Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Temat: [GTV] Kilka pytań przy kupnie

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał vipkrzych Zobacz post
    Witam. Czyli poza zawieszeniem uszkodzeniu ulegają głównie niedrogie pierdoly? Jaki jest koszt naprawy tego zawieszenia i na ile takowe starcza?
    Zależy, o której wersji mówimy. Silniki TS (czyli 1.8 i 2.0) mają jedną dużą wadę - zacierające się panewki na wale. Wersje z silnikami V6 3.0 są dużo droższe w utrzymaniu od TS, ale nie mają jakichś specjalnie słabych punktów. Jest jeszcze 2.0 V6 Turbo - lepiej unikać.

  2. #12
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Jest jeszcze 2.0 V6 Turbo - lepiej unikać.
    A możesz rozwinąć myśl i chociażby w telegraficznym skrócie napisać dlaczego. Jestem nowy w temacie AR, a w gąszczu informacji trudno jest wyłapać te najistotniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Ice ; 04-11-2014 o 17:58

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie w grę wchodzi 3.0 . Co do spalania mieliśmy kiedys 166 w automacie z 3.0 i palila okolo 16l. Gtv planuje zagazować. Mysle tez nad kappa coupe w 3.0 ale ona chyba tylko w automacie jest czyli podsumowując z groźniejszych niedomagań to zawieszenie tylne które w 90% można zastąpić poliutanem a resztę tzn trójkątne wahacze ze sworzniem- można regenerować poprzez wymianę sworznia. Poza tym drobne nie dociągnięcia w postaci kontrolki poduszki slabo wydajnej wycieraczki trzeszczącej szyby pękającym stolarzu fotela oraz padającym teleskopem . Aaa jeszcze cos z pedalem gazu bylo. Panowie jaki gaz polecacie? Mi polecają za 4200 brc z wtryskami barracudy.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Kappa C. i Gtv to są dwa skrajnie różne samochody. Pierwsza to miękka pluszowa kanapa, druga to twardy gokart.
    Nie jestem przeciwnikiem gazu, ale mam mieszane uczucia co do jego obecności akurat w Gtv 3.0. Jest ich dosyć mało i będą mieć - lub już trochę mają - wartość kolekcjonerską. Montowania LPG może obniżyć wartość egzemplarza. Kappy C. jest jeszcze mniej na rynku, ale imo lepiej nadaje się na daily cara

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ja bym dorzucił jeszcze padające przepływomierze i standardowo dla silników w układzie V- stosunkowo droga i wymagająca wiedzy wymiana rozrządu.

    2.0 V6 turbo lepiej omijać z tego względu, że naprawdę ciężko trafić zadbany egzemplarz. Oprócz standardów Gtv, w większości dochodzą jeszcze przepracowane silniki.

    Nie mam gazu i nigdy nie miałem, więc zupełnie się na tym nie znam i nie pomogę.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Kappa C. i Gtv to są dwa skrajnie różne samochody. Pierwsza to miękka pluszowa kanapa, druga to twardy gokart.
    Nie jestem przeciwnikiem gazu, ale mam mieszane uczucia co do jego obecności akurat w Gtv 3.0. Jest ich dosyć mało i będą mieć - lub już trochę mają - wartość kolekcjonerską. Montowania LPG może obniżyć wartość egzemplarza. Kappy C. jest jeszcze mniej na rynku, ale imo lepiej nadaje się na daily cara
    Wiem kolego, że już mają. Kappy tak samo. A co do gazu to faktycznie może jest to zmniejszanie wartosci. Jednak mam w krzakach alfe 166 właśnie z silnikiem 3.0 i 130tyś przebiegu. Jak mi się gaz znudzi od biedy mogę przełożyć caaaały silnik Tylko znaleść ładną GTV lub spider w rozsądnej kasie to cieżkie zadanie.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Największą wadą 2.0 V6 TB jest brak podstawowych części eksploatacyjnych silnika np. zestawu do wymiany rozrządu (nawet oryginalnego). Drugą bolączką jest to, że zapewne silnik ten był na 99% źle eksploatowany i zapomnij o 205 CV- będzie miał około 170 CV. No i bardzo duża niewiedza mechaników na temat tego silnika- mało kto widział coś takiego na oczy. Też szukam GTV 3.0 bo miałem 166 z tym silnikiem i bardzo mile wspominam (poza Sportronic'iem). Również myślę nad gazem w GTV, dla mnie to nie jest żadna profanacja, tylko po prostu ponad połowa kosztów paliwa- po co mieć litr PB za 5,06 jak można mieć litr LPG za 2,48. Dobrą sekwencję założysz za 2500-3000 zł bo już temat obadałem, mogę Ci polecić gaziarza z Wielunia- jest dobry, założył LPG do JTS w 156 i samochód jeździ po dziś dzień bez żadnej awarii, a ponad 60 k km zrobił. Pamiętaj, że AutoGAZ może być ze średniej półki- jeżeli dobrze założony to praktycznie spalanie na LPG masz takie same jak na PB- bo jak gazownik lipny to choćby Ci 5 gen. za 7 000 zł założył to samochód nie będzie jeździł. Warto założyć LPG pod OBD wtedy mapa gazu ustawia się pod mapę benzyny i nawet nie poczujesz że jedziesz na LPG a będziesz miał świadomość że jedziesz za ponad 50 % mniej. Uważam, że lepiej nie szczędzić na częściach do GTV i tak te pieniądze wydać niż na takie głupoty jak PB.

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Aut wyszło kilka tysięcy a Wy chcecie je gazować... Najlepiej nie oszczędzać na częściach i paliwie do takiego auta.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    Aut wyszło kilka tysięcy a Wy chcecie je gazować... Najlepiej nie oszczędzać na częściach i paliwie do takiego auta.
    Co do tego, że jest ich mało to się zgodze. Co do gazowania to taki trochę temat rzeka, bo jeżeli kupię i będzie to moim drugim samochodem, jeżdżonym okazyjnie to szkoda gazować. Jeżeli to będzie mój jedyny samochód to chyba zgazuję. Poszukuję GTV od marca bieżącego roku i nie jest to łatwe :-)

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Jest łatwiejsze jak zaakceptujesz fakt, że nie kupisz tanio. Myślę tu o kwocie 15-19tyś za 3.0. w stanie dobrym. Okazji nie ma na rynku polskim i zagranicznym. Sprawne 3.0 są w cenie wyższej niż wskazywałby na to rocznik i spadek wartości pozostałych samochodów na rynku. Dla mnie to oznacza, że posiadają już pewną wartość dodaną z racji rzadkości występowania i potencjału kolekcjonerskiego.

Podobne wątki

  1. Pomoc przy kupnie 147
    Utworzone przez leonwwa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 17:33
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. pomoc przy kupnie 159
    Utworzone przez Robsonrt5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 20:23
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. AR 156 2.0 TS wątpliwości przy kupnie
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory