czy pod maska i jak je namierzyc dziekuje za odp pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tay
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Sochaczew/ Kraków
    Auto
    Cougar 3.0 V6/ Honda VT600/ soon Mondeo 2.5T R5
    Postów
    30

    Domyślnie

    Termostat i/lub czujnik temperatury na termostacie, bo to on jest odpowiedzialny za sterowanie wiatrakami (są 3 - jeden do kabiny, jeden do ECU, jeden do wiatraków). Zastanowiłbym się również, czy uszczelka pod głowicą nie dostała przez taką temperaturę.

  5. #5
    teflon
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem. Okazalo sie ze wentylatory są ok. Na chłodnicy są taki dwa jakby przekaźniki do wiatraków i to mi padło czy wiecie jak to fachowo sie nazywa i gdzie to kupić?

  6. #6
    teflon
    Gość

    Domyślnie

    U mnie naprawione przekaźnik.... A i o to co pytałem to rezystory dmuchawy. Pozdrowienia dla alfaholików z życiowym mottem: " wiem, ale nie powiem"

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    też mam ten problem, 1 bieg się załącza i zaraz rozłącza, w mieście skacze powyżej 95 i zaraz rezygnuje z jazdy bo boje się o przegrzanie... jestem elektro mechanikiem w skali makro, wiec mam małe problemy z deliatną bellą. Po wizycie u elektryka z ząbkowic to już wogólę jakiś skansen się zrobił, i musiałem sam szukać przyczyn. Dzięki za info o przekaźnikach;]

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie ma co się tak w 100% sugerować wskazaniami licznika w kabinie, w moim wypadku przekłamuje o 7/8oC. Jeśli jest problem z rezystorem (któryś bieg się nie załącza) należy sprawdzić czy kable nie są luźne/zaśniedziałe lub pourywane - jeśli wszystko ok trzeba wymienić sam rezystor o ile wentylator jest sprawny. Sam rezystor umieszczony jest on na obudowie chłodnicy
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. Luz na sprzęgle z dnia na dzień
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 08:07
  2. Dobry dzien :)
    Utworzone przez haroszy w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 21:21
  3. Z dnia na dzien, pół alfy sie zsypało po ASO
    Utworzone przez Mongoose w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 21:18
  4. 156... dzien jak co dzien...
    Utworzone przez iboss w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory