Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 332

Temat: Zakochanego na zabój rozterki

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Nowym będąc kosztował 150k. Sprawdziłem ;) mam obsesję. Bez kitu przejechałem się f430 jakieś 500m na fotelu pasażera i powiem Ci, że wnętrze nie było jakieś mega. Karbon, szara alcantara, wszystko bure i ciemne, tylko tarcze liczników żółte... Fajnie, jeśli jesteś mordercą i przyzwyczaiłeś się do przebywania w ciemnych pomieszczeniach.

    Córki jeszcze nie mam Wedżi ;) a auto spróbowałbym kupić poniżej tych 9k wciąż zostałoby mi dość, żeby je doprowadzić do ładu.

    Panowie, nie miałem za dużo styczności z tym autem, a jeśli zadzwonię do typa i zacznę pytać go o każdą usterkę, którą znajdę na forum, to rozłączy się po pół godziny a ja nie skończę nawet pierwszych 5str artykułów. Wiem, że mówienie o wadach tego co kochamy nie należy do przyjemnych ale podrzućcie mi proszę parę najczęstszych mankamentów tego auta, bardzo was proszę, chcę to zrobić (kupić takie auto) i chcę to zrobić dobrze, ale sam sobie nie poradzę.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wedżi
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    376

    Domyślnie

    Aaa, ja myślałem, że już masz, a Ty chcesz jej to auto oddać za x lat

    Słuchaj, może poproś kogoś z forum, kto mieszka blisko auta, które chcesz oglądać i niech podjedzie Ci je obejrzeć za flaszkę?
    24.05.2013-05.05.2015 Alfa Romeo Gtv 2.0 Twin Spark
    09.05.2015-20.09.2016 Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    21.09.2016- Alfa Romeo 156 SW '02 2.4 @ 180PS+
    13.04.2021 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 2.0 jtdm 150@208PS

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Przejedz sie najpierw GTV zanim podejmiesz decyzje zakupu to jest specyficzne auto i nie kazdemu pasuje jazda GTV, bo za twarde bo nisko bo srednio wygodnie i tak dalej... Przejedz sie 3,0 v6 nie bedziesz chcial ts'a wrzuc lpg do v6 i bedziesz jezdzil za grosze... Tylko wtedy juz nawet torby z zakupami nie wsadzisz do "bagaznika". Jazda GTV na wakacje to tylko 2 osoby bo nie bedziesz mial gdzie bagazy wsadzic

    Takze najpierw umow sie z kims na przejazdzke.. Ja jestem z Wawy wiec jak chcesz to mozemy sie kiedys gdzies umowic na przejazdzke


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Dzięki za rzeczowe posty. Grzdylu- kiedy jesteś wolny i co pijesz? ;)

    Czy jest ktoś z Warszawy z silnikiem 2.0 i wpuściłby mnie do swojego bolidu?

    Stawiam 0,5l Ballantine`sa temu, kto obejrzy dla mnie to autko z Krakowa: http://allegro.pl/show_item.php?item=3706742414 Jeśli auto będzie sprawne flaszka z dowozem do domu ;) jeśli nie, lub ktoś woli tą opcję- przelewik na konto w wysokości równowartości. Pomoże ktoś? ;)

    Jeszcze jakieś sugestie?

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Mozemy sie jakos umowic, tylko musisz podac dzien i miejsce i to tak przynajmniej dzien wczesniej bo na codzien gtv grzeje sie w garazu pisz na pw.


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Ciekawy temat... Nie siedziałem w GTV'ce, więc co do tego modelu się nie wypowiem.
    Natomiast, jeżeli chodzi o całokształt samochodów marki Alfa Romeo, to z całym szacunkiem dla tych którzy w dość złośliwy sposób żartują sobie na temat tej marki... Najpierw niech się przejadą i trochę po użytkują te samochody, a dopiero potem się wypowiadają. Denerwuje mnie, jak słyszę komentarze typu: "oooo.. alfa romeo... często się psuje i dużo pali. Gówno nie samochód". Zawsze zadaje pytanie: "Czy inne auta się nie psują?" Fakt, może do najbardziej ekonomicznych nie należą, ale za to frajda z jazdy jest nie do opisania. Jestem przekonania, że jak ktoś dba to ma. VW, AUDI i inne VAGI też się psują! I śmiem twierdzić, że w niektórych przypadkach częściej i to dużo niż Alfy, więc o jakiej awaryjności tutaj mowa? Dla mnie samochody jak każde inne, a designem i klasą dużo wyżej stoją niż te szare niemieckie (i nie tylko) auta. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 164. Limuzyna z zacięciem sportowym, z przełomu lat 80/90tych. 3 litrowe Busso robi robotę, jak trzeba jechać gdzieś dalej, wiem że mogę polegać i że autko mnie nie zawiedzie. Można jechać spokojnie, można też jednym słowem zapindalać, ale zawsze w autach marki Alfa Romeo będziemy czuli, że podróżujemy z klasą.
    Widzę, że planujesz zakup TS'a. Osobiście, brałbym na Twoim miejscu V'kę. Budżet masz dość przyzwoity. Nie śpiesz się z zakupem. Wypatruj, przeglądaj aukcje, prywatne ogłoszenia... jeździj i sprawdzaj. W tych pieniądzach jakie posiadasz, można wyrwać dość ciekawy i na pewno zadbany egzemplarz, zrobić podstawowe wymiany (czyt. filtry, olej, płyny, rozrząd jeśli nie był robiony) i do tego założyć LPG. Wtedy podróżujesz z zasobem mocy pod maską, przy V6 jest już miła przygoda, a na stację zajeżdżasz z uśmiechem na twarzy, że wciąż jest dość ekonomicznie
    W skrócie, bierz Alfę i się nie zastanawiaj. Nie patrz także na opinie innych. Jeżeli będziesz dbał i wkładał chociaż trochę zainteresowania w auto, to będzie Ci służyło i będziesz zadowolony.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 24-11-2013 o 23:46

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejną dawkę postów.

    Grzdylu- jestem Twoim fanem! xD

    Dzięki za wypowiedź Tytanowy. Właśnie taki mam zamiar- nie spieszyć się i kupić coś ładnego.
    Mój pomysł, aby kupić ts`a 2.0 ma dość złożoną motywację: po pierwsze i przede wszystkim, nie mam jeszcze 24lat, jest to swojego rodzaju wyrok za każdym razem kiedy płacę składki za ubezpieczenie, bo są one bodaj 60% wyższe niż normalnie. Powoduje to, że za Opla z końca 2003r i silnikiem 1,4 samo OC kosztowało mnie prawie 400zł, a razem z AC przekroczyło 1,5k. Ktoś może powiedzieć, że AC nie jest potrzebne- dla mnie jest, a po tym w jakich okolicznościach rozstaję się z aktualnym autem będę opłacał AC sumiennie do końca życia. Nie chcę nawet myśleć ile będzie kosztowało ubezpieczenie auta starszego i z większym silnikiem... Po drugie, moim pierwszym wozem był maluch, ale jeździłem nim 2 tygodnie, więc się nie liczy, drugie auto, Astra I była w kombi, a trzecie, wciąż miało prawie 400l bagażnika i nawet 1150l po złożeniu kanap. Cholernie boję się przestrzeni bagażowej=110l i nie chcę sobie tego zabierać zbiornikiem gazu, ponadto ja się gazu zwyczajnie boję i wolę płacić 2x więcej za paliwo, a w zamian nie ingerować w budowę silnika i nie wozić "bomby" za plecami. Po trzecie patrzę na jednostkę 2.0 z jeszcze jednego powodu- ceny rynkowej. Mógłbym kupić auto za 15k, zrobić "pakiet startowy" jak spłynie wypłata i cieszyć się jazdą. Mógłbym nawet pożyczyć brakujący hajs i odkupić perłę, którą chce sprzedać Cuma_Borek, tylko co w momencie jak sięgnie mnie pech i coś pieprznie? Nie mam drugiego auta. Dla tego chcę kupić relatywnie tanio dobrze utrzymaną mechanicznie wersję z silnikiem dwulitrowym i mieć dość kasy na koncie, żeby jakby co (odpukać) mieć na wymianę kompletnego zawieszenia na jakiegoś Bilsteina, czy zeswapować silnik na 2.0 JTS, albo 3.2 V6. Planuję kupić takie auto, którym będę się cieszył do późnej starości, jak pojawią się dzieci kupić po prostu drugie a tym bawić się do jego, lub mojej naturalnej śmierci. Silnik prędzej czy później stanie i wtedy se wsadzę serce choćby wyjęte z Ferrari :P Na razie, póki jestem studentem i mamy dziki zachód, kupię małe serducho w wielkim wozie i jak najmniejszym kosztem... (oczywiście w granicach rozsądku- nie oszczędzam na aucie, po prostu nie chcę się pakować w zbytki, czego dowodami są np opony Toyo i w pełni syntetyczny Mobil wymieniany równo co 12tys (wychodzi częściej niż raz na rok) w mojej Asterce, a uwierzcie mi, przesiadka z 1.4 90KM na 2.0 150KM i tak sprawi, że będę się moczył po nocach) ...i jak najmniejszym kosztem dojadę nim do finansowej stabilizacji, by zrobić go na bóstwo i nie rozstawać się nigdy. Jak już będę za stary, oddam wnuczkom ;)

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    No co racja to racja. Ubezpieczenie powala i to tragicznie. Ja zaczynałem od skromnego 1.9... pierwsze autko, rodzinny kombiaczek 110koni i tak przez 2 lata. W końcu chęć nadeszła, na większego potwora. Początkowo miało to być coś około 150 koników i w dużej mierze celowałem w diesla, czyli taki 2.4 JTD. Szukałem, szukałem a skończyło się jak? Na 3 litrowej benzynie V6 i 180 koników pod maską . Mój drugi samochód i szczerze jak na razie nie zamierzam się z nim rozstawać. Po prostu jak wsiadłem i zrobiłem pierwsze 2 kilometry, wiedziałem że biorę te auto, czyli 164. Teraz jedynie przesiadka na coś powyżej 200KM, myślę że w przyszłości jakieś GTA, albo czipowany JTD. Na pewno nic słabszego... Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia
    A co do 164... to nawet gdy w przyszłości zakupię inne auto, to te zostanie ze mną na długie lata

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    ponadto ja się gazu zwyczajnie boję i wolę płacić 2x więcej za paliwo, a w zamian nie ingerować w budowę silnika i nie wozić "bomby" za plecami.
    To nie epoka kamienia łupanego, czy czasy gazu I generacji, że strzelało Teraz są sekwencje i dobrze założona oraz ustawiona, nie zmienia ani nie wpływa w żaden sposób na pracę silnika. Do tego V'ki są "podatne" na gaz Nie ma czego się bać i żadnej bomby w bagażniku byś nie woził

    Oczywiście wybór należy do Ciebie. Każdy kupuje to, w czym się lubuje

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytanowy Zobacz post
    Ciekawy temat... Nie siedziałem w GTV'ce, więc co do tego modelu się nie wypowiem.
    Natomiast, jeżeli chodzi o całokształt samochodów marki Alfa Romeo, to z całym szacunkiem dla tych którzy w dość złośliwy sposób żartują sobie na temat tej marki... Najpierw niech się przejadą i trochę po użytkują te samochody, a dopiero potem się wypowiadają. Denerwuje mnie, jak słyszę komentarze typu: "oooo.. alfa romeo... często się psuje i dużo pali. Gówno nie samochód". Zawsze zadaje pytanie: "Czy inne auta się nie psują?" Fakt, może do najbardziej ekonomicznych nie należą, ale za to frajda z jazdy jest nie do opisania. Jestem przekonania, że jak ktoś dba to ma. VW, AUDI i inne VAGI też się psują! I śmiem twierdzić, że w niektórych przypadkach częściej i to dużo niż Alfy, więc o jakiej awaryjności tutaj mowa? Dla mnie samochody jak każde inne, a designem i klasą dużo wyżej stoją niż te szare niemieckie (i nie tylko) auta. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 164. Limuzyna z zacięciem sportowym, z przełomu lat 80/90tych. 3 litrowe Busso robi robotę, jak trzeba jechać gdzieś dalej, wiem że mogę polegać i że autko mnie nie zawiedzie. Można jechać spokojnie, można też jednym słowem zapindalać, ale zawsze w autach marki Alfa Romeo będziemy czuli, że podróżujemy z klasą.
    Widzę, że planujesz zakup TS'a. Osobiście, brałbym na Twoim miejscu V'kę. Budżet masz dość przyzwoity. Nie śpiesz się z zakupem. Wypatruj, przeglądaj aukcje, prywatne ogłoszenia... jeździj i sprawdzaj. W tych pieniądzach jakie posiadasz, można wyrwać dość ciekawy i na pewno zadbany egzemplarz, zrobić podstawowe wymiany (czyt. filtry, olej, płyny, rozrząd jeśli nie był robiony) i do tego założyć LPG. Wtedy podróżujesz z zasobem mocy pod maską, przy V6 jest już miła przygoda, a na stację zajeżdżasz z uśmiechem na twarzy, że wciąż jest dość ekonomicznie
    W skrócie, bierz Alfę i się nie zastanawiaj. Nie patrz także na opinie innych. Jeżeli będziesz dbał i wkładał chociaż trochę zainteresowania w auto, to będzie Ci służyło i będziesz zadowolony.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem
    kto przy zdrowych zmyslach ,chcial by jezdzic autem które nazywa sie kubełwagen hehe jak sie dba to sie ma taka zasada i,i te teorie z psuciem sie są mocno przesadzone w wielu przypadkach.. tez polecal bym jakąś widlastą ...ja znalazlem ladną sztuke która jest tylko rok w kraju ..wlasciciel sprzedal tylko dlatego ze chial wiecej mocy i wybral bmw M POWER ..choc jak sprzedawal to widac mial do niej sentyment ,jak tu nie miec..i musialem zapewnic ze będę o nią dbał .W mojej byly pierdoly do zrobienia zadnych powaznych napraw typowo urzytkowe sprawy ktorych ja np nie omijam ,gosc nie chcial juz inwewstowac i zostawil następcy jak wiekszosc....choc sa wyjatki bo sam sprzedawalem auta w stanie idealnym z nowymi aku ...i nigdy nie wyrywalem nowych czesci z samochodu przed sprzedazą....bo zawsze mialem jakąs więz ze swoimi autami....

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Wyrywanie nowych części... Teraz to pobudziłeś moją wyobraźnię. Nawet nie myślałem, że taki precedens ma miejsce. Ja z Opla wyciągnę se jedynie audio, bo jest przyzwoite, zresztą i tak oddaję go PZU, a nie komuś konkretnemu.

    Tak jak to obszernie opisałem w poprzednim poscie- osobiście jestem fanem silników V8 i docelowo marzę o Mustangu z 66r z silnikiem 351. Po prostu kocham wielkie silniki, zwłaszcza widlaste, ale na razie nie wchodzi w grę.

    Nikogo z Krakowa, albo Warszawy chętnego pomóc? :(

Podobne wątki

  1. alfowe rozterki
    Utworzone przez marcin dobosz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 12:29
  2. likwidacja szkody - rozterki&pytania
    Utworzone przez adasco w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory